Mój ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
masakra0888
200p
200p
Posty: 319
Od: 5 paź 2014, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Re: mój ogród

Post »

PEPSI: Witaj to nie talent tylko dobre chęci do pracy . a co architektury to jeszcze dużo musi się zmienić :)
bejka1970:warzywnik jest mamy i taty ale są pomidory ogórki cukinie słoneczniki marchew buraki cebula papryka w tym roku tylko brak ziemniaków żeby gleba odpoczęła a w kącie ogrodu są borówki maliny aronie rabarbar trochę drzew owocowych jabłoń gruszka śliwka wiśnia i na końcu jest zrobiona mała szkółka są różne iglaki :)
Mój ogród
Pozdrawiam Konrad
Awatar użytkownika
masakra0888
200p
200p
Posty: 319
Od: 5 paź 2014, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Re: mój ogród

Post »

pokaże Wam więcej ogrodu rabate z iglakami kapliczne zrobioną z drzewa oraz szkółkę i sad :D

Obrazek
kiedyś rósł duży wiąz widać pień jeszcze. Na nim wisiała kapliczka odkąd pamiętam ale jak ścieliśmy drzewo to zrobiliśmy taka :wink:

teraz zagajnik z iglakami

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


może macie pomysł jak przyciąć ten rząd iglaków ? Obrazek

teraz sad i szkółka

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek widok na tył działki Obrazek i borówki na koniec Obrazek
Mój ogród
Pozdrawiam Konrad
Awatar użytkownika
Anuleczka
500p
500p
Posty: 957
Od: 25 sty 2015, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: mój ogród

Post »

Konrad WOW!!! Opadła mi kopara! Kładka oszałamiająca. Chyba wyślę mojego męża do Ciebie na lekcje. Hamak też super. Jestem pod wrażeniem tego czego dokonałeś w sowim ogrodzie. Tam jest bajkowo. Czekam na zdjęcia z wiosny.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: mój ogród

Post »

Konrad, szacunek, że zachowałeś kapliczkę.;:180 Zazdroszczę tej przestrzeni. Sad i szkółka robi wrażenie, będzie czym obsadzać. ;:138
Awatar użytkownika
masakra0888
200p
200p
Posty: 319
Od: 5 paź 2014, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Re: mój ogród

Post »

Aniu : Mąż na pewno sobie da radę samemu nic trudnego tylko projekt w głowie i to dzieła :D Bajkowo jak na stolice bajek przystało :wink:

Sonia : tak jest sporo nowych nasadzeń i miejsca też więc sie to wszystko pomieści a z kapliczkę zrobiła moja prababcia więc musiała zostać na swoim miejscu a śmiesznie było jak zdjęliśmy kapliczke aby poprawić ja trochę to i tak ludzie ściągali czapki albo się żegnali :D
Mój ogród
Pozdrawiam Konrad
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: mój ogród

Post »

:wit Szkółka wygląda rewelacyjnie ;:138 to do własnego użytku?
Kapliczka ;:215
Awatar użytkownika
masakra0888
200p
200p
Posty: 319
Od: 5 paź 2014, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Re: mój ogród

Post »

Krysiu tak do własnego użytku koło firmy mamy sporo planu więc część na pewno tam pójdzie :)
Mój ogród
Pozdrawiam Konrad
Awatar użytkownika
garden11
1000p
1000p
Posty: 1102
Od: 3 gru 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: mój ogród

Post »

Konrad jestem pod ogromnym wrażeniem - zapał do pracy w ogrodzie w tym wieku na 6+! Podobają mi się murki oporowe i tarasowy trawnik w związku z tym. Mam parę pytań technicznych odnośnie wykonania oczka, ile cm betonu wylałeś na pierwszą warstwę? Jakieś zbrojenie było, czy było? Co to za żywica o której piszesz jaką warstwę tego wylać, ja też mam psa więc konstrukcja solidna musi być? Ja muszę mojemu mężusiowi wszystko łopatologicznie wytłumaczyć jakoś nie ma wyobraźni więc dlatego pytam o szczegóły. Czy taka technika zastosowana przez Ciebie się sprawdziła czy może masz jakieś uwagi? Wielki szacunek należy się za kultywowanie tradycji religijnych!!Pozdrawiam serdecznie,
Pozdrawiam Ewa

W ogródku u Ewy
Awatar użytkownika
masakra0888
200p
200p
Posty: 319
Od: 5 paź 2014, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Re: mój ogród

Post »

Ewa: cementu nie wiele wylaliśmy miał tylko służyć po to by uformować formę ziemi mniej więcej ok 2-4 cm zależy cze są dołki w ziemie to wiadomo więcej betonu wejdzie i jak już wylaliśmy beton to na koniec mokrym pędzlem uformowaliśmy właściwy kształt bo kielnią gładkiej powierzchni się nie zrobi . Zbrojenia nie dawaliśmy bo beton miał tylko uformować ziemie, żywica jest bardzo mocna wiec nie potrzeba dawać zbrojenia . Jest to żywica epoksydowa jest bardzo trwała tylko my na początku daliśmy dwie warstwy i to było za mało bo woda uchodziła i musieliśmy spuszczać wodę wysuszyć i od nowa nałożyć nową warstwę i teraz już jest dobrze myślę że 3 warstwy wystarczą i nie powinna być problemu to widać na żywicy czy gdzie są jeszcze dziury czy pęknięcia . Nakłada się ją dość prosto rozrabia w wiaderku żywice z utwardzaczem gdzieś z pół wiadra żeby nie zaschło nam we wiaderku i na beton kładziemy włókno szklane i wylewamy żywice wcześniej rozrobiona z utwardzaczem i po wyschnięciu kolejną warstwę . Nam zostało żywicy więc mogliśmy dać jeszcze jedną warstwę ale nie było potrzeby bo woda nie ucieka a pies się kąpie w oczku i nic nie dziurami jedynie kamienie z brzegu osuwa do oczka . Minus żywicy to chyba jego cena jest dość droga ale i dobra więc każdy musi przemyśleć czy mu się opłaca kupować żywicę .Mam nadzieję że pomogłem jeśli będą jakieś pytania chętnie odpowiem :D Kapliczka musiała być tu jest jej miejsce :)
Mój ogród
Pozdrawiam Konrad
Awatar użytkownika
masakra0888
200p
200p
Posty: 319
Od: 5 paź 2014, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Re: mój ogród

Post »

a oto palisada zrobiona własnoręcznie :D Obrazek

Obrazek

Obrazek

forma do palisady na raz robię 1m/b :D
Mój ogród
Pozdrawiam Konrad
Awatar użytkownika
garden11
1000p
1000p
Posty: 1102
Od: 3 gru 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: mój ogród

Post »

Te palisady betonowe super sprawa, w sklepach budowlanych sporo kosztują niejednokrotnie przekraczają koszt kostki a Ty sam je robisz ;:333 Co to za rurki masz na formę i jak to później wyciągasz?
Pozdrawiam Ewa

W ogródku u Ewy
Awatar użytkownika
masakra0888
200p
200p
Posty: 319
Od: 5 paź 2014, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Re: Mój ogród

Post »

rurka fi50 plastikowa do kupienia w każdym sklepie budowlanym. Koszt takiej jednej palisady to ok 10-20gr więc się opłaca. Wysokość 20cm bo takie mi akurat pasują :wink: pomysł zaczerpnięty z forum tu masz link http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8&start=14
Mój ogród
Pozdrawiam Konrad
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród

Post »

Konrad gratulacje. ;:180 Super patent, ale ja blondynka, to zapytam, :oops: czy łatwo zdjąć plastikową formę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”