Moja działka 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moja działka 6

Post »

Lidziu pomimo wszystko Ty masz większe rośliny. ;:138 Moja śnieżyczka też wychodzi,ale jeszcze trochę jej do kwitnienia. Narcyzy mam na podobnym etapie.A jak miłek wychodzi?
Dziś dostrzegłam wychodzącego innego. ;:196
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moja działka 6

Post »

Lidziu piękne przedwiośnie :heja kępy kwiatów pod śniegiem cudnie wyglądają ;:333
Dzisiejsza działka też ma swój urok i wszystkie skarby wyglądające spod ziemi ;:108
Mam prośbę ;:131 podeślij młode 'diablę' priorytetem do moich norek w ogrodzie ;:180 jak rozprawi się ich mieszkańcami to już go osobiście odstawię ;:oj
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
Margaret2014
1000p
1000p
Posty: 1215
Od: 20 maja 2014, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Moja działka 6

Post »

Ojej aukuba u Ciebie zimuje w gruncie?
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja działka 6

Post »

Lidziu ładny dzień to pewnie grasujesz na działeczce :D Słońce świeci coraz mocniej i koty marcują ;:306 , a najbardziej mnie cieszy że ciemierniki podnoszą łebki ;:333
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moja działka 6

Post »

Widzę, że aukuba pięknie przezimowała ;:333 Pierwszy raz moją zostawiłem na zewnątrz i też jestem ciekawy, jak sobie poradziła.
Wiciokrzew u mnie też zielony jakby zimy nie poczuł.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 6

Post »

Betusiu beacia0088 pojawia się coraz więcej roślin, ale na niektóre dopiero czekam i to z niecierpliwością, bo w innych ogrodach już zakwitły.

Aniu Anuleczka nie uwierzę, że w Twoim ogrodzie jeszcze nic nie wyszło z ziemi i nie kwitnie.

Marysiu Maska gruba warstwa śniegu leżała u mnie dość długo, tak samo jak i u Ciebie.
Wiciokrzew japoński, to pnącze z reguły zimozielone, jednakże w czasie siarczystych mrozów liście zwijają się i zasychają.
Kupidynek z nasion zakwitnie Ci jeszcze w tym roku. Od jakiegoś czasu chorowałam na niego, ze względu na śliczne i w dodatku w moim ulubionym kolorze, kwiatki i wreszcie mam, dzięki Marysi.
Moje ciemierniki już kilka dni temu podniosły łebki.
Byłam rano na działce i wreszcie dzięki zamarzniętej dzisiaj na kamień ziemi, mogłam wreszcie dotrzeć do wszystkich zakamarków, obejrzeć rośliny i zrobić zdjęcia. Słońce zbyt mocno nie świeciło i było dość zimno, więc koty zamiast marcować, po zjedzeniu swoich porcji, zaraz zniknęły w czeluściach budy, aby się ogrzać.

Alu Biedronka miłka nadal nie widać, u mnie jest chyba jeszcze za zimno. Dzisiaj o godz.4.30 było -6 stopni, a jak rano przyszłam na działkę, to ziemia całkiem zamarznięta i wreszcie nie musiałam brodzić w błocie.
Mam dobrą wiadomość, przebiśnieg pełny pokazał wreszcie centymetrowej wysokości listeczki i pączuszki.

Marysiu mar roślinki dziękują za pochwały.
Młode diablę nie jest pełnoletnie, jeszcze polować nie umie i musiałoby przyjechać w asyście mamusi. Nie wiem tylko jak zareagowałyby na takich gości Twoje pieszczochy.

Małgosiu Margaret2014 moje dwie aukuby od wielu lat zimują w gruncie pod okryciem.

Jacku JacekP aukuby od początku doskonale radzą sobie w gruncie. Zimę spędzają z kopczykiem kompostu na stopach i okryciem z gałązek świerkowych. Wydaje mi się, że bardziej groźny od mrozu jest dla nich mroźny wiatr.

Zapraszam Was na spacer.

Kosaciec Danforda
Obrazek Obrazek

Hiacynty
Obrazek Obrazek

Czosnek niedźwiedzi.
Obrazek Obrazek

Krokus 'Picturatus' i 'Trikolor'
Obrazek Obrazek

Kosaciec mleczny i hortensja
Obrazek Obrazek

Śnieżyca wiosenna
Obrazek Obrazek

Przylaszczka i parzydło leśne
Obrazek Obrazek

Krokusy
Obrazek Obrazek

Kosatka kielichowa i dąbrówka piramidalna 'Metalica crispa'
Obrazek Obrazek

Persikaria 'Red dragon' i rozchodnik ościsty 'Cristatum'
Obrazek Obrazek

Kosaciec żyłkowany nn
Obrazek Obrazek

Przebiśnieg pełny
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
Anuleczka
500p
500p
Posty: 957
Od: 25 sty 2015, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Moja działka 6

Post »

Ależ wiosna, piękna śnieżyca i irys miniaturowy. ;:oj
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja działka 6

Post »

Lidziu oczywiście to była reakcja moja po wyglądzie roślin i dzisiaj mam taką samą :D Kosaćce u mnie dziobki wystawiają, a u Ciebie pełnia kwitnienia. Patrzyłam wczoraj na Persikarię 'Red dragon' czy przeżyła, bo nie okryłam ale jeszcze nie ma oznak życia :D Miło jest przyjść w słoneczny dzień na działkę gdzie już tyle kolorów widać :D a u mnie jeszcze w załomach śnieg leży :wink:
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja działka 6

Post »

LIDKO,sporo tego wiosennego :wit Ja śnieżyce mogę stracić,bo wysiała się na nich
kępa miodunki i je skutecznie zagłuszyła...
Piękne te żółte reticulata :!:
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moja działka 6

Post »

Lidziu i ja przyszłam zobaczyć u Ciebie kolejne kwitnienia. Jest już ich coraz więcej. Tak miło się ogląda te obrazki. Przebiśnieg pełny wychodzi później ale już będzie Ci kwitł. ;:215
Snieżyczki wiosennej nigdy nie mogłam się dorobić.Ciągle mi ginęła.
W zeszłym roku kupiłam dwie. Jedną widzę. A masz może śnieżyczkę letnią, bo też taka jest?
U mnie dziś jakiś inny miłek wystawił łebek.Jeszcze Ci wyjdzie. Moje w tym roku nie są za ładne, Nawet te stare jakieś płatki mają pouszkadzane. Może inne odmiany będą ładniejsze.
Hiacynty mam na etapie Twoich. Krokus Tricolor jest wyjątkowy.
Zresztą wszystkie Twoje kwiaty są cudne.
I to bogactwo gatunków.Szacunek dla Ciebie za wszystko co robisz. :wit
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 6

Post »

Aniu Anuleczka na razie ciągle jeszcze zimne noce, a i w dzień nie za ciepło. Jak słonko porządnie przygrzeje, to dopiero kwiaty wezmą się za kwitnienie.
A co u Ciebie, nie masz żadnych nowych zdjęć? Czyżby nic w Twoim ogrodzie jeszcze nie zakwitło?

Marysiu Maska u Ciebie jeszcze śnieg leży? To nie ma się co dziwić, że kwitnień niewiele. U mnie znów dachy białe, ale jest tylko -3, może zimne noce wreszcie się skończą. Słońca nie widać, dzień zapowiada się mglisty i zachmurzony.

Sławku slanka-flora dziękuję. Miodunkę trzeba koniecznie eksmitować, ale delikatnie, żeby śnieżycy nie uszkodzić.
Żółty tylko w pierwszym roku po posadzeniu rósł w kępce, potem zaczął wędrować i pojedyncze kwiaty wyszły w tym roku nawet na ścieżce.

Alu Biedronka641 bardzo dziękuję, nie zasługuję na tyle pochwał.
Śnieżyca wiosenna też nie za bardzo chce u mnie rosnąć, a o rozsiewaniu się, to już w ogóle nie ma mowy. Też dokupiłam w zeszłym roku i posadziłam w innym miejscu.
Śnieżycę letnią mam od wielu lat, ładnie kwitnie, ale bardzo słabo się rozrasta.
Tricolor jest bardzo ładny, mam go trzeci sezon, ale jest nieco późniejszy i dopiero ma pączki.
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja działka 6

Post »

Lidziu właśnie wróciłam z ogrodu mam nowy śnieg ;:oj Dobrego dnia! bo mój dzisiaj intensywny :heja
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja działka 6

Post »

Marysiu, Ty u mnie, a ja u Ciebie.
Oby dzień dobrze Ci minął.
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”