W cieniu wiekowej czereśni - działka Magdy

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Makda
200p
200p
Posty: 490
Od: 30 sty 2015, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W cieniu wiekowej czereśni - działka Magdy

Post »

Witam Cię Beatko w moich skromnych progach.
Masz rację, jak się obserwuje jak wszystko fajnie rośnie to aż się buźka uśmiecha. :lol: I człowiek jakiś taki szczęśliwszy jest. ;:333
Pozdrawiam serdecznie - Magda.
W cieniu wiekowej czereśni Zapraszam.
Awatar użytkownika
Makda
200p
200p
Posty: 490
Od: 30 sty 2015, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W cieniu wiekowej czereśni - działka Magdy

Post »

A dzisiaj trochę witaminek z działki:

Obrazek Agrest na krzaczku.

Obrazek A tu już zerwany - poszedł do słoików w postaci dżemu z porzeczkami.

Obrazek Borówki.

Obrazek

Obrazek Jeżyna - jeszcze niedojrzała.

Obrazek A tutaj już zerwana, mam jej sporo z jednego krzaczora i robię z niej dżemy - są pycha. Może w tym roku spróbuję zrobić coś jeszcze :lol: Żółty na zdjęciu to pomidorek.

Obrazek Jeszcze zielony winogronek, który jak dojrzeje jest czerwony.
Pozdrawiam serdecznie - Magda.
W cieniu wiekowej czereśni Zapraszam.
Awatar użytkownika
eliszka60
200p
200p
Posty: 275
Od: 3 paź 2011, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Ślask-Zgorzelec

Re: W cieniu wiekowej czereśni - działka Magdy

Post »

Witaj Magdo,wpadłam do Ciebie z rewizytą i wszystko bardzo mi się podoba.Ja zrezygnowałam z uprawy warzyw bo po prostu mój kręgosłup odmawia posłuszeństwa i nie daję rady przy plewieniu.A moje rabaty,które widziałaś są trochę mniej wymagające.Traktujemy działkę jako miejsce do wypoczynku i do pohasania dla naszego Marsa.Już czekam z niecierpliwością na ocieplenie. ;:1
Lato,lato wszędzie...
Działeczka Eliszki
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: W cieniu wiekowej czereśni - działka Magdy

Post »

Ja też musiałam zajrzeć - klub działkowców ROD jest moim klubem ;:215
Dobrze idziesz Makda - wszystkie zbiory takie ...... soczyste i smakowite ;:108
Zapytam o borówkę - to Twój nabytek czy "zastany" na działce ?
Pytam, bo posadziłam u siebie jesienią i ciekawam - kiedy pierwszych owoców mogę się spodziewać ;:131
Twój wątek ląduje w zakładkach - będę zaglądała :D
Ankos7
200p
200p
Posty: 207
Od: 2 lut 2013, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W cieniu wiekowej czereśni - działka Magdy

Post »

Witaj :wit
Jaką masz różnorodność roślin - tak pięknie i kolorowo u Ciebie ;:138
Będę zaglądać.


Pozdrawiam
Ania
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: W cieniu wiekowej czereśni - działka Magdy

Post »

Z ilością kotów mnie przebiłaś :;230 , ale mój Hrabia to też kociak z pierwszego i jedynego miotu mojej Kici!
Kocia rodzinka, bardzo udana, a po umaszczeniu widzę, ze kocia mamusia miała różne upodobania miłosne. ;:224 Zdrówka dla zwierzyńca! ;:168
Bardzo mi się spodobały zdjęcia owoców, bo ja kocham ,,jadalne" ogrody! ;:170 To pewnie dlatego, że lubię buszować i podjadać z krzaczków i drzewek. :wit
Z lekką zazdrością patrzę tylko na zdjęcia agrestu ;:145 , bo mój bez względu na opiekę wyniszczany jest przez mączniaka..
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: W cieniu wiekowej czereśni - działka Magdy

Post »

Witam krajankę , widzę że zakręciło Cię nieźle i dobrze ,pozytywne efekty już widać,kwiatki,owoce,warzywka to tak jak u mnie ,zapraszam do siebie :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
kwiaty_poli
500p
500p
Posty: 741
Od: 5 gru 2011, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: W cieniu wiekowej czereśni - działka Magdy

Post »

super kolekcja lilii ;:215 ehh i czekamy do lata na ich festiwal barw...
Awatar użytkownika
Makda
200p
200p
Posty: 490
Od: 30 sty 2015, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W cieniu wiekowej czereśni - działka Magdy

Post »

Witajcie :wit .

Eliszka - witaj, współczuję chorego kręgosłupa - jak boli to rzeczywiście nie ma co go dodatkowo obciążać. Ja na razie mogę pielić, przez pierwszy rok tylko kosiłam trawę i tak mi to zbrzydło, że teraz z chęcią pielę. A do skoszenia była cała działka - ponad 500 m. kw. - i teren na drodze przy działce - też dosyć duży teren na dodatek ze spadem. Na działce nie było żadnych rabatek więc pomału je tworzę i mam mniej do koszenia - ale więcej do pielenia. ;:306
Ja też już nie mogę doczekać się ;:3 .

