Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015/2016

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Iza,chyba mam podobnego różowego zawilca,teraz u mnie też kwitnie,może znasz jego nazwę?
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Ładna kompozycja Ci wyszła na 4 fotce. ;:333
Zawilce wyszły ale nie zakwitły, tylko te moje białe kwitną.
Ale też nie tak obficie jak w poprzednich latach.
Białe szafirki też mi gdzieś przepadły. :(
Cóż , nie wszystko chce rosnąć na każdej glebie.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Cześć, Izo, pięknie u Ciebie i już tak kolorowo! Hotel dla pszczół mnie powalił. Bardzo ładny projekt. Utalentowana bestia z tego Twojego Walentego :)!
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Witaj Izuniu , przejrzałam starsze Twoje wątki i z podziwu wyjść nie mogę nad różnorodnością roślin ...u Ciebie jak w ogrodzie botanicznym , pięknie po prostu , bardzo mi się podobają obrzeża wykonane przez Twojego Męża , zdolny , pomysłowy i pracowity jestem pod wrażeniem , wielki szacunek dla Was Obojga ,Pisałaś ...z lenistwa nie obrywam kwiatów i się sieją ...to już raczej kokieteria z Twojej strony ...jesteś jak mróweczka , utrzymać to wszystko ;:180 ;:180
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Krysiu Może u mnie troszkę cieplej niż u Ciebie, ale i tak jest ostatnio bardzo zimno i wietrznie. Cieszę się, że i Ty uważasz mój wybór róż za trafiony. Mam nadzieję, że poradzę sobie z nimi, a one u mnie ;:224 Dziękuję za miłe słowa. W zasadzie ta rabata najlepiej wygląda wiosną. Później nie jest już taka kolorowa.

Aniu na pewno masz takiego zawilca. Początkowo kwitnie na biało, a dopiero po jakimś czasie robi się taki różowy. To zawilec gajowy Rosea.

Grażynko jeszcze możesz się zdziwić z tymi zawilcami. Jak pisałam wyżej Ani - Rosea początkowo kwitnie na biało. U mnie też niewiele odmian jeszcze kwitnie. Niektóre dopiero gramolą się z ziemi. Jeśli w tym roku nie zakwitną u Ciebie, to w przyszłym na pewno. Dzięki za uznanie. Postaram się pokazać tę rabatę szerzej :wink: Też mam na koncie sporo roślin, które straciłam. Do niektórych robiłam kilka podejść i też nic z tego nie wyszło.

Witaj Elu ! Dziękuję za miłe słowa. Co roku dosadzam rośliny wcześnie kwitnące by jak najszybciej cieszyć się wiosną. Nie chwaląc - mój M to "złota rączka" i pomysłowy Dobromir w jednym ;:108

Od kilku dni jest potwornie zimno, bo wieje lodowaty wiatr. Mimo wszystko chodzę na działkę i próbuję działać by lato nie zastało mnie z bałaganem. Dzisiaj cudowne odkrycie - z kranu leci już woda. Mam już dość noszenia butelek wody z domu. Bo ile mogę przynieść naraz? A podlewać trzeba przy sadzeniu i przesadzaniu :roll: Nie dość, że sucho to jeszcze ten wredny wiatr wszystko wysusza do cna. Wczoraj zrobiłam trochę zdjęć z szerszej perspektywy.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

I kilka portretów:
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Witaj Elu! Miło, że zadałaś sobie tyle trudu by przejrzeć stare wątki. Sporo czasu już minęło odkąd bawię się w ogrodnika. To prawda, że mnóstwo pracy włożyłam w ten kawałek ziemi. Dziękuję za słowa uznania. Dodają skrzydeł. W tajemnicy Ci powiem, że i tak tego wszystkiego nie ogarniam. Mimo to nie stresuję się tym i delektuję się gdy tylko mogę swoim kawałkiem raju.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Pięknie i kolorowo. U nas też lodowato, aż mi żal tych roślinek, które ostatnio posadziłam, ale kiedyś musiałam :wink:
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Izuniu jestem ;:196
Specjalny skalniak i skalnice maluszki to świetny pomysł i nawet ładnie wygląda.
U mnie najmniejsze roślinki to chyba ... rozchodniki łopatkowe i tez zimują w lepszych warunkach niz pod chmurką.
Domek dla owadów rewelacja - ucałuj ode mnie mężusia i jeśli nic nie zasiedli w sezonie to zapraszam jesienią na kawę i po kokony pszczół murarek .
Podziwiam kolory wiosny i pozdrawiam .
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Dzięki Elu! Narzekaliśmy, że zimno to zrobiło się gorąco. Za gorąco i za sucho jak na kwiecień...Ogrodnikowi trudno dogodzić ;:306
Wielkie dzięki Krysiu za wizytę i dobre chęci. Marzyły mi się murarki. Tylko gdzie ja bym je zimowała? Nie wiem. Z tego co czytałam Ty trzymałaś je na strychu. M już wychwalony. Zaraz zacznie zadzierać nosa ;:224

Sezon rozpoczęty na dobre. Co prawda pierwszego koszenia trawy jeszcze nie było ( a przydałoby się :wink: ), ale za to pierwsze targi w tym roku zaliczone. Troszkę dziwne targi. Miały być w nowym miejscu ponoć - były w starym. Jedynie pozmieniali drogi wejścia i przy tym miejscówkę mojej ulubionej szkółki z Wipsowa. Było gorąco, tłoczno i kolorowo. Jak zwykle o tej porze roku przeważały kwiaty balkonowe, sezonowe i drzewka. Chyba tradycją już się stało, że na kwietniowych targach kupuję niewiele ( jestem coraz bardziej wybredna, a poza tym działka nie jest z gumy - czekam jeszcze na rośliny z zimowych zamówień :roll: ). Dzisiaj wyjątkowo mało kupiłam. Tylko 2 rośliny na działkę: ciemiernika i rutewkę oraz 3 doniczki osteospermum na balkon. Mam pewien problem z tym ciemiernikiem. Ponoć to korsykański. Zachowałam się jak laik i nie zrobiłam fotki tabliczki. Sądziłam, że we wszystkich doniczkach jest metryczka, a w mojej nie ma :(
Obrazek Obrazek

Wszystkie róże i powojniki z zamówień zimowych już posadziłam :tan M się spisał i pergole zainstalował. Dzisiaj posadziłam rutewkę i cebule lilii, które zalegały w lodówce. Ciekawa jestem ich zgodności odmianowej. Niestety nie mam szczęścia do tulipanów typu PICTURE. Po raz n-ty okazały się pomyłką :evil: Już się nie dam skusić na nie. Chyba, że będą tańsze :wink: Znacznie tańsze. Wiosna nabiera rozpędu. Robi się coraz bardziej kolorowo.

Obrazek - mam już pierwsze pąki na liliowcach
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Izo naszych "ślubnych" trzeba chwalić od czasu do czasu - każdy tego potrzebuje, to bodziec do dalszego działania.
Murarki trzymałam zimą na strychu bo je wyłuskałam z trzcinek.
To dzikie pszczoły i zimę spokojnie spędzają pod chmurką ale mnie ub zimy w zawieruchy było szkoda ... więc pęczki trzciny wyjęłam z domku i włożyłam do kartonu, który stał do przedwiośnia w altanie.
Dała byś radę zaznaczyć tą czerwona sasankę i zebrać nasiona - kupiłam taki kolorek ale nawet nie wzeszły więc nie wiem czy byłaby zgodność kolorystyczna :D
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Korona cesarska Ci kwitnie! Gratuluję!
Ciemiernik rzeczywiście ma liście jak korsykański; takie niebieskawe z wyraźnymi jasnymi żyłkami. Jest bardziej wrażliwy od orientalnych czy ciemiernika białego więc okryj go na zimę. Mi wyleciał.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Krysiu oczywiście, że każdy chce być doceniany i chwalony. Nie tylko ludzie...Jeśli murarki mogą zimować choćby w altanie, to jestem na nie chętna :tan Postaram się zebrać nasiona z tej czerwonej sasanki. Mi udało się kupić 2-3 lata temu w jednej doniczce bladoróżową i właśnie tę czerwoną. Taki mix.

Jacku dziękuję za ostrzeżenie. Na razie ciemiernik stoi jeszcze na balkonie. Wciąż zastanawiam się gdzie go posadzić. Mam kilka kwitnących koron, ale w większości to są posadzone w zeszłym roku.

Niedzielę miałam pracującą więc wczoraj po pracy poszłam zobaczyć co nowego "słychać" na działce. Te dwa upalne dni niestety nie przysłużyły się sasankom. Prawie wszystkie przekwitają. Magnolia gwiaździsta też nie przepada za takimi temperaturami. Jednak sporo innych roślin nabrało rozpędu i wkrótce będzie prawdziwa feeria barw. Dzisiaj natomiast mam wolne i pada deszcz. I w zasadzie dobrze, a nawet bardzo dobrze. Darmowe podlewanie było od dawna potrzebne. Szkoda tylko, że zrobiło się przy tym zimno. Pewnie jestem nudna z tymi zachwytami nad wiosną, ale uwielbiam ten czas. Gdzie każdy dzień to nowe kwitnienie. Czasem nawet wystarczy kilka godzin by zauważyć zmianę. Robi się pięknie. Całe działki wystrojone w biel. Zaczynają kwitnąć drzewa owocowe. Na mojej czereśni wyjątkowo dużo kwiatów. Przez ostatnie dni działka pachniała hiacyntami. Wkrótce zacznie bzami...

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Na skalniaku zaczynają kwitnąć floksy szydlaste i nie tylko...
Obrazek Obrazek

Obrazek - dębik ośmiopłatkowy
Obrazek - pięciornik nn

Lada dzień powojniki atragene będą całe w kwiatach:
Obrazek Obrazek

Dużą radość sprawiły pąki kwiatowe na fotergilli kupionej w zeszłym roku dzięki uprzejmości pewnej Eli ;:196
Obrazek
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

U mnie dębik wygląda bardzo brzydko.Na pędach o długości 30 cm jest kilka zielonych listków a pozostałe brązowe.Roślina żyje tylko kwiatów to już chyba nie będzie.
Spróbuję uciąć pędy i może zmuszę go aby wypuszczał nowe liście.Przy domku coś kwitnie różowego.To chyba nie migdałek ?
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Nie szykowałam się na targi , w sobotę ostatnie pieniądze wydałam na hoye :oops: a w niedzielę córka rzuciła hasło " jedziemy na targi" :roll: eM się ucieszył bo chciał kupic drzewka ,namówił i mnie , obiecał kupic kwiatka ;:306 .
Szukałam konkretów , nie znalazłam za to kupiłam tak jak Ty aż 2 roślinki :lol: no i jedna z nich to rutewka tylko że Delavaya alba a druga to fajny fiołeczek no i oczywiście te dwie roślinki u wystawców z Wipsowa ;:65
Też lubię wiosnę ;:65 kochana , wklejaj zdjęcia to raj dla oczu i serducha , roślinki budzące się do życia i ta soczysta zieleń ;:167
Kwitną drzewka owocowe a pod koniec tygodnia przymrozki :( mam już dośc zimna :(

Pozdrowienia z zimnej wiochy :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”