Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015/2016

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015/2016

Post »

Izuś pięknie podsumowałaś sezon. ;:333
Fajnie że już wiosna nas nachodzi, mam zimy po dziurki w nosie.
Ja też wycinałam dużego uschniętego świerka i żywopłot z tui przed domem.
Miałam tylko kłopoty przez niego bo już przerósł na zewnątrz i czepiała się mnie drogówka że zabiera chodnik i przesłania znak drogowy, który stoi za płotem.
Więc nareszcie pozbyłam się problemu i teraz mam zagwozdkę co w to miejsce wsadzić, żeby osłonić się przed prochem i smrodkami z samochodów.
Już też nie mogę się doczekać pierwszych kwiatów a ze słonko za oknami to zmykam popracować do ogrodu. ;:196 :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015/2016

Post »

Iza , podziwiam Cię , że ogarniasz i potrafisz podsumować :shock: ;:63
Róże o drobnych , pojedynczych kwiatach są rewelacyjne ;:oj .
Zwróciłam uwagę na ten jednoroczny powój - przepiękny ;:oj , nie skuszę się jednak , bo trzeba siać :? .
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015/2016

Post »

Witaj, Jagi!
Czasem potrzebujemy takiego mobilizującego bacika. Podsumowanie sezonu robię co roku. Tylko teraz wyjątkowo późno. Przez pierwsze lata mojego działkowania każdy rok przynosił duże zmiany. Teraz to już w zasadzie tylko kontynuacja i małe korekty. Czasem jakieś nowe "zboczenie" jak ostatnio róże ;:224 Różę Mme Plantier szczerze polecam. Może to nie jest pnąca ( a wspominałaś, że chodzi Ci po głowie taka), ale duża, zdrowa, efektowna i niewymagająca. Do tego bez kolców. I taka myśl mnie teraz naszła, że przecież byłaby idealna przy huśtawce ;:223 Szkoda, że nie pomyślałam o tym wcześniej. Masz rację - huśtawka mnie ucieszyła, bo straciłam już nadzieję.

Marysiu dziękuję! Słowa uznania od takiego fachowca bardzo mnie cieszą. Maciejkę siałam w czerwcu. Przypomniałam sobie o niej jak zobaczyłam bujnie kwitnące samosiejki u kuzyna. Też jej miał w półcieniu. Mam wrażenie, że można ją siać cały sezon. Nawet jesienią, wtedy wiosną szybciej wschodzi i kwitnie.

Miło Cię widzieć Elu! Dawno chyba nie zaglądałaś na FO. Cieszę się, że Ci się podoba. Choć z tym planowaniem i pomysłem to nie do końca prawda :wink: Zbyt często idę na żywioł.

Grażynko a jednak zdążyłam. I było warto dla tylu ciepłych słów...Wycinka nigdy nie jest łatwa i przyjemna. Z różnych powodów. U Ciebie sprawa była poważniejsza. Jestem pewna, że wymyślisz coś ciekawego w zamian. Coś co nie tylko będzie ładne, ale i użyteczne. Zazdraszczam słonka, bo u mnie dziś było ciepło, ale ponuro.

Danusiu dzięki ;:196 Mi też ostatnio podobają się takie "pustaczki" różane. Powój polecam. Nie powinnaś się obawiać, bo ma duże nasionka ( takie groszki) i wschodzi bez problemu. Sieje się wprost do gruntu. Można mu przeznaczyć dużą donicę na kwaterę i chyba tak zrobię w tym roku. Ciekawa jestem czy będą siewki. Sporo nasion się rozsypało.

Robi się coraz cieplej. Wiosna powoli się rozkręca, ale szału nie ma. Zrobiłam dziś długi obchód działki. Wszędzie zajrzałam. Wiem, że są tacy których nie kręcą wschodzące kiełki ale ja je uwielbiam. Niesamowicie nakręcają mnie. Zauważyłam, że wystartowały już orliki, zawilce, przywrotnik, a nawet tojad. Niezmiernie ucieszył mnie kiełek piwonii drzewiastej, którą dostałam i posadziłam latem. Tak mnie "łapy swędziały", że przy okazji wyrwałam kilka chwastów i usunęłam suche liście z wystających kiełków. Zaprosiłam też wiosnę do domu:

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”