Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Aguś, Madziu póki co las zostaje. Bo i tak nie mam pomysłu na niego.
Anitko dokładnej powierzchni nie pamiętam. Nie mam zamiaru tam mieszkać. To tylko działka a na starość azyl na ciepłe dni. Nic poza tym. Pomysł z dosadzeniem czegoś był po to aby niecała ziemia leżała odłogiem. No i wpadał jakiś grosik za ewentualne zbiory. Ale to na razie wolne plany. Sadzić roślin w lesie nie będę, bo mam dużo miejsca na trawniku na nasadzenia. Chciałabym aby tu było ładnie. A las to jak już mi się miejsce skończy :)

Zebrałam pierwsze swoje ogóreczki w weekend. Wyszło 2.650 kg. Zrobiłam słoiczki. Będę je teraz chyba co weekend robić. Do jesieni się zje a jesienią zapasy na zimę. Wiem, że to tylko ogórki. Ale jestem dumna, bo z własnego ogródka.
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

I badz dumna ,ze masz swoje ogorki ;:138
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Magdziu gratuluje własnych ogórków ;:215 a jednak udał sięwysiew ;:215
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Jestem :wit
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Pati jestem, jestem :)
Kasiu wysiew się udał. Ale trochę za gęsto. Nie ma za bardzo gdzie nogi wstawić. Muszę sobie radzić. W przyszłym roku chyba je w druga stronę muszę posadzić. Albo po prostu mniej. Mimo wszystko jestem zadowolona. Ekologiczne i zdrowe.
Aguś ;:168
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Moje drogie kochane forumki. Czy macie jakieś fajne przepisy na domowe lody bez maszyny? Wiem, że to wątek ogrodowy. Ale w końcu lody mogą być owocowe. Mam truskawki, borówki, maliny, poziomki. Pomyślałam o lodach. Jak macie jakieś fajne sprawdzone przepisy, to prosiłabym o pw :)
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Ja jak podlewałam nasze ogórki musiałam ustać w środku grządek na jednej nodze bo na drugą nie było miejsca :D takie poświęcenie.
Też robimy już ogórki najlepsze są małosolne robiłaś Madziu?
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Madziu :wit i ja się melduję ;:138 Oj , dzieje się u Ciebie dzieje ;:215 Ściana z powojników, ale super pomysł, ale jakie wyzwanie dla ogrodniczki ho, ho ! Chylę czoła ;:180
Maz rację róże to Pikuś, przy powojnikach ;:306 ;:306 . U mnie prawie wszystkie uschły ( mam ich 3 szt) ale żaden nie dał rady w tym słońcu - wyglądają jak drapaki ;:174
Czekam nowych Waszych wydarzeń ogródkowych i pozdrawiam serdecznie , buziole ;:196
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Ja w tamtym roku robiłam lody ze śmietaną i żółtakami niestety nie pamiętam dokładnych proporcji. Zawsze możesz sobie zrobić pyszny koktajl z kefirem i owocami ;:92
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Anitko tak robiłam :) Czekam z niecierpliwością na paprykę, pomidory i wszelakie owoce. W tym roku postanowiłam że muszę narobić dużo słoików. W zeszłym jeszcze stycznia nie było a w zapasach cienko... :) Najbardziej czekam na paprykę z miodem. Choć nienawidzę miodu tak ta papryka po prostu mmm :) Koktajle lubię. Ale mam smaka na domowe lody.
Asiu powojniki to normalnie niedotykane jaja. Aż strach na nie patrzeć , żeby nie uwiędły. Ale tak je ;:167 .. Może kupiłaś złe odmiany. Np lubiące cień czy półcień. Polecam Ci Polish Spirit. Wytrwały i radzi sobie w słońcu wyśmienicie. Tfu tfu tfu..żeby nie zapeszyć heheh.
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Ja najbardziej lubię grzybki w occie i uwielbiam dżem wiśniowy niestety już dawno się skończył :( truskawkowy przy wiśniowym wymięka :D
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

No dobre są różne przetwory :) Już niedługo znów będzie ich czas. Ale nie ma co się do tego spieszyć. Czy tylko ja mam wrażenie że lato tak szybko wymyka mi się z rąk?

Wczoraj em sprzątał piwnice, robiąc miejsce na słoiczki. I przyniósł mi do domu stare doniczki. Postanowiłam nadać im nowe życie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Letnia odsłona leśnego rancza nad wodą

Post »

Wszystko, co najfajniejsze, krótko trwa, lato też. Ale gdyby trwało zbyt długo, straciłoby blask...
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”