Moje kwiaty w przechowalni

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Moi drodzy,

z powodu choroby miałam roczną przerwę na FO. Po cichu zaglądałam do Waszych ogrodów, ale mało udzielałam się. Mam nadzieję, że mi to wybaczycie.
Długo się zastanawiam czy założyć nowy wątek, bo przecież nie mam jeszcze pięknego ogrodu. Od ubiegłego sezonu jestem w trakcie organizowania rabatek kwiatowych na nowym miejscu. Część roślin już tam przeniosłam w poprzednim roku, ale sporo jeszcze rośnie na starej działce. Nie jest to jeszcze miejsce stałe lecz dzierżawione. Jednak, oboje z mężem, mamy nadzieję, iż wkrótce to się zmieni.
Pokażę zatem to co udało mi się uwiecznić na zdjęciach poprzedniego lata i jesieni. Niestety wszystkie kwiaty wiosenne kwitły w czasie kiedy byłam w szpitalu i fotek z tego okresu brak. Myślę, że w tym roku uda mi się prowadzić dokumentację na bieżąco.

Zapraszam wszystkich odwiedzających do oglądania

... na początek kilka bieżących ujęć:

Obrazek pierwszy zwiastun

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... i wspominkowe...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn...
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

;:138 Nareszcie jesteś z nowym wątkiem. Bardzo się cieszę ;:196
Początek rewelacyjny i budujący. Wiosna...tuż, tuż.
Będzie dobrze. Musi być dobrze. Piękny ogród będziesz miała szybciej niż myślisz.
Kolekcja lilii robi wrażenie ;:oj Jedna piękniejsza od drugiej.
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Halu, ja rowniez sie ciesze, ze znow jestes z nami!
Czy ze zdrowiem juz wszystko dobrze?
Cudna wiosenka i fantastyczne liliowe wspomnienia! :)
Udanego sezonu :-*
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Halu , miło , że znowu jesteś z nami ;:168 Wspominki liliowe wspaniałe ;:215 Zdrowia życzę , bądź z nami ;:114
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Witam moich pierwszych Gości

Izuniu dziękuję Ci za wszystkie słowa wsparcia jakie przez cały rok dostawałam od Ciebie. Jesteś kochana ;:196 To Ty mnie zmotywowałaś do założenia nowego wątku. Będę się starała już więcej nie znikać z FO. Mam nadzieję, że moje marzenia o pięknym ogrodzie wreszcie się spełnią.
Masz rację. Wiosna... tuż, tuż. Po śniegu zostało tylko wspomnienie. Oby tak już zostało do końca kalendarzowej zimy.
Wczoraj był piękny, słoneczny dzień. Pogrzebałam troszkę w ziemi. Wyrwałam kilka chwastów i powycinałam parę uschniętych badylków. Sprawiło mi to ogromną radość. Sezon 2014' uważam za otwarty!

Lilijki są Ci wdzięczne za pochwały.

Aguniu
dziękuję Ci za przesympatyczne życzenia ;:196 Z moim zdrowiem różnie bywa, ale nie poddaję się. Może się jeszcze tak zdarzyć, że zniknę z FO na kilka dni na zabiegi. Ale to już mamy pikuś w porównaniu z tym co przeszłam.
Piękna, słoneczna aura dodaje mi sił. Snuję plany na przyszłość. I to najważniejsze :D

Tadziu Tobie również dziękuję za wsparcie i życzenia ;:180 . Postaram się już nie znikać na tak długo z FO.
Lilijki przesyłają Ci promienny uśmiech :D

Dla moich gości - moja ukochana lilia 'Santarello':

Obrazek
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5313
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Zaglądam i się bardzo cieszę że otworzyłaś ogródek :wit :wit ;:167 Nowy ogródek jeszcze będzie ;:138
Śliczne wspomnienia ,cudne lilijki,, uwielbiam ;:138 Czy te wszystkie kiełki to są tegoroczne :?:
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Witaj Romciu ;:196
Dziękuję za pochwały. Zdjęcia "kiełków" są jak najbardziej aktualne. Będę starała się pokazywać na bieżąco to co u mnie rośnie na rabatkach, z tym co kwitło poprzedniego sezonu.

Zapraszam do częstych odwiedzin :D
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Halinko,cieszę się bardzo,że założyłaś nowy wątek,nareszcie jesteś z nami.Kolekcja lilii imponująca,to jedne z moich ulubionych kwiatów.Nie znikaj już z forum. ;:196
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Witaj Małgosiu ;:196 Lilie to też i moje ulubione kwiaty. Mam nadzieję, że moje cebulki zniosły dobrze "przeprowadzkę". Żal by mi było stracić choć jedną odmianę.
Postaram się już nie znikać z FO. Jest mi tu z Wami bardzo dobrze :D .
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
RomciaW
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5313
Od: 12 gru 2008, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Halinko ja moich nie przeprowadzałam , ale w ubiegłym roku dwie odmiany nie zakwitły ,postanowiłam wykopać wiadro i okazało się że nie ma więcej cebul ponad zakwitnięte :( Czy to możliwe żeby coś z tego budowlanego wiadra je wyżarło ;:173
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Romciu zdarza się, że myszowate wejdą górą do osłonki z cebulkami kwiatowymi. Ale w takim przypadku, widać norkę/dziurkę którą przedostają się w głąb ziemi. Podejrzewam, że u Ciebie lilijki zmarzły, albo zgniły. Sadzone w osłonkach należy przesadzać częściej niż te, które rosną bezpośrednio w gruncie. Zanim wsadzi się je na nowe miejsce, należy dokładnie obejrzeć cebule. Zgniłe łuski usunąć, a to co pozostanie wymoczyć w środku grzybobójczym, wysuszyć i dopiero sadzić.
Część cebul zadołowałam w ziemi w dużych donicach. Boję się czy im nie za ciasno i nie za mokro. Muszę je wykopać i sprawdzić.
Pozdrawiam Hala
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Halu , nareszcie pierwsze kwiatki na mojej działce. ;:oj Biała zwyczajna prymulka ;:108 Tylko coś mi się wydaje , że to te same co kwitły przed śniegiem i pod nim dotrwały do stopnienia. ;:24 Bo jeszcze w sobotę była tam zaspa . Kiedy by nie zakwitły to mam ;:215 Lilie w różny sposób mogą ''znikać'' , Mało gdzie czytałem , ale widziałem u siebie nawet 4 wielkie larwy chrabąszcza pożerające cebulę lilii. Wiem ile mogą spałaszować pędraki. A we czterech :?: No i zbutwieć też mogą , jak każda roślina . Z góry do wiadra myszowate też mogą się dostać. Nie raz to miałem. ;:202
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje kwiaty w przechowalni

Post »

Tadziu u mnie też jeden pierwiosnek ma kwiatuszka, ale żeby zrobić mu dobre zdjęcie musiałabym położyć się na ziemi. Trochę głupio by to wyglądało o tej porze roku, więc dałam sobie spokój :;230 .
Nie strasz mnie, że pędraki chrabąszcza majowego mogą spałaszować cebule ;:oj . Wszystkie lilie przeniesione ze starej działki posadziłam bez osłonek. Przy kopaniu sporo widziałam robali. Chyba by mi serducho pękło, gdyby dobrały się do moich ukochanych kwiatuszków.
Pozdrawiam Hala
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”