Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
ameliar
500p
500p
Posty: 687
Od: 8 mar 2014, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: między Kłodzkiem a Wrocławiem

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

patusia336- Patrycjo a może lepiej posiej sobie tą paprykę już teraz do jakiegoś pojemniczka bo jak one tak długo kiełkują i rosną to żebyś plonów nie doczekała zimą :D

Madziagos witaj Madziu :wit zapraszam jak najczęściej! ;:196


coco12 - witaj :wit oj zapału mamy co niemiara! :)
Co do działki to żeby było śmieszniej to u nas działki nie są odsprzedawane a jedynie jakby wynajmowane. Płaci się na rok i róbta co chceta :D
Więc poprzedni właściciel trzymając działkę nie miał żadnych korzyści majątkowych a wręcz musiał płacić za to że nic nie robił, nie użytkował itp :roll:
Ale udałam się na zebranie zarządu i udało mi się wyprosić by poprzedniego właściciela wyrzucili i nas wpisali jako nowych ;:138



Uch przeczytałam, że poziomki jak i truskawki podobnie jak papryka kiełkują parę tygodni :roll: oj ja niecierpliwa chciałam by wyrosły po paru dniach ;:oj
Amelia :)
Wielka działkowa metamorfoza! http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=74326
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

Bardzo śmieszne :D może i tak zrobię, Ty tam lepiej uważaj na swoją cwaniaro :;230
ameliar
500p
500p
Posty: 687
Od: 8 mar 2014, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: między Kłodzkiem a Wrocławiem

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

patusia336 pisze:Bardzo śmieszne :D może i tak zrobię, Ty tam lepiej uważaj na swoją cwaniaro :;230
oj tam, oj tam :lol: :;230
najwyżej jak mi nie wyrośnie to kupie i porozwieszam na jabłoni :D będę udawała, że to moje tak wyrosły :D
Amelia :)
Wielka działkowa metamorfoza! http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=74326
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

O widzisz dobry pomysł nie jest zły :uszy
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

Amelio, masz działkę w najpiękniejszym, jak dla mnie, zakątku Polski. Uwielbiam całą Kotlinę Kłodzką. Widzę, że masz ogromny zapał do pracy. Będę podpatrywała co u Ciebie słychać i widać :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

Ależ werwę czuć w Twoich postach,wpraszam sie bo uwielbiam ogladać metamorfozy działek-pewnie dlatego że sama działkę mam powodzenia życzę- a co tam u Ciebie już rośnie? jakie masz plany ? z tego co czytam oboje z M pracujecie więc działka po południu i w weekendy? to tak jak u mnie :wit
ameliar
500p
500p
Posty: 687
Od: 8 mar 2014, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: między Kłodzkiem a Wrocławiem

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

kania - Witaj Kasiu u mnie :wit ;:196 Skoro tak uwielbiasz moje okolice to w wakacje zapraszam na ognisko na odpicowanej działeczce :lol:
Weszłam tylko na pierwszą stronę Twojego wątku i przepadłam w tych boskich różach! ;:167

dorcia7 Witaj :wit ;:196
oj werwy, energii i zapału mamy niezmierzone ilości! :tan
zdjęć na pewno będzie całe mnóstwo bo aż mnie roznosi by chwalić się moim szczęściem i "cudem" natury! ;:138
U mnie niestety nawet jeśli coś rosło to zostało wykopane przez męża i unicestwione :(
Działka była tak zarośnięta i zapuszczona (do tego fakt, że jeszcze nic za bardzo nie kwitnie/rosnie nie pomagał), że po prostu nie było możliwości ani czasu by rozczulać się nad każdą roślinką.
W planach mam na pewno z kwiatków nasturcje, mieczyki, lilie, liliowce i szczerze mówiąc reszty nie pamiętam ;) po kolacji jak mąż nie ukradnie mi komputera to spisze dokładnie co mam :)
Amelia :)
Wielka działkowa metamorfoza! http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=74326
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 926
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

Witaj Amelio :wit /piękne imie tak jak mojej wnuczki/ :D Zyczę Ci powodzenie i dużo wytrwałości w realizacji planów działkowych.
Ja 3 lata temu rzuciłam się na wielką wodę i przeprowadziłam się z miasta na wieś.Moja posiadłość też była bardzo zaniedbana,zarośnięta , zaśmiecona i bez doświadczeń ogrodniczych wzięlam się za obsadzanie roślinami z tym,ze najpierw zaczełam od kwiatów.Dopiero w drugim roku założyłam nieduży ogródek. I obecnie jak spaceruję po swojej działce to aż sama się dziwię,że w tak krótkim czasie aż tak dużo zmian zaszło u mnie. Załuję, że nie uwieczniłam działki w momencie zakupu.Ale to się pamieta np.patrzę na rabatkę pełną kwiatków i mam przed oczyma łan pokrzyw do pasa. I w sercu robi się cieplej i jest satysakcja,że to własnymi rękoma zrobiłam. Choć muszę przyznać,że ciągle jest coś do zrobienia.Wyszukuję nowych miejsc pod nowe kwiatki ,krzewy i itd....
Będę Ciebie odwiedzać i podglądać zmiany .
pozdrawiam Bożena
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

No ale drzew chyba nie usuwaliście? pewnie owocowe ? bardzo jestem ciekawa Twoich ,sorