Esteci i łakomczuchy II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Esteci i łakomczuchy II

Post »

Zamarzyła mi się działka w kolorach ognia. Tak na przekór, bo jest - przez wysokie drzewa owocowe - raczej cienista. Mam jedną stronę totalną patelnię i tak tam tego roku wyrzeźbiłam (rabata niedopracowana, lecz będę nad nią pracować): Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy II

Post »

O rany, przesadziłam z rozmiarem zdjęć. Przypomnę sobie, jak to było z wstawianiem, to dam normalny rozmiar:):):) Nie chciałam pisać od wiosny, co tam dłubię i jak będzie, bo cały mój poprzedni wątek tak wyglądał, to postanowiłam pokazać, jak coś już faktycznie będzie. Jest rabata słoneczna. Jest i będzie, długo na nią czekałam, aż mi się w głowie pojawi, bo sama nie wiedziałam, czego chcę. Były fiolety, czosnki i naparstnice i dalie kołnierzykowe, ale teraz wiem, że prestiżowa rabata będzie właśnie żółto - czerwono - pomarańczowo - zielona, a cień (którego mam dużo) będzie się musiał dostosować. Pozdrawiam forumowiczów, tęskniłam do Was.
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Esteci i łakomczuchy II

Post »

Ano z tym rozmiarem zdjęć faktycznie lekko przesadziłaś. ;:306
Ale już ktoś poprawił. :wink:
Kopiuj linki znajdujące się pod Maksymalna szerokość 500 pikseli:, ewent,
ale tylko ewent, jeszcze te z pod Maksymalna szerokość 620 pikseli: będą ok.
:uszy

No i... witaj nam tu wreszcie z powrotem, po tym stanowczo zbyt długim niebycie. :lol:

:wit
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy II

Post »

Tak właśnie będę kopiować. Dzięki za poradę, a co myślisz o mojej jeszcze trochę zachwaszczonej rabacie, Babuchno? Może i jest trochę przesadzona (;), ale u nas w Szczecinie jest bardzo ciepło, to na taki pomysł wpadłam. Chcę dodać jeszcze krokosmie (bo gadałam z miejscowymi i tu zimują krokosmie), a wiosną alstromerie, chcę mieć pomarańczowo:) Palm sadzić nie będę,
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy II

Post »

W barwach żółtych i czerwonych i pomarańczowych zakochałam się. To była trudna miłość, bo żółte mi się zawsze kojarzyło z mniszkiem, a wiadomo, że mlecze trzeba tępić. Pomarańczowy kolor przywoływał aksamitki, a choć wiem, że fitosanitarne są, to jakoś ich nie lubię. Czerwony kolor kojarzył mi się z pelargoniami sąsiadki, płatki im łatwo spadają i na balkonie musiałam je wyłuskiwać z prania. Ale jak poznałam moc i siłę tych 3 kolorów razem zestawionych, to dłużej się nie zastanawiałam.
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Esteci i łakomczuchy II

Post »

Mnie do głowy przyszły jeszcze róże, tawułki, piwonie i chryzantemy.
Ty masz bzika na tle kolorów, ja również, ale głównie na kolorystykę liści, kwiaty jednak się pojawiają i przekwitają.
Spójrz na drugie zdjęcie, czyż nie jest energetyzujące ?
A w ogóle to witam. :D
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy II

Post »

Witam serdecznie. Zdjęcie jest fantastyczne. Takie rośliny to według mojego widzenia ogrodów "strefa przejściowa". Dość efektowne, by nie potrzebowały podkreślenia atrakcyjnym towarzystwem, a jednocześnie dyskretne:) Aj tam, znowu filozofuję, mi się to w ogródku często zdarza, zamiast chwycić za łopatę:):):)


Dziś deszcz mi uniemożliwił sfotografowanie drugiej strony działki - tej cienistej i tajemniczej. Tam już nie jest podane wszystko na tacy, krzyczące: patrz na mnie. Nie wiem, czy taki kontrast w ogrodzie ma rację bytu z punktu widzenia projektantów, ale mi tam odpowiada.

Pozdrawiam.
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy II

Post »

Nikt nie pisze do starej mamby:( Moja to straszliwa wina, bom forum opuściła i długo nie gościła (Boże, ja tworzę):) Ale widzę tu dużo nowych ogrodników, a i poszukam starych znajomych. W tym tygodniu posprzątałam i schowałam na zimę słynną niebieską kanapę. Z kanapą było tak: kupiłam ją za 50 zł z tablicy, na działkę. Jak się na kanapie siadło z jednej strony, to druga leciała w górę. Pewnego razu ktoś zechciał ją odkupić i to za 70 zł (taka chciwa jestem:). Wystawiłam przed domek i czekałam na kupca, ale nikt nie przyjechał. No i mam teraz awangardowy ogród:) Obrazek

-- Śr 15 paź 2014 09:12 --

Trawa ze środka trawnika mi wyleciała przez tą kanapę, ale co tam, wygląda niesamowicie, szczególnie w wieczornej jesiennej mgiełce:) Te królewny na kanapie, to moja córa (po lewej) i córeczka sąsiadów.
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Esteci i łakomczuchy II

Post »

Co myślicie o pomarańczowych krokusach? Czy to w ogóle możliwe? Kupił ktoś ten orange monarch w zeszłym roku? U mnie krokusy są zawsze sino-różowe, jak dłonie bez rękawiczek. Ale pomarańczowy krokus to było by coś niesamowitego. Kupić? Ogłasza się firmalilia z pomarańczowymi krokusami.

Obrazek Obrazek


Kupił ktoś i posadził? Poradźcie, bo bardzo mi się podobają.
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Awatar użytkownika
krzysztofkhn
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2024
Od: 15 wrz 2008, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Esteci i łakomczuchy II

Post »

Cześć !

Melduje się posłusznie !

PS. Priv też czytaj.
Serdecznie Pozdrawiam.

Krzysztof Khn.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”