Ogródek AGNESS

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Ja wszystkie cebulowe sadzę w koszykach do roślin wodnych.One są głębokie i do lilii nadają się w sam raz.Co dwa lata trzeba wyrzucić cebule i wymienić ziemię.
Nie mam problemu z nornicami.Sprzedawane koszyki do tulipanów są za płytkie.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aguś, Twoje lilie powodują szybsze bicie serca. Podziwiam.
Awatar użytkownika
Ivona44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 31 mar 2013, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aga jakie Ty masz te lilie wypasione, co im robisz, zdradź tajemnicę? ;:196
Pozdrawiam, Iwona.
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Gdy wczoraj z sąsiadką wymieniałyśmy codzienne grzeczności powiedziała mi, że zrywa cukinię na leczo.
Byłam zaskoczona, bo myślałam, że to warzywo dojrzewa później, a tu proszę, ty serwujesz placuszki ;:152
Agnieszko na jesieni poszukam lilii OT, bo też chcę mieć taki "las".
To niesamowite, że przerosły okoliczne iglaki ;:oj
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aguś 6 lat.. pięknie. Naprawdę pięknie. Kochana lilie jak zwykle boskie. Flashpoint cudowna. Zakochałam się w niej u Ciebie ;:167
Awatar użytkownika
Andzia84
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 23 sty 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 40 km na pn-wsch od Warszawy

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aguś zgadzam się z Magdą w 100%. Ta lilia flashpoint przyprawia o szybsze bicie serca. Jest cudowna. Zresztą Twój liliowy ogród robi teraz mega wrażenie. Ja dodatkowo czuję ten nieziemski zapach i zastanawiam się czy na dłuższą metę nie boli od niego głowa? W końcu to niesamowicie bogata kolekcja odurzających zapachem kwiatów. Chciałabym taką mieć, nawet gdyby miała mi głowa pękać :D
Aguś, a te placki z culkinii to robisz w bułce i w jajku, czy to ciasto naleśnikowe? Bo ja robię w bułce, ale Twoje wyglądają nieco inaczej. Chętnie zmieniłabym coś w swoich bo już nam się przejadły :D
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Tulap ja również uwielbiam jeżówki...... już od kilku sezonów choruję na nie, jednak przed ich zakupem powstrzymywała mnie ich słabe zimowanie. U mnie zimy ostre i mógłby być kłopot..... w zeszłym roku skusiłam się na kilka odmian i faktycznie piękna żółta nie przetrwała :(

Aguś zmieniają się pasje i to co kiedyś było nam obojętne teraz kochamy :D
Fajnie, ze chociaż troszkę masz lilii na pamiątkę dawnej pracy, pewnie, gdy je widzisz, to zawsze biegniesz wspomnieniami do przeszłości :D
Ciekawa jestem bardzo jakie odmiany zakupisz .... one wszystkie takie piękne :D

Eluniu dziękuję, cieszę się, że zajrzałaś ;:196
Na posadzenie lilii bardzo namawiam, to przepiękne kwiaty i co ważne wcale nie kłopotliwe w uprawie :D

Janku świetny pomysł z tym sadzeniem cebul w koszyczkach do oczek , na pewno dużo bardziej chronią roślinki. U mnie na szczęście nie ma problemów z gryzoniami, moje i mnóstwo okolicznych kotów robi świetną robotę :D

Małgosiu bardzo się ciesze, że podobają Ci się moje lilijki :D Sporo już niestety przekwitło, obawiam się, ze w sierpniu będzie już po liliach.....

Iwonko tak naprawdę rosną sobie same.... ani ich nie nawożę, ani specjalnie nie pielęgnuję. Podsypuję je korą, która rozkładając się tworzy bardzo wartościowy pokarm, który liliom bardzo odpowiada :D

Iwonko cukinie już od jakiegoś czasu jemy, faktycznie bardzo wcześnie owocuje . Cieszy mnie to, bo uwielbiamy to warzywo i zajadamy się nim cały sezon :D
Bardzo Cię namawiam na posadzenie OT, to chyba najwspanialsza grupa lilii..... chociaż i pozostałym nic nie można zarzucić 8-) :lol:

Madziu jeśli nie masz Flashpoint , to koniecznie ją posadź. Na pewno skradnie Twoje serduszko :D

Aniu faktycznie dzięki dużej ilości lilii zapach jest niesamowity. Ale ona na powietrzu nie przeszkadza..... w domu nie mogę mieć tak bardzo pachnących lilii . W poprzednim sezonie chciałam spod tarasu przesadzić te bardzo pachnące bo faktycznie aż głowa mnie rozbolała, ale w tym roku jakoś ten zapach się rozpościera na całą okolicę i nie jest tak bardzo mocny....
Moje cukinie są w gęstszym cieście naleśnikowym, takie lubimy najbardziej. Jeśli zrobisz daj znać jak smakują ;:196

Dalszy ciąg katowania liliami.... ale wciąż zakwitają kolejne i aż serce się do nich rwie ;:167

