Na końcu wydmy cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Hejka :wit Od tygodnia jest tak pięknie że ja już nie przyjmuję do wiadomości że może być jakaś zima ;:306 Pościnałam dziś wszystkie trawy i zauważyłam że niektóre już mają zielone w tych suchych pędach. W zeszłym roku zrobiłam to za późno i diabli mnie brali jak cięłam pojedyncze suche żeby tylko nie uszkodzić nowych...
Chyba też powinnam twoim śladem podlać rododendrony ;:224 Dobry pomysł, zrobię to jutro ;:333
Françoise de Grignan jest bajeczna, ciekawe czy pasowała by do Jacgueline du Pre...taki sam typ kwiatu, tylko pylniki w innym kolorku ;:167
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Ewo, witam Cię w moim ogrodzie.
Drzewa to dobrodziejstwo i kłopot. Niestety są to stare drzewa i trochę chorują. w ubiegłym roku musieliśmy wyciąć kolejne.
W avatarze mam Star Profusion. Mój pierwszy pustaczek. Potrzebuje sporo miejsca i łapie trochę plamistości.

Obrazek

Sabinko, pomyślałam kiedyś podobnie, ścinasz jedną i masz wiązankę do ślubu. ;:306

Obrazek

Marysiu, Françoise de Grignan to róża mojego ulubionego hodowcy Dominique Massad. Niestety pod koniec lata łapie trochę plamistości.

Obrazek

Soniu, ten niebieski kwiatek to szałwia.

Obrazek

Gosiu, Bouquet ma tylko jedną wadę, nie pachnie.

Obrazek

Obrazek

Jolu, ta róża ma zmienny kolor. Zaczyna na pomarańczowo żółto, a to nie jest chyba Twój ulubiony kolor.
Kończy na różowo, no i te rzęsy ;:167
Jutro wezmę się za trawy.

Obrazek

Obrazek


Na dobranoc Chantal Thomass

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Znów piękne róże, ale na ten sezon już limit wyczerpałam.
Awatar użytkownika
garden11
1000p
1000p
Posty: 1102
Od: 3 gru 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Aniu, różyczki cudne a mnie plamistość wcale nie zniechęca :) Star Profusion będę miała na jesień w ogrodzie a jak dobrze pójdzie to i pienną, zawiozłam zraziki do rozmnożenia w ubiegłym roku:)
Pozdrawiam Ewa

W ogródku u Ewy
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Witaj Aniu, napisałaś u April, że kupujesz obornik w workach (świeży czy przekompostowany?) - czy to jakoś po sąsiedzku czy można zamówić, a może sprzedawca niedaleko mnie?
Wspomniałaś też, że pylisty obornik Cię uczula. Ja kiedyś też kupiłam obornik suszony (w postaci jakiejś takiej sieczki) i miałam podobne problemy. Ale granulowany jest inny, nie pyli się. Ma postać kuleczek, ok. cm średnicy, prawie nie śmierdzi.
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Super zdjęcie błękitnej szałwii ;:215
Ciekawa jestem jak przetrwa u Ciebie zimę.
Ja też skusiłam się na jedną sadzonkę na próbę ;:224
Pięknie Ci kwitły róże !
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Star Profusion jest niesamowita ;:215

Czekam na trawy! ;:65
Awatar użytkownika
AnaAn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1963
Od: 10 gru 2012, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Ania, ładna ta Chantal Thomass. Czy masz ją pierwszy rok? Jesteś zadowolona?
Pozdrawiam, Ania
Ogród 100 róż cz. IV
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Françoise de Grignan faktycznie, w stanie pomarańczowo żółtym jakoś nie zupełnie do mnie pasuje ;:306 Ale mi się sporo rzeczy podoba i to wcale nie oznacza że je natychmiast muszę mieć :;230 na całe szczęście :wink:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

April pisze:Françoise de Grignan faktycznie, w stanie pomarańczowo żółtym jakoś nie zupełnie do mnie pasuje ;:306 Ale mi się sporo rzeczy podoba i to wcale nie oznacza że je natychmiast muszę mieć :;230 na całe szczęście :wink:
Jakoś nie chce mi się wierzyć ;:173

Aniu, pustaczki są super. Też mam taką zmienną przechodzącą od pomarańczu do różu - Jazz
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Asiu, to tak jak ja :;230
Postanowiłam odpocząć od nowych zakupów różanych ;:306 Moje panienki muszą podrosnąć i pokazać na co je stać.

