Ogródek-moje początki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Ogródek-moje początki

Post »

Witam Wszystkich!
Przygodę z ogrodem zaczęłam około trzech lat temu ... Niewiele mam roślin, z uwagi na trudne podłoże - ziemia piaszczysta i w pierwszym sezonie w ogóle nie miałam wody. A jak wiadomo bez wody nie ma życia. Ale nadrabiam zaległości i nowe roślinki dochodzą krok po kroczku.
Pierwsze rośliny, niestety nie przetrwały tych spartańskich warunków, popadały jak muchy, zostali jedynie "twardziele" i to też najsilniejsze osobniki, jakoś się utrzymali i są nadal ze mną.
Zobaczymy jak sezon czwarty zaowocuje ? :wink:

A to mój świerk kujący zeszłej wiosny .... Wydawał się być słaby :(
Oj ,sirota to była okrutna. Kupiłam go, gdyż serce bolało jak na niego patrzyłam.
Marnota, taki badyl łysy od dołu i trochę gałązek z kolcami :wink: . Myślę sobie, muszę go kupić, bo nikt go nie weźmie, uschnie w tej doniczce.
A muszę się przyznać, że lubię czasami ratować takie rośliny. Mam wtedy większą satysfakcję i radochę :tan
Jak widać, moja słabiutka ziemia okazała się być bardzo odpowiednia dla tego świerka . Zaklimatyzował się i rośnie , jedynie zastanawia mnie gdzie on ma czubek ? Niestety nie widać żeby rósł w górę i żaden przewodnik do tej pory się nie wykształcił... Ale dam mu czas i będę bacznym okiem obserwować ;)

Obrazek

Następny chłopak, to buczek. Jak widać też zadowolony :D
Obrazek

i brzoza, która zeszłego lata ślicznie rosła !

Obrazek

i Rudbekia z pajączkiem :wink:

Obrazek

C.d.n :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Teresa33
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 15 sty 2013, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogródek-moje początki

Post »

Fajnie ma ta brzózka. Taaaaaakie "chłopaki" w pobliżu.
No i ta rudbekia też znalazła swojego "pajączka".
Chociaż to pewnie on ją znalazł.
Ale najważniejsze, że nikt nie jest samotny.
A tak na poważne: początki bywają trudne.
Ale to co z trudem nam przychodzi najbardziej cenimy.
Dobrze, że nie zraziłaś się trudnościami.
A rośliny potrafią się odwdzięczyć za wszystkie nasze trudy.
Chyba nie ma nic piękniejszego naturalnego piękna przyrody.
Życzę powodzenia w tworzeniu własnego kawałka raju na ziemi.
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogródek-moje początki

Post »

Witaj ja też jestem na forum od niedawna w sumie to od 2 lat podglądalam a teraz postanowiłam sie "ujawnić". Jak duża jest twoja dzialka czy masz na niej tylko krzewy czy warzywa a domek jest? Ale wścibska jestem ;:14
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki

Post »

Zuzola11, Twoją ciekawość rozumiem... :wink: sama jak czytam o różnych ogródkach też ciekawi mnie jakie są te ogrody i ile Ogrodnicy mają miejsca na swoje roslinki.
Ja mam ok. 1400m , z czego używam tylko połowę - bo taką ilość mam ogrodzoną siatką leśną. Mam jeszcze inne krzewy np. derenie , z dwie tawułki, z owocowych to po dwie sztuki, porzeczki, borówki i goje.
Z warzyw miałam tylko cebulkę,koper i natkę. Z ziół, szałwie, oregano i tymianek. Miętę pieprzową, sadzonkę dostałam od koleżanki, która okazała się bardzo ekspansywna, ale cudnie pachniała i niezłą z niej robiłam ziołową herbatkę :)
Aaa, sadziłam też czosnek, ale nie kumam o co z nim chodzi ? Zakupiłam Polski czosnek tzw. wiosenny ( bo był i zimowy) posadziłam na wiosnę, do późnej jesieni prawie nie rósł, ale jak wykopałam w listopadzie jedną cebulkę, okazało się, że wzrost czosnku wreszcie lekko ruszył, zaczął swoją kulistością przypominać cebulkę. W tej sytuacji pozostawiłam go w ziemi i zobaczę jak będzie na wiosnę ?
Tak, jak napisałam w moim temacie - ogródek , moje początki - to tak ze mną jest. Uczę się, na błędach też :wink: i eksperymentuję , robiąc malutkie kroczki do przodu.