Ruda2011 - witaj, ja też z chęcią oglądam RODowe ogródki ale po cichu zazdroszczę tym, którzy mają swój kawałek ziemi przy domu.
Borówki kupiłam 3 lata temu, tak jak Ty posadziłam je na jesień, w następnym sezonie nie było owoców ale krzaczki bardzo ładnie się rozrosły. Dopiero na drugi rok po posadzeniu - czyli w tamtym sezonie miały owoce i to dosyć dużo jak na pierwszy raz.
Ale u mojej mamy miały owoce na drugi rok po posadzeniu, z tym, że mało.
Zapraszam Cię - zaglądaj do mnie ja też Cię zaraz odwiedzę. ;:65
Jeszcze zdjęcie krzaczka borówki:
Obrazek

Aniu - witam i dziękuję za miłe słowa, zapraszam serdecznie.

Renatko - ha ha, kotów ci u nas dostatek. ;:306 Nasz, czyli mój i córek jest ten czarnobiały, a te buraski są rodziców. A, że mieszkamy chwilowo u rodziców to koty też są razem. Rodzice mają duży dom z ogrodem to nasza kotka ma raj bo do tej pory siedziała na parapecie w bloku i marzyła o wolności ;:303 .
Agrest, forma pienna, jak na razie spisuje się super, jest zdrowy i co roku ładnie owocuje.
Ja też lubię podjadać owoce z krzaków. Przypomina mi się wtedy dzieciństwo i babci truskawki, które nie nadążały dojrzeć :lol: . Ach te czasy.
A sama odkryłam, że nic tak nie gasi pragnienia w gorący dzień jak wiśnie zerwane prosto z drzewa. ;:333

Gracha - witaj z ''naszych'' stron, oj zakręciło, zakręciło - ale co tam - ja to lubię i już :uszy .
Dziękuję za miłe słowa i zaproszenie - zaraz będę. :wink:

kwiaty_poli - dziękuję, czekamy - ale już niedługo coraz bliżej... ;:224 i przyjdzie do nas Pani Wiosna. ;:3
Pozdrawiam serdecznie - Magda.
W cieniu wiekowej czereśni Zapraszam.
Awatar użytkownika
Makda
200p
200p
Posty: 490
Od: 30 sty 2015, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W cieniu wiekowej czereśni - działka Magdy

Post »

Jutro mam zamiar jechać na działkę. :tan
Mam nadzieję, że żadnych złodziejaszków tam nie było i, że dziki ominęły moje grządki. Dwa lata temu dziki trochę zryły mi ziemię. Ciekawa jestem jak weszły na działkę bo siatka była nienaruszona, pewnie pod nią ale to musiał być wyczyn bo przylega mocno do ziemi. Sąsiadowi wyrwały betonową konstrukcję trzymającą siatkę więc u mnie nie było tak źle.
Muszę się jeszcze pochwalić. A mianowicie 31 stycznia posiałam kobee, liliowce z nasionek działkowych i paprykę - taką kupioną w sklepie do jedzenia, wybrałam nasionka i tak dla eksperymentu je wysiałam.
Wyniki na dzisiaj:
1. Kobea - 5 szt. wykiełkowało ;:333
2. Papryka - kiełkuje ;:333
3. Liliowce - napęczniały i jakby pękają - czekam dalej.

A czekając kilka wiosenno letnich zdjęć:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie - Magda.
W cieniu wiekowej czereśni Zapraszam.
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W cieniu wiekowej czereśni - działka Magdy

Post »

Magdo piękna wiosna u Ciebie, aż miło popatrzeć na te słoneczne, kolorowe zdjęcia.
Gratuluję sukcesów w sianiu życzę następnych. Samodzielnie wyhodowane rośliny dają zawsze dużo radości ;:333
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Re: W cieniu wiekowej czereśni - działka Magdy

Post »

Witaj Magdo , widzę ,że u Ciebie już wiosna przynajmniej na zdjęciach ale jeszcze trochę i będzie kolorowo na żywo .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W cieniu wiekowej czereśni - działka Magdy

Post »

Magda czytam o Twojej działce w ROD. Miałam taką przez dłuższy czas, praktycznie co jesieni do wczesnej wiosny przychodziły złodziejaszki. Wiecznie rozwalone drzwi, powybijane szyby, większe szkody narobili, niż ukradli. W ostatnich latach kradli bardziej metal u sąsiada całą pergolę ukradli. Na szczęście w domkach nie było tzw "dzikich lokatorów".
Mam kilka borówek, ale u mnie po 3 latach na krzakach owoce można było policzyć na jednej ręce, może tego roku doczekam się takiego owocowania jak Ty.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”