Ewo, trochę plamistości potrafię wybaczyć, ale złoszczą mnie gołe badyle w sierpniu.
Star Profusion ma bardzo drobne liście, które ciężko wyzbierać spomiędzy kolczastych gałązek. Widziałam taką szczepioną na pniu, całkiem nieźle się prezentowała.

Izo Tamaryszek, obornik kupuję w Józefowie w Daglezji. Pierwszy raz kupiłam przez przypadek prosząc o taki nie pylący. Było ciemno i sprzedający podjechał z wózkiem do mojego samochodu i powiedział: te zakupy spożywcze to radziłbym zabrać z bagażnika. Posłuchałam, a w domu następnego dnia okazało się, że kupiłam świeżą śmierdzącą krowią kupę w worku :;230
Kiedyś udało mi się kupić obornik chyba bydlęcy, nie był wysuszony, tylko w postaci czarnych wilgotnych granulek.
Mam na oku koński, ale ten będę musiała sama nazbierać.

Marysiu, ta szałwia bardzo mi się podoba, więc zrobiłam wszystko co możliwe, aby przetrwała. Roślina mateczna jest okryta. Siewki w doniczkach zimują w garażu, dwie zaschły ale jedna jeszcze dycha.
Nasiona czekają na wysiew.

Izo smolka, zgadzam się z Tobą, to piękna róża, ale i dość dużych rozmiarów.

Aniu, Chantal Thomas jest u mnie pierwszy rok. Kwiaty bardzo ładne, zdrowotność dobra, tylko te wiotkie, pokładające się pędy mnie złoszczą. Dostała podpórkę i to trochę poprawiło jej wygląd. Ciekawa jestem jak będzie rosła w tym roku. W katalogu podają jej wysokość 80 cm.
Czytałam, że Alexia jest nią zachwycona, ale w donicy taki pokrój jest mile widziany.

Jolu, masz rację, byłoby nudno, gdybyśmy wszystkie miały takie same rośliny w naszych ogrodach.

Gosiu, przyglądałam się jej u Ciebie ;:108


Dziewczyny różane , zastanawiam się nad powojnikiem dla Doktorka.
Może macie jakieś pomysły. Tylko nie biały. Nie chciałabym barw narodowych.



Kilka zdjęć z lipca w kolorach żółto pomarańczowych.

Mary Ann

Obrazek

Prix P.J.Redoute

Obrazek

Paco Rabane

Obrazek

Lampion

Obrazek

Obrazek
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

U mnie Doktorek jeszcze nie kwitł, więc nie do końca jeszcze wyobrażam sobie jego kolor. Trudno w takiej sytuacji coś radzić.
Jeżeli nie biały to jakie barwy preferujesz? Fiolet? Chyba byłby najlepszy. Czy jasne róże dla podkreślenia koloru Doktorka. Jeszcze zostaje niebieski, bo pewnie żółtego nie chcesz.
Ja do doktorka planuję przywrotnik i ewentualnie poszukam zielonkawo-limonkowego powojnika. Ale jeszcze się nie zastanawiałam tak na poważnie bo podobno róża powinna się wcześniej dobrze ukorzenić zanim posadzi się jej powojnika, żeby jej nie zdominował.
Pokaż miejscówkę, może łatwiej będzie sobie wyobrazić. No i jakie jest towarzystwo wokół.

Pa
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na końcu wydmy cz.2

Post »

Jolu, z tym kolorem jest właśnie problem. Spodziewałam się purpury, a on jest bliżej bordowego.
Poprzedni sezon rósł w doniczce i cały czas nie mogłam zdecydować się gdzie go wsadzić. W końcu wkopałam go tam gdzie stał, czyli w zakamarku za domem. Jeżeli ma być pnący, to zasłoni widok z tarasu na bałagan za domem ;:224
Wracając do powojników jednak biały, czyli Maria Skłodowska. Ten powojnik mam na liście i nie jest czysto biały, tylko biało limonkowy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Czekam na inne propozycje :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”