Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Zdecydowanie słuszna decyzja. Nieraz zdarza mi się pozyskiwać rośliny w taki niecny sposób. Za każdym razem mam głupie wrażenie, że zaraz ktoś mi skoczy do oczu, choć wiem, że nikomu i niczemu krzywdy nie robię. Kiedyś pozyskałam sadzonki cisów z placu, na który kilka tygodni później wjechał sprzęt budowlany. Teraz rosną sobie u mnie i cieszą oczy.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Madziagos pisze:Wszystko, co najfajniejsze, krótko trwa, lato też. Ale gdyby trwało zbyt długo, straciłoby blask...
Święta prawda ;:333

Madziu doniczki wyszły rewelacyjnie ;:138
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Podobno takie kradzione roślinki rosną najlepiej ;:333 . Też odzywam się w nowym wątku - ostatnio nie miałam czasu na poszukiwanie ciebie, a tu już 5 strona ;:224 .
Clematisy kupiłaś piękne - bardzo podobają mi się pełne odmiany ;:108 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Kradnik,kradnij ;:300 ;:300 ;:300 Tylko na ;:214 uważaj ;:306 Ja od sąsiadki(co z 5 lat nie mieszka)brałem irysy.Miały po 3 liście,teraz po 20
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

;:300 kurde widzę, że nie tylko ja mam chrapkę na nie swoją roślinkę :;230 Ostatnio zauważyłam przy szkole mnóstwo kęp różowych jeżówek ;:oj Jest ich pełno także chyba nie grzechem było by kawałeczek skubnąć. Chyba też tak zrobię kawałek sobie wyrwę :D
Madziu napisz koniecznie jak ci poszło z tymi floksami :)
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Jolu ja też polubiłam pełne odmiany. Jeszcze mi się dzwonkowate podobają.
Aguś dziękuję serdecznie :)
Madziu no widzisz, jak się miały zmarnować to teraz sobie pięknie rosną. Dobra decyzja ;:333
Mateusz no czasami taki darmowy zastrzyk ( nikomu nie szkodzący) jest superowy.
Anitko spodziewałam się tutaj zrugania za mój pomysł a tu widzę wszyscy jawnie do podkradania się przyznają ;:306 . Floksy wyrwałam. Miały kilka korzonków choć malutkich. Zobaczymy czy się przyjmą. Siedzą już sobie w ziemi u mnie :)

Dostałam wielką paczkę z roślinkami od Ani sweety. Wczoraj postanowiłam zacząć robić rabatkę pod siatką. Już o niej wcześniej pisałam. Będzie bez agro, bo rośliny tam się muszą jakoś rozrastać, rozsiewać :) Póki co, jest jej zrobiony tylko kawałek bo ani nie mam pomysłu do dalej, ani roślin. Myślę że wiosną będę nad tym myśleć. Zasadzone są tam już iryski. Cała masa od Ani, część korzonkiem pod ziemią niewidoczna. Złocienie dwa rodzaje, wiesiołek, fiołki i konwalie. Są też orliki i jeden liliowiec nn od Ani Anna 55, firletki od Stasi Stasia Ogród i lilie. Wymyśliłam sobie, że irysy zostawię tak jak są, a za niższymi roślinkami posadzę wyższe. Muszę przyznać że miałam dwóch solidnych pomocników. Jeden to mój kochany Emek który pomógł w przekopywaniu i usunął dwa wielkie krzaczory aronii a drugi pomocnik to moja malutka chrześnica która biegała ze szpadelkiem i ciągle chciała pomagać. Także ładnie mi przekopywała ziemię :)

Obrazek
Wreszcie trafiły mi się pachnące lilie :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jest też pierwszy mieczyk
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Antike mnie zachwyciła siłą wzrostu. To świeżynka. Taka malusia przyjechała a rośnie tak szybciutko. Oby nie zapeszyć tfu tfu tfu :)
Obrazek
Obrazek
Mushimara
Obrazek
Obrazek
Pomponella- nie wiem jak to maleństwo radzi sobie z tymi kwiatkami.
Obrazek
Obrazek
Nie wiem, co z tą Charming Piano. Najpierw wypuściła jakiegoś dziwnego kwiata, pamiętacie? Teraz ma jeden płatek czerwony. Na dwóch pąkach. Czy to się zdarza? Czy reklamować ją?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Listki Chopina. W koralach .
Obrazek
Drugi mieczyk już za chwilunie
Obrazek
Obrazek
Aniu Anna55 martwiłaś się o sadzonki orlików. Zobacz jaką mają niezłą formę.
Obrazek
Floksik
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Powoli pojawiają się kolory inne niż zielony :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ivona44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 31 mar 2013, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Magda, te donice fioletowe sama ulepiłaś? Super :D . Różą z czerwona wstawka podoba mi się :wit
Pozdrawiam, Iwona.
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Ode mnie Madziu miałaś 100% błogosławieństwo ;:306 kawałek to przecież nikt nawet nie zauważy prawda. Ja muszę też się po te jeżówki wybrać a jest ich tam wręcz mnóstwo ;:oj Piękne masz odmiany róż zwłaszcza antike bardzo mi się spodobała. Mam identycznego mieczyka jak ty.
Potkradziony floksik to ten na zdjęciu?
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Ładne buty,takie..modne ;:306 A na poważnie,to fajjjjna bardzo ta doniczka.A róży nie reklamuj,jedyna w swoim rodzaju ;:108 ja bym taką chciał ;:108 ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Madziuniu kochana, ale z Ciebie zdolniacha, takie doniczki z niczego wyczarować ;:138 może otworzysz sklepik z takimi gadżetami, chętni na nie na pewno by się znaleźli. ;:215
Śliczne masz róże i lilie i zjawiskowe mieczyki, a te ogromne pomidory to też Twoja zasługa. ;:433
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Iwonko niestety nie potrafię lepić donic :)
Anitko lepiej mi z Twoim błogosławieństwem o nieeeebo lepiej :):) Ten ze zdjęcia to inny floks. Te podkradzione zaczynają się podnosić. Myślę że powinny się przyjąć. Antike to wdzięczna różyczka.
Mateusz ale jesteś spostrzegawczy ;:306 .
Stasiu oj kochana , tyle komplementów moje serce nie wytrzyma :D Chyba zaraz zacznę fruwać :lol: . Mieczyki mi się spodobały. Żałuję że tak mało ich posadziłam. Zraża mnie to wykopywanie. Ale wiosną dosadzę kilka kolorków jeszcze.

Upał straszny. Ogórki rosną jak szalone. Już brakuje słoików. Zaczęłam kłaść w butelki po mleku. Muszę dokupić słoiczków.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Magda,

ja kiszę ogórki w butelkach po wodzie (5 litrowych). Oczywiście wybieram butelki z szerszym otworkiem, a ogórkom nie daję za bardzo urosnąć, tak żeby wchodziły w całości. Świetnie się przechowują i nie psują. Potem wystarczy odciąć górę i powyciągać. Do słoików kładę tylko na małosolne.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Piękne powojniki kupiłaś ;:108 Pełne są najpiękniejsze ;:167
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”