Ogródek AGNESS

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agniszko!
Jak zwykle przepiękny prolog.
Przydreptałam jak ten ślimak, jak zwykle na końcu i z wywieszonym jęzorem. Zaznaczam kolejny rozdział ogrodowej opowieści i oczywieście będę Cię nachodzić.

Zdrowych i radosnych Świąt !
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agniesiu, czytam, że rabaty porzuciłaś na rzecz domowych wypieków.. teraz 2dniowy relaks na łonie Rodziny, a po świętach zapewne obsypiesz nas zdjęciami. Po Świątecznych słonecznych dniach na pewno sporo się na rabatach wydarzy.. ;:138 Tymczasem serdecznie życzę samych miłych świątecznych chwil ;:196
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Marysiu już wszystko z kompem ok, zdjęcia też z powrotem wgrane , więc jest dobrze :D Wczoraj w przerwie w pichceniu udało mi sie cyknąć kilka fotek, więc zaraz je pokażę :D
Tobie też szczęśliwych Świąt ;:196

Aniu .....wcale nie jak ślimak, bo przecież wątek ma dopiero 4 dni, więc jesteś szybciutko i bardzo się cieszę z Twojej obecności ;:196
Tobie również wesołych Świąt ;:167

Monisiu faktycznie gródek poszedł w odstawkę na troszkę, ale wcześniej bardzo intensywnie w nim pracowałam, tak, żeby co najpilniejsze było zrobione.... niestety zielsko nie chce poczekać i już widać, że zaczyna kiełkować , tak, że po Świętach znów trzeba będzie złapać za pazurki :roll: no i koniecznie muszę kupić korę i rozsypać.... miałam tylko 15 worków, a to u mnie kropla w morzu, starczyło tylko na połowę samych obrzeży, a gdzie wysypanie rabat :roll:
Fotek już dziś troszkę wkleję, bo wczoraj w przerwie między pichceniem udało mi się kilka cyknąć :D
Tobie również pięknych, rodzinnych Świąt ;:196

Tulipanki ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i inne portreciki :D
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Bardzo piękne przodujące tulipany ;:333
Niby czerwone a trochę pomarańczowe :!:
Miłych Świąt ;:108
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Witaj Agniesiu i wszystkiego dobrego z okazji Świąt Wielkanocnych :D
Wspaniałe te tulipanki. U mnie (wbrew temu na co wskazuje nick :lol: ) kiepsko z nimi. Wyginęły prawie doszczętnie. Kwitną jedynie jakieś pojedyncze niedobitki. Trochę i w tym mojej winy, bo nigdy ich nie wykopywałam.
A to na ostatnim zdjęciu, to co ?
Awatar użytkownika
usa1276
1000p
1000p
Posty: 2243
Od: 22 sty 2012, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świetokrzyskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Witam i ja :wit
na końcu bo na końcu ale jestem
piękne wejście godne sasankowej księżniczki ;:63
Wszystkiego dobrego z okazji świąt ;:100
Pozdrawiam Ula
Aktualny
Poprzedni
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agnieszko no teraz czuję, że jestem w Twoim wątku, wszystkie rośliny śliczne ;:63 a mnie się spodobał ten wywinięty na kształt lilii tulipanek.
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agnieszko, piękne kępy tulipanów!
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Sławku tulipanki kwitną każdego dnia piękniej.... już niedługo pokażą się kolejne :D
Tobie również miłego świątecznego dnia :wit

Wiolu ja też nie wykupuję tulipanków.... za dużo z tym zachodu :roll: co jakiś czas dosadzam nowe.... Najbardziej lubię botaniczne, te mają tę zaletę, że rozrastają się w dorodne kępy i nie trzeba ich wykopywać :D
Na ostatniej fotce to Szczawik zajęczy :D
Dziękuję bardzo za życzenia, Tobie również życzę wszystkiego co najlepsze ;:196

Uleńko cieszę się bardzo, ze jesteś ;:196
Miło mi bardzo, że podobają Ci się widoczki i dziękuję za taki piękny tytuł :lol: Sasanki uwielbiam i jestem zła, że teraz cały czas jest brzydka, szara i deszczowa pogoda i nie mogę się cieszyć moimi ukochanymi kwiatuszkami :evil:
Dziękuję za życzenia, Tobie również wszystkiego najlepszego ;:196

Marysiu dziękuję bardzo ;:196 Nie lubię wątku bez zdjęć, ale cóż... czasami tak wychodzi.... Mam nadzieję, że już teraz będzie dobrze :D
Liczyłam na to, że dziś cyknę jakieś fotki, ale niestety cały dzień pada deszcz..... niefajna pogoda na święta.....

Jacku ciesze się, ze tulipanki podobają Ci się, mam nadzieję, ze również te posadzone w zeszłym roku botaniczne, też ładnie się rozrosną :D

Agusiu mam nadzieję, ze pogoda poprawi się. Smutne takie święta spędzone w domu, bez możliwości poogrodowania, bez spaceru. Ale ciągle pada i jest naprawdę nieprzyjemnie.... Ja liczyłam na to, ze będzie można spędzić dzień na tarasie.... łącznie ze świątecznymi posiłkami.... milo być tak ciepło....
Dziękuję za życzenia, Tobie również życzę szczęśliwych Świąt ;:196
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Czytam, że u Ciebie też pada- przykro trochę.. bo jeszcze o 12 przespacerowałąm się chwilkę po ogródku z planem spaceru po obiedzie.. Jak o 13 przyszła na chwilę burza, tak zostawiła deszcz- pada do tej pory dość mocno.. Szkoda, bo liczyłam na słoneczne święta- na dziś niby słońce zapowiadano i jak zwykle się pomylili :( Mimo wszystko mam nadzieję, że deszczowy dzień spędzasz wesoło i relaksująco ;:196

Tulipanki bardzo łądnie w kępach rosną- ja swoje nieliczne cebulki posadziłam chyba w zbyt dużych odstępach. Wydawało mi się, że się rozrosną z czasem i będzie akurat. a tu czytam, że z czasem zamierają.. A botaniczne to jakie- tzn, czego szukać w opisie kupując jesienią cebulki..? Na opakowaniu jest podane, że botaniczny,, czy trzeba znać nazwy konkretnych odmian?
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Monisiu u mnie też rano słonko przebłyskiwało, wydawało się, że będzie piękny dzień, ale niestety szybko nadzieja prysła.... już we wczesnych godzinach zachmurzyło się i calusieńki dzień pada.... myślała, że mimo deszczu posiedzę z kawką i ciastem na tarasie, pod dachem, ale niestety jest zbyt chłodno i nieprzyjemnie....
Co do tulipanków to nie musisz znać nazw odmian, wystarczy rozglądać się za tulipankami Kaufmanna, Fostera, Greiga to są grupy botanicznych, w każdej są różne śliczne odmiany. One są dużo bardziej wytrzymałe od tych szlachetnych , nie wyradzają się, nie trzeba tak często wykopywać , rozrastają się w piękne kępy :D
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agusiu, witam świątecznie!

U mnie też pogodowo tak sobie, kropi regularnie od kilku godzin, ale mimo to, wybraliśmy się na spacer z parasolką.

Cudny kolorek mają te Twoje łososiowe tulipany... ja się moimi frustruję, bo te posadzone wcześniej, niż ubiegłej jesieni, wypuściły same liście, a pąków nie widać. Ech, wychodzi na to, że co roku wypadałoby dosadzić setkę.

Zdaje się, że dzisiaj masz imieniny, zatem ściskam Cię mocno, życząc spełnienia wszelkich marzeń i planów!

Miłego wieczoru życzę!
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aguniu bardzo dziękuję za życzenia imieninowe ;:196
U mnie niestety większość dnia dosyć mocno padało.... mam nadzieję, że już jutro będzie lepiej...
Fajnie, że poszliście na spacerek, milej upłynął dzień :D
Z tym wyradzaniem się tulipanków to przykra sprawa.... ja postawiłam na te botaniczne.... one są znacznie żywotniejsze :D Sadzę wprawdzie również te szlachetne odmiany, ponieważ kwitną później i nie można im odmówić urody, ale jednak trzeba je ciągle dosadzać...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”