Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015/2016

Zdjęcia naszych ogrodów.
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

No proszę proszę , ktoś tu się skusił na otwarcie kolejnego wątku ;:oj
W święta się lenimy , za zimno na odwiedziny ogrodu ? ja na chwilkę wystawiłam nos za drzwi i uciekłam z krzykiem bo jak na zawołanie grad zaczął tłuc :roll: a tak tęsknię za grzebaniem w ziemi bo kawał czasu byłam uziemiona w domku .

Fajną masz wiosnę a przynajmniej jej zapowiedź .
Pięknie kwitną kwiatuchy .

Pozdrawiam świątecznie życząc ,duuużo zdrówka , spokoju i pogody ;:196
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Piszesz, że róże nie są Twoimi ulubionymi roślinami, a dokupiłaś 6 nowych? :shock: Nie rozumiem tu czegoś ;:219
Zdrojówka śliczna a skoro tak wcześnie kwitnie, będę jej poszukiwał ;:204
Zawilca 'Wirescens' chyba też mam - od Ciebie i właśnie się wyłania ;:196
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Zawilec grecki bardzo ciekawy - faktycznie taki niebieski?
W zdjeciach tulipanów jest jedno takiego białego drobnego tulipana (chyba tulipana) - pamietasz co to za odmiana?
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Eluś ;:196 Cieszę się, że mnie znalazłaś. Otworzyłam, bo im dłużej się zwleka tym trudniej. Na działkę zajrzałam wczoraj i było dość przyjemnie. W sobotę pracowałam, a niedzielę mieliśmy wyjazdową. Powiem szczerze, że też tęsknię za ziemnymi robótkami. Chociaż jak zaglądam na działkę to nie wiem w co ręce włożyć. Jeszcze nie sprzątnęłam do końca a już by się przydało plewić. Planuję zakończyć tworzenie środkowej rabaty, a przecież powinnam w pierwszej kolejności przygotować miejsce pod zamówione róże i powojniki. Przydałoby się kilka dodatkowych rąk do pracy. Niestety muszę liczyć tylko na swoje i mieć nadzieję, że zdrowie, czas i pogoda pozwolą mi się ze wszystkim wyrobić. Życzę Ci zdrowia i ciepełka. Liczę, że uda nam się w tym roku znów spotkać.

Jacku pewnych rzeczy nie da się zrozumieć. Jest wiele kwiatów bliższych memu sercu niż róże, ale i te powinny być w ogrodzie. Tym razem to zakup bardziej przemyślany. Postawiłam na róże historyczne, które mają być piękne, pachnące, użyteczne (konfitury i nalewki) i bezproblemowe. Tyle teorii. A jak będzie w praktyce to zobaczymy ;:224 Ta zdrojówka to maleństwo. Trzeba paść na kolana by zobaczyć jej piękno. Naprawdę nie mam pojęcia skąd się u mnie wzięła. Chociaż takie maluchy kupuję pasjami. Danusia-ktoś sugeruje, że nasionko mogły przynieść mrówki. Może. Tylko skąd? Na całym RODzie nie ma drugiego takiego wariata jak ja.

Witaj Kasiu! Zawilce greckie szczerze polecam. Trzeba przyznać, że robią wrażenie mimo niewielkich rozmiarów. Są nie tylko niebieskie, ale też granatowe, białe i różowe. Ten tulipan, o którego pytasz to gatunek botaniczny tulipan turkiestański.

Luty dawno minął, więc najwyższy czas bym pochwaliła się swoją walentynką od M. To najwspanialsza walentynka jaką w życiu dostałam - ogrodowa i własnoręcznie zrobiona przez mego M.

Obrazek Obrazek

A tak prezentuje się ten hotel dla owadów na działce:
Obrazek

Ciekawa jestem czy coś tam zamieszka. Owadów jest u mnie całe mnóstwo.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Malinka38757
50p
50p
Posty: 51
Od: 10 lut 2015, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

To się M. postarał i nie jeden wieczór spędził przy takim dziele ;:180
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Brawa ;:138 dla twojego Mka, spisał się na medal. ;:215
W takim hotelu na pewno coś zamieszka.
A jakie to róże kupiłaś ?
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Iza- A jakie jeszcze poświęcenie ! Wszedł do stawu jak Tolibowski https://www.youtube.com/watch?v=nsw1MmMfReA.Lokatorzy musza być.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
elutek63
100p
100p
Posty: 125
Od: 27 lis 2011, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WARMIA

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Iza jestem pod wrażeniem Twojego domku dla owadów. Muszę go pokazać mojemu M., bardzo mi się podoba. Opowiadałaś mi o nim, ale co innego słyszeć a co innego widzieć. Wiosna u Ciebie ciut szybsza niż u mnie.
Pozdrawiam.Elżbieta.
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Izo gratulacje dla eMa, zdolny chłopak, a hotel w ogrodzie prezentuje się rewelacyjnie.
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Domek-walentynka rewelacyjny! Nawet gdyby nic w nim nie zamieszkało, w co wątpię, będzie pięknie zdobił, a dla niewtajemniczonych - intrygował :wink:
Zdrojówka - może być mikroskopijna; grunt że wcześnie kwitnie ;:333
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Iza ;:196 nie może mnie tutaj zabraknąć, to jestem ;:7 .
Dopiero na poprzedniej stronie podziwiałam Twój skalniaczek doniczkowy a na tej to po prostu
zdębiałam z wrażenia na widok hotelu dla owadów. Fantastyczny pomysł na prezent i do tego
własnoręczne wykonanie. ;:oj Wielkie brawa dla Twojego Męża. ;:63
Moja magnolia jest w podobnej fazie rozwoju jak Twoja.
:wit
moniulica
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 6 lut 2014, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Gratuluję mężowi zdolności :). Piękna walentynka , nic tylko czekać na lokatorów.
Pozdrawiam, Monika.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.8 - 2015

Post »

Wszystkim dziękuję za słowa uznania dla M. Aż urósł z dumy.

Malinko ja do pracy, a On do piwnicy budować "ul" ;:224 jak mi dzieci już po fakcie mówiły.

Grażynko pochwały przekazane. Mam nadzieję, że coś tam jednak zamieszka jak nie w tym to w przyszłym roku. Sama oceń mój wybór róż. Kupiłam Belle Isis, Souvenir du Doctor Jamain, Madame Plantier, Mrs. John Laing, Veilchenblau. Pierwsza i ostatnia już dawno "za mną chodziły". Trzy środkowe wybrałam po dość długich rozważaniach i poszukiwaniach by kupić róże dobre, a niedrogie. Na koniec mały kaprys w postaci róży Little Artist ;:224 Co z tego wyjdzie zobaczymy...

Janku oczywiście doceniam to Jego poświęcenie ;:108 Mogę się tylko domyślać jaka łacina leciała w trakcie prac. Z tym linkiem trafiłeś w samo sedno. Uwielbiam ten motyw. Dość często zdarza mi się nucić pod nosem piosenkę :wink:

Elu miło to czytać. Jestem zaskoczona, że udało Mu się to trzymać w zupełnej tajemnicy przede mną i tym większa była niespodzianka. W pierwszej chwili myślałam, że kupił i główkowałam gdzie. Za chwilę pewnie wszystko się wyrówna. Niech tylko zrobi się ciut cieplej.

Dorotko dziękuję! Oczywiście był pewien kłopot gdzie to ustawić, ale chyba miejsce jest najlepsze z możliwych.

Jacku zdrojówki musiałoby być sporo by była zauważalna. Mam nadzieję, że mojej się spodoba i się rozmnoży. A domek faktycznie fajnie wygląda na tle zielonej ściany z tuji.

Witaj Krysiu! Miło, że jesteś. Dzięki za uznanie dla eM. Zadał sobie sporo trudu by zbudować ten "hotel". Najpierw wertował internet, zbierał materiały a potem już tylko majsterkowanie i to wszystko w tajemnicy ;:108 Moja magnolia już kwitnie (Twoja pewnie też) i liczę, że nie będzie już przymrozków, które mogłyby zniszczyć kwiaty.

Moniulica witam w moim wątku i zapraszam do lektury. Dziękuję za miłe słowa.


Dzisiaj mimo nie sprzyjającej pogody posadziłam dwie kolejne róże. Wiosnę widać już gołym okiem. Coraz więcej kolorów na rabatach. Roboty mam jeszcze mnóstwo i pewnie tak będzie przez cały sezon ;:224 I powiem szczerze nawet mnie to cieszy. Jedynie wkurza mnie fakt, że wciąż nie ma wody w kranie. Ponoć dopiero za 3 tygodnie ma być :evil: A już za pierwsze targi :tan


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”