Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015/2016

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Izuniu dzisiaj doszła do mnie Twoja przesyłka z siewkami sasanek , bardzo Ci dziękuję , ;:196 ;:196 , chętnie wyślę Ci :?: :?: może jakiegoś liliowca lub coś z hortensji bukietowych :?: jeszcze raz dziękuję za pamięć ;:167
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Kosaćce ładnie się rozrosły. Poznaję je 8-)
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Wczoraj byłam po raz pierwszy na targach ogrodniczych w gdańskim RENKU. Pogoda była do kitu, ale wrażeń sporo i zakupy udane. Żałuję bardzo, że zapomniałam zabrać aparat i nie mam żadnych zdjęć. A było co uwieczniać. Było stoisko z fantastycznymi rzeźbami w kamieniu, różnego rodzaju kamienne poidełka czy donice. Ceny niestety zapierały dech ;:224 Wystawców było wielu. Niektórzy dobrze znani z targów w Starym Polu. Ogromne wrażenie robiły setki kwitnących rododendronów i azalii. Ciekawe stoisko miała szkoła z Pruszcza Gdańskiego. Były też domki dla owadów. Okazało się, że intuicja mnie nie zawiodła i mój stoi w odpowiednim miejscu i w dobrą stronę świata :tan I tak na marginesie zauważyłam kilka zaklejonych rurek :tan
Zakupy zrobiłam znacznie większe niż ostatnio, ale z umiarem. Kupiłam piwonię botaniczną, liliowca mini, 2 niskie marcinki, bożykwiat w dwóch kolorach, kolejny dzwonek do kolekcji i wilczomlecz Fire Glow.

Janku co Ty mówisz...Masz piękne iryski. Tylko może młode i dlatego słabo kwitną. Moje w zeszłym roku też miały niewiele kwiatów. Faktem jest, że stanowisko też ma spore znaczenie. U mnie też pewnie nie jest najlepsze. Nie masz takiego przetacznika? Możemy to zmienić.

Elu wielkie dzięki za super wycieczkę ;:196 Posadziłaś już wszystko?

Ewuś mam nadzieję, że nie rozchorowałaś się po tej wyprawie. Podziwiam Twój upór. Dzięki za miłe towarzystwo.

Grażynko też się cieszę z różanych pąków. Jednak moje raczej nie mają szans dogonić Twoich już kwitnących :wink: Liliowce jakby przystopowały. Chyba zbyt zimno jest. Uwielbiam zapach bzu i mimo ciasnoty chyba u mnie zostaną oba na zawsze. Chodzi mi jeszcze po głowie Lilak meyera Palibin. Jest stosunkowo niewielki.

Elu cieszę się, że doszły i jesteś zadowolona. O rewanżu nie mówmy. Może kiedyś...

Jacku muszę przyznać, że mnie samą zaskoczyły Twoje-moje iryski. Nie będę ukrywała, że zakup wilczomlecza Tobie zawdzięczam. Podziwiałam go ostatnio u Ciebie i gdy zobaczyłam na targach to nie mogłam sobie odmówić ;:224

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
elutek63
100p
100p
Posty: 125
Od: 27 lis 2011, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WARMIA

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Witaj. Niestety jeszcze nie posadziłam. W niedzielę wróciliśmy późno, ja oczywiście z całą reklamówką łupów od Ewy. Dzisiaj będę walczyć w ogrodzie i sadzić, sadzić...Cieszę się, że Ty się cieszysz z wycieczki. Za rok powtórzymy :D Zrobiłam dla Ciebie zdjęcia roślinek tylko nie wiem jak Ci przesłać ;:224
Pozdrawiam.Elżbieta.
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Zazdroszczę takich wypadów i zakupów. Ja jeszcze nie miałam okazji uczestniczyć w takich imprezach ;:145 , pewnie też nie będę miała( chyba że z dzieciakami na karku ). Niestety moi domownicy tolerują pasję ale nie podzielają.
Piękne kosaćce ja jeszcze czekam. :wit
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Kupiłaś wilczomlecza 'Fire Glow'? Gratuluję! To dobry zakup ;:333
Awatar użytkownika
gohape
100p
100p
Posty: 111
Od: 22 lip 2014, o 08:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Dziękuję za odwiedziny. Pięknie jest u Ciebie, a ostatnich zakupów to Ci zazdroszczę (ale tak pozytywnie) :D
U mnie w okolicy najbliższa namiastka targów dopiero na początku lipca. Nic to, chwilowo na pocieszenie kupię sobie jakieś pelargonie itp aby donice znów zapełnić
Pozdrawiam, Gośka
W moim ogródku
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Nareszcie odnalazłam Twój wątek Izo :) Badylek który ma kwitnąc na czerwiono, o którym pisałaś na początku to może odmiana Nicoline? On nie rozłazi się, ale długo każe czekać na swoje kwiaty, tak przynajmniej było z krzewem który rośnie u mnie. Zakwitły u mnie w tym roku dwa pigwowce, Nicoline ma znacznie większe kwiaty od pomarańczowo kwitnącej odmiany, ale owoców spodziewam się po tym drugim. Nicoline to już spory krzak a kwitnie dopiero od 3 lat, najpierw miał dwa kwiaty przy podstawie krzewu na głównym pędzie, w tym roku dużo więcej i nie tylko na dole, szkoda że dość szybko przekwita.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Wyobrażam sobie jak mocno zabiło twoje serce na takie widoki.
Piszesz, że domek dla owadów ma być w odpowiednią stronę - jaką i w jakim miejscu ?
Ja wyczytałam że ma być nisko nad ziemią w zacisznym zakątku.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

A co tu taka błoga cisza ? Masz zakaz publikacji i wypowiadania się ? To chociaż podaj termin do kiedy obowiązuje.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Będzie WOW?.
Awatar użytkownika
basiac
100p
100p
Posty: 180
Od: 20 lut 2011, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

podziwiam nowy wątek
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2601
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Wielkie dzięki za info w sprawie kalmi ;:180
jeśli mowa o zaklejonych rurach to może tutaj ....
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... &start=308

pozdrawiam Marek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”