Sorbonne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Baywath
Obrazek

Obrazek

Casablanca
Obrazek

Obrazek

Obrazek

NN
Obrazek

Obrazek

Debbie
Obrazek

Obrazek

Muscadet
Obrazek

Obrazek

Obrazek

NN
Obrazek

Obrazek

Amarossi
Obrazek

Obrazek

Conca D,or
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Andzia84
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 23 sty 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 40 km na pn-wsch od Warszawy

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aguś-nic dziwnego, że je fotografujesz bo są wspaniałe. Ja też je bardzo lubię i zamierzam co roku dosadzać po kilka. Zapach mają obłędny, a spytałam o głowę bo dziś stanęłam w oddaleniu od jedynej kwitnącej u mnie teraz i zapach-dosyć intensywny doleciał. Więc jak cudownie musi być u Ciebie :) Zachwyciłam się tą białą w falbaniastej sukience ;:167 Piękny jest ten floksik fioletowy z jasnym środkiem. Zawsze myślałam że floksy są tylko białe i fuksjowe, a tu takie niespodzianki widzę na każdym kroku. Ba-sama nie wiedziałam, że mam kilka kolorowych odmian. No cóż-tak to jest jak się sadzi coś od teściowej w styczniu :D Ale nie narzekam, raczej się chwalę bo są przepiękne i zamierzam zebrać ich różnorodną kolekcję :)
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Gdyby mnie ktoś szukał leżę w szpitalu na ostrej terapii ;:306 ;:306 ;:306
Aga72
100p
100p
Posty: 180
Od: 18 lip 2013, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agusia,ja kwiaty kocham od zawsze :) Przez wiele lat mieszkałam w bloku.Wtedy namiastką ogrodu był balkon i parapety.Tylko jak wprowadziłam się do domu po moich dziadkach poddałam się w przedbiegach.Podwórko było w takim stanie ;:145 A ja walczyłam ze wszystkim sama mając do pomocy tylko stary wyginający się szpadel.Wtedy myślałam,że nigdy mi się nie uda...Dziś widać różnicę,choć do ogrodów takich jak twój Aguś,mojemu jeszcze daleko.A wspomnienia z Holandii...Kiedy tam pojechałam,byłam ciekawa ludzi,miejsc,innej kultury.Pózniej tragiczne wydarzenie zatarło wszystko.Ale wracam do rzeczy miłych i pięknych.Jakoś tak jest,że kupując rośliny nie zwracam uwagi na nazwę odmiany.Patrzę na obrazek :D podoba mi się i kupuję.Więc lilie będą.....ładne :D :D :D
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6341
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agnieszko ilość lilii w kępach mnie zauroczył, wyglądają przepięknie i to moje 'księżniczki' jak je nazywam i nr 1 w ogrodzie natomiast moje 'serduszka' nr 2 to liliowce ;:138 mamy podobną klasyfikację naszych ulubieńców :heja
Masz bardzo piękny ogród a byłam na spacerku tylko w ostatniej części, czeka mnie zatem spacer po poprzednich ;:108 potrzebne dobre buty i zdrowe nogi aby wytrwać do końca ;:65
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aniu zapach jaki rozciąga się w całej okolicy dzięki liliom jest bajeczny, nie mogę się nim nacieszyć ;:167
Floksy to kolejne rośliny, które bardzo lubię, i znów żałuję, że nie mam miejsca, żeby posadzić więcej kolorów. Mam może z 15.... może troszkę więcej, muszę policzyć. Bardzo lubię te z kontrastowymi oczkami :D Super masz, że dostałaś od teściowej różne kolorki floksów, to piękne kwiaty i też cudnie pachną :D

Tulap jesteś niesamowity :;230

Agusiu cieszę się bardzo, że spełniło się Toje marzenie i z bloku przeszłaś do domu, gdzie możesz tworzyć piękny , bliski Twemu sercu ogród ;:196
Wyobrażam sobie jak dużo miałaś pracy, żeby z zaniedbanego miejsca zrobić zakątek, z którego nie chce się wychodzić..... ale małymi kroczkami i będziesz miała tak jak sobie wymarzyłaś ;:168
Piszesz o tragicznym wydarzeniu..... mam nadzieję, ze już wszystko się ułożyło i jakoś udało Ci się uporać z przeszłością ;:196
Ja cały czas podtrzymuję propozycję podzielenia się roślinkami.... naprawdę mam ich nadmiar.... jeśli zechcesz, to są Twoje.

Marysiu witaj :wit
Faktycznie zwiedzając Twój ogród odkryłam, że mamy takie sam kwiatowe miłości :D Lilie to moja miłość od zawsze, a w liliowcach zakochałam się trafiając na forum..... wcześniej nie miałam pojęcia, że jest tyle bajecznie pięknych odmian, miałam kilka takich najpopularniejszych i myślałam, że tyle ich jest :;230 Gdy zobaczyłam jakie jest bogactwo odmian i wszystkie takie piękne to poległam ...
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

AGNESS pisze:
NN


Obrazek
Aguś, czy to nie czasem Robina ?...
Śliczne lilie pokazujesz... ;:138
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”