Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Ja też nie lubię zimy. Toleruję śnieg tylko w Boże Narodzenie. I na tym mogłaby się zima kończyć. :lol:
Madziu piękne doniczki. ;:215
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Patrycja dziękuję.
Anitko, Aniu śnieg w Boże Narodzenie to w ostatnich latach ( przynajmniej u mnie) marzenie. Raczej chlapa i deszcz. Ja też nie lubię zimy. Mogłaby ona być z jakieś max 2 miesiące. Powiedzmy od listopada do grudnia. A od stycznia coraz wyższa temperatura. Wiosna od lutego. Musi być trochę zimy żeby mróz wybijał bakterie i robaki. No i żebyśmy odsapnęli od upalnych dni. Najbardziej chyba nie lubię tych warstw ubrań które musimy na sobie dźwigać. No ale cóż... tego nie zmienimy. Musi być jak jest.
Awatar użytkownika
Andzia84
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 23 sty 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 40 km na pn-wsch od Warszawy

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Madziu, a co to za papryka w miodzie? Brzmi bardzo dobrze :) Ja tak jak nie znoszę gotować tak bardzo lubię robić przetwory. Wczoraj mój eM zaopatrzył mnie w sokownik, bo majątek wydajemy na soki do wody. Tylko owoców brak :D Muszę się wybrać do sąsiadowego sadu na jabłka :)
A może nacie dziewczyny jakiś naprawdę fajny przepis na coś z cukinii? Mam jedną, ale już nie przerabiamy-mam dosyć placków na 100 wariacji, a w zapiekankach jakoś nam nie podchodzi. Muszę poczytać w necie może coś nowego odkryję bo leczo z papryką i pomidorami mi się znudziło :lol:

Madziu-doniczki pierwsza klasa, ale ja zwróciłam uwagę na te sznureczki z kuleczkami. Bardzo to ładne chyba. Możesz pokazać więcej? Widziałabym takie cudo w swojej różowej sypialni :D
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Właśnie, właśnie. Tez miałam pytać o te paprykę w miodzie. Daj przepis Madziu.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Aniu-Andzia papryczka z miodem wydaje mi się bardziej miękka i ma superowy smak. Dodaję ją nawet do sałatek np gyros. Zamiast normalnej papryki. Przepis wzięłam z internetu już dawno temu. Robiłam też z innych przepisów i też wychodziły dobre.
Składniki na 6 litrowych słoików:

2,5 kg papryki

Do każdego słoika włożyć:

listek laurowy
2-3 ziarna ziela angielskiego
2 ziarenka pieprzu
1 łyżeczka oleju

Zalewa:

2 l wody (8 szkl.)
2 szkl. octu 10%
2 łyż. soli
1 1/2 szkl. cukru
4 łyż. miodu

O cukinii Ci nie podpowiem bo bardzo rzadko ją robię. Sznureczki mogę Ci pokazać, czemu nie :) Ale jutro. Szczerze powiedziawszy zawsze byłam sceptycznie nastawiona do makaronów. Wręcz mi się nie podobały. A jakoś tak kupiłam teraz dwa kolory srebrny i brązowy. Takie na lato dobre mi się wydają, bo dużo światła wpada do mieszkania.
Aniu-aneczka bardzo proszę :)
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Ja smażę sobie samą cukinie pokrojoną w kostkę i posypaną przyprawami i w takiej postaci lubię ją najbardziej. Można też pokroić w plastry i na grilu zrobić, można też pokroic w plastry obtoczyć w bułce i jajku i smażyć na patelni.
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Zaginęłaś mi Madziu ,ale na szczęście odnalazlam Twoje ranczo..
Znów powojniki zakupiłaś :;230 ;:63
Już je widzę rozrośnięte na siatce ;:167
Pozdrawiam. Ewa
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Od męża na urodziny dostałam właściwie. Taki przedwczesny prezent :)
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Dzięki Madziu za przepis! Na pewno zrobię. Uwielbiam paprykę z zalewy!
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Doniczki piękne ;:oj A zima być musi.Gdyby liście na drzewach byly cały rok,to byśmy sami je obcinali,bo już by zbrzydły :wink: ja dlatego choinek nie lubię,a u mnie to one są horyzontem ;:219 ;:219 ;:219
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Madziu doniczki cudne,ma się ten talencik ;:333
Awatar użytkownika
Grazka226
1000p
1000p
Posty: 1356
Od: 12 mar 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Hej, Madzia :wit
Wiesz jak widzę to Twoje ranczo i ilość pracy jaką w nie wkładasz to po prostu budzisz we mnie podziw... tym bardziej, że nie jesteś tam na co dzień ;:180 Tyle nasadzeń, tyle roślin i ogromny zapał do dalszej pracy ;:196 Pracuś jesteś, po prostu :lol: Donice cudne ;:167
Widzę, ze przetwory zaczynają u Ciebie królować :lol: Ja w tym roku mam luźniej, bo przetwory będę miała gotowe od mamci, bo jest czasowa i sama się zaoferowała ;:167 Oczywiście ile będę mogła to jej pomogę :wink:
Madziulka ;:196
Aktualny wątek http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 40&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Trzy­maj się z da­la od ludzi, którzy próbują pom­niej­szać Two­je am­bicje. Ma­li ludzie zaw­sze tak ro­bią, a nap­rawdę wiel­cy spra­wiają, że czu­jesz, że i Ty możesz być wielki. Mark Twain
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Aniu-Aneczko koniecznie spróbuj. Świetny smak.
Mateusz dzięki. Mnie tam liście na drzewach nie przeszkadzają. Mogłabym je oglądać cały rok. Ale fakt jest faktem, że jak się wiosną pojawiają pączki i listeczki się potem delikatnie rozwijają to piękny widok. Zgłodniała po zimie, uwielbiam ten widok.
Aniu-Annes77 dziękuję :)
Grażynko no kochana widzę, że w miarę możliwości powracasz na forum. Bardzo mnie to cieszy. Zapał mam, gdyby kasa była mogłabym sadzić co tydzień :D Ale pewnie zaraz mi ten zapał przejdzie. Zawsze tak mam, że jak zbliża się wrzesień to już zapał ostyga. Potem od stycznia znowu :) Fajnie masz z tymi przetworami. Ja od mamy też czasami dostaję. Ale mało mi, więc muszę swoje robić. ;:168

Dzisiaj u mnie tak leje... no ale dobrze. Deszcz potrzebny. Słuchajcie, mam koło bloku śliczne floksy. Jest ich dużo i zastanawiałam się jak "zapożyczyć" sadzonkę dla siebie. Czy da się urwać kwiatka i jak to z doniczkowymi bywa, puści korzonki?
Na działce ułamała mi się łodyżka floksa. Wsadziłam z ukorzeniaczem do ziemi, oberwałam listki i zostawiłam tylko górnny pączek. No i mi zakwitł. Łodyżka nie padła. Ale zastanawiam się czy trzymać w tej doniczce i ruszy roślinka, czy nie ma szans?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”