A TY ? jaką masz działkę ? I jakie roślinki ? Wklej parę fotek :)

aha, na mojej działce nie rosło nic, kompletnie, rzekłabym step jak okiem sięgnąć :D
Dlatego, posadziłam parę drzew i krzewów, żeby trochę ten teren zazielenić ....
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki

Post »

... c.d.nastapił :wink:
w realu wszystkie rosliny są nieduże, na zdjęciach niekoniecznie :)
Prawie większość krzewów posadziłam zeszłej wiosny ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Teresa33
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 15 sty 2013, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogródek-moje początki

Post »

iwwa Twój "step" nabiera pięknych kształtów i kolorów.
I chyba nie jest Ci szkoda, ze przestaje być stepem.
A jaka satysfakcja stworzyć coś zaczynając od mniej niż zera!
Dla wyjaśnienia za zero uważam "goły" teren a tu jeszcze było
karczowanie stepu.
Ale już widać piękne efekty pracy.
Podziwiam i życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki

Post »

Dzięki, kochana !
Nie jest łatwo, ale masz rację rozkręcam się :wink: i satysfakcja jest wielka. Wiem, wiem, że to "zero", to ten mój step :D i taki jeszcze jest i pewnie będzie jakiś czas, nawet trawa jest "zdziczała", ale wszystko naraz trudno ogarnąć. Nawet mam problem z doborem roślinek. Mam na myśli takie, co to nie były by łupem dla złodzieja, a jednocześnie cieszyły moje oko.
Bywam na działce tylko w weekendy, czasami niewszystkie, to rośliny moje muszą przejść ciężką próbę czasu...
Pozdrawiam !
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogródek-moje początki

Post »

Ach jak ja bym zaszalała na takich hektarach :heja bo ja to bym wszystko odrazu teraz , natychmiast w gorącej wodzie jestem kąpana ;:14 ale poału stopniowo i zagospodarujesz i ty swoje hektary :) ja tez dzisiaj zaopatrzyłam sie w małe co nie co nie umiem przejśc obojętnie koło takiego stoiska mężu w jednym koncu sklepu ja w drugim tylko troszke przy kasie się zdziwił za co tyle zapłacił :tan to moje zakupy Obrazek :tan mieczyki, dalia niska, kukurydza(córka sobie zakupiła) i pomidorki gruntowe (tzw balkonowe)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek-moje początki

Post »

no,no zaczyna mi tutaj się podobać,,, ;:108Ładniutkie zdjątko z tą Rudbekią z pajączkiem :wink: Zakupki kwiatuchów już są,,czyli robotka będzie ;:215
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogródek-moje początki

Post »

Czytam to co napisałaś i się uśmiecham bo wiem co będzie za kilka lat.
Bo za kilka lat będziesz pisała "nie mam gdzie tego czy tamtego posadzić". :;230
Tak to już jest, że na początku miejsca jest za dużo a później gwałtownie się kurczy.
Teren masz spory, pomału zacznij planować przestrzenie do wypoczynku, do spacerów, kwiatowe, warzywne itp. i odpowiednio do planów rób większe nasadzenia.
Będę trzymała kciuki by wszystko pięknie Ci rosło. ;:108
Awatar użytkownika
maika
1000p
1000p
Posty: 1026
Od: 15 paź 2012, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogródek-moje początki

Post »

:wit Iwwa witaj, każda nawet najmniejsza własnoręcznie posadzona roślinka cieszy ;:138.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek-moje początki

Post »

oj tak,,potwierdzam w 1000% co powiedziała Comcia-Marola, u mnie tez na poczatku ,,,miejsca było w nadmiarze,co przywiozłam w skrzynkach,siatkach, to ta działka połykała,pożerała i efektu nie było zbytnio widać a teraz już zaczyna brakować miejsca ,,,a tyle jeszcze by się chciało,,,ale niestety,,,już trzeba się ograniczać :( ;:108
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki

Post »

anabuko1 pisze:oj tak,,potwierdzam w 1000% co powiedziała Comcia-Marola, u mnie tez na poczatku ,,,miejsca było w nadmiarze,co przywiozłam w skrzynkach,siatkach, to ta działka połykała,pożerała i efektu nie było zbytnio widać a teraz już zaczyna brakować miejsca ,,,a tyle jeszcze by się chciało,,,ale niestety,,,już trzeba się ograniczać :( ;:108
Wiem, że macie rację... I zdaję sobie sprawę, że na chwilę obecną mieć tzw."wolny teren" to skarb .
Ale na razie jak podjeżdżam pod działkę i widzę te raczej szczątkowe ilości roślin, to mam wrażenie, że stoję w miejscu. Szkoda, że moje drzewka tak wolno rosną ;:224
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”