Ketmia i jej zielony zakątek

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Elunia nie Ty sama masz zaległości zdjęciowe, informacje ogrodowe....jest nas tutaj więcej.
Więc wpisuję się u Ciebie i chcę zobaczyć te nowe nasadzenia różane.
Agrestów po wykopsanej jabłoni nie musisz pokazywać ale co się dzieje w ogrodzie to troszkę pokaż.
Doczytałam, że sporo wysiewów kwiatowych poczyniłaś w domku.....ja też siałam i kicha, w końcu wylądowało na kompoście. Dojrzałam że mam mnóstwo siewek kosmosów....różne różniaste bo z różnych źródeł.
Mam także nastaw z kwiatów białego bzu nastawiony na nalewkę....dzisiaj będzie łączenie z %%%%%
U mnie dzisiaj bardzo gorąco a mam w planie wsadzić pomidory do gruntu. Wyrzucę truskawki które u mnie zawsze kiepsko rosną a wsadzę pomidory które mam w donicach i się męczą w te upały.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Krysiu kochana, płonę rumieńcem, ale nie miałam czasu przez ten cały czas zajrzeć do komputera ;:131 . Praca pochłonęła mnie w takim stopniu, że autentycznie wracałam do domu późnym wieczorem i już na nic nie miałam ochoty. Mój ogród do tej pory odczuwa brak opieki i teraz będę go musiała wreszcie ogarnąć :roll: Ale teraz mam nadzieję mieć tego czasu więcej, więc powinnam nadrobić wszystko, również wizyty na forum :).
Na szczęście wyskakiwałam co jakiś czas do ogrodu aby chociaż uwiecznić aparatem to i owo, więc jak tylko uzupełnie transfer w fotosiku, zaraz zamieszczę trochę zdjęć kwiatów i innych roślin, które już przeszły do historii, ale na zdjęciach zachwycają :) Są to przede wszystkim moje kochane różyczki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Witajcie. :) Oto najnowsze migawki z mojego ogrodu. Tylko ślazówka po deszczach nie wygląda tak świeżo :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

:wit
Elu podziwiam twoje przepiękne róże. ;:180
widać masz ich dużo.Wszystkie piękne, zdrowe i bogato ukwiecone :D
Ale i naparstnice i powojniki masz piękne.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Dziękuję :). Naparstnice wysiewałam pierwszy raz. Bardzo mnie jednak zachęciły. Teraz pracuję nad goździkami brodatymi na przyszły rok :)
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Pogoda sprzyja, ponieważ nie jest za gorąco, więc zabrałam się za porządki. Mój ogród nie jest do końca wymuskany więc czas był najwyższy pousuwać chwasty, które zamierzały się u mnie wysiać w najbliższej przyszłości. Coraz bardziej noszę się z zamiarem aby pousuwać część róż, które pod koniec sezonu łysieją i zjada je grzyb. Przechadzając się po centrum miasta i po dzielnicach willowych można podziwiać piękne odmiany hortensji bukietowych. Mam je i ja również, zwł. odmianę 'Limelight', ale zapragnęłam mieć ich więcej.
Muszę przyznać, że jestem niezadowolona z hortensji ogrodowych 'You&Me'. Posadziłam sześć sztuk w szpalerze przed domem, a one praktycznie nie kwitną. No bo dwa kwiatki na sześć krzaków to tyle, co nic :(. Można by to tłumaczyć złą pielęgnacją, niewłaściwym stanowiskiem czy brakiem nawozu. Jednak obok kwitną dwie zwykłe hortensje ogrodowe odm. NN i te radzą sobie świetnie. Poza tym mam tam też dwie Red Wonder i też kwitną.

Obrazek

Dlatego też postanowiłam posadzić je w innym miejscu mniej eksponowanym, a przed domem wprowadzić hortensje bukietowe 'Phantom' Kupiłam je na wyprzedaży, 4 całkiem duże donice.

Obrazek Obrazek

Jak już tak zaczęłam szaleć na wyprzedażach, dokupiłam jeszcze dwie, mianowicie 'Diamant Rouge' i 'Magical Flame'. Tak w każdym razie wskazują karteczki, mam nadzieję, że nie zostały zamienione.

Obrazek Obrazek
Obrazek

Potem to już poszłam na całość i dokupiłam jeszcze jedną 'Bobo' (bo urzekł mnie jej pokrój), trzy turzyce 'Ice Dance' i na razie jedną 'Evergold'; gożdziki 'Dash Magician' (ciekawe czy jeszcze kiedyś zakwitną) i zamierzam to wszystko posadzić :).

Obrazek

Dodam jeszcze, że świeżo posadzona wiśnia 'Sabina' uschła w połowie lata, bo była kiepsko ukorzeniona. Odpuściłam sobie drzewa owocowe i to miejsce zasiedliła hortensja 'Magical Flame' oraz trawy.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Zakupy obiecujące,efekt będzie już w przyszłym roku.Do zimy powinny się dobrze u Ciebie zadomowić.. ;:333
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Elunia. moje hortensje już mnie cieszą a są u mnie 4 sezon, jednak aby coeszyły potrzebuj? nawozu i duźo wody szczególnie w okresie zawiązywania pąków i kwitnienia.Chwila przesuszenia i już wi?dną ale szybko po napojeniu stają do pionu.
U mnie natomiast róże muszą ulec wymianie bo są takie które kwitną obficie ale szybko przekwitają i bardzo śmiecą, dlatego podglądam Twoje różane zakupy i planuję 5 nowych dokupić. Chc? takie które mogę zerwać do wazonu i które powtórzą kwitnienie.
Piękna Twoja ogrodowa hortensja ..czy j? okrywasz na Zimną Zośkę bo one wtedy najczęściej przemarzają.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Mam nadzieję. że w przyszłym roku hortensje dadzą czadu :). Hortensji nie przykrywam, bo w mojej okolicy nikt tego nie robi. Dlatego może też część nie zakwitła. Mam zamiar przesadzić całą szóstkę w inne miejsce i planuję posadzić je trochę głębiej.

Co do kwitnienia róż, to przyznam, że nie mogę ich w tym roku obwiniać o to, że same nie chciały kwitnąć, skoro ich opiekunka nie obcięła ich zaraz po kwitnieniu, a zrobiła to dopiero teraz :roll: .

Ja najbardziej lubię róże, które same utrzymują pokrój i nie trzeba ich zbytnio podpierać.
Dlatego problem mam z odmianą 'Larissa', z którą bym się chętnie rozstała, bo kwitnie nierównomiernie, ale za to ma bardzo ładny krzaczek. No i teraz jesienią chyba postanowiła się zrehabilitować :)
Pozytywnie zaskoczyła mnie w tym sezonie wielkokwiatowa 'Lila Wunder', która się rozrosła i kwitnie raz za razem. Tak samo żółta 'Landora'. Może jednak tajemnica tkwi w tym, że je dość mocno przycięłam wiosną? W sumie to przecież klasyka... :D
Dobrze sprawuje się też pięknie pachnąca 'Maria Curie', a na prowadzenie jeśli chodzi o kwitnienie wysunęła się krzaczasta 'Bouquet Parfait'. Całkiem fajna jest też 'Ghita of Rennesance'.
Czekam jeszcze aż się wzmocni 'Marathon', to w końcu róża stale kwitnąca. Na razie wcale nie daje czadu aż tak, no ale może w przyszłym roku będzie lepiej :).

O tej porze część róż pozbyła się praktycznie liści z powodu chorób grzybowych i nie wiem, czy się z tymi konktretnymi odmianami nie rozstanę :roll:
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Świeża porcja zdjęć. Jak widać kwitnie dalej 'Bouquet Parfait'.


Obrazek

Obrazek

'Gaujard'

Obrazek

Obrazek

'Maria Curie'

Obrazek

'Larissa'

Obrazek

'Nicole' vel 'Nostalgia'

Obrazek

Obrazek

Wyhodowana przeza mnie 'Vanille Fraise'

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Elu podglądam Twoje róże i nadal nie mam koncepcji co wybrać z róż, chodzą mi po głowie róże które nie będą zwisały główek na dół, które będę mogła uciąć do wazonu i jeszcze które nie będą za bardzo śmieciły.
Mam jedną której nazwa się zawieruszyła, kwitnie bardzo obficie ale śmieci niesamowicie, za to przeznaczona jest do kompostu.
I mam w planie piwonie tylko z miejscem coraz gorzej a piwonie też potrzebują słońca aby ładnie i obficie kwitły.
Elu....piękne naparstnice wyhodowałaś. Wysiewałaś na jesień czy wiosną ???

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Wiesz, Krysiu, doszłam do wniosku, że praktycznie każda róża śmieci, bo pozbywa się płatków i jak się chce mieć czysty ogród, to lepiej zaiwestować w dalie i hortensje. Oczywiście jestem niepoprawną optymistką i jutro jadę po swoje kolejne zamówione róże, okrywówki 'Marathon'. Mam dwie takie, a chcę mieć ich więcej, bo przez ten sezon mi nie podpadły :). Wylecą za to trzy 'Amber Cover', bo są praktycznie łyse. Tak jak uroczo kwitną w czerwcu, tak teraz przykro się robi gdy się na nie patrzy, a ja lubię mieć dobry humor :).

Nie zamierzam ich uśmiercać. Dostaną ostatnią szansę w donicy na słonecznym tarasie. Jeśli jej nie wykorzystają, to bye, bye :)

Naparstnice siałam w czerwcu zeszłego roku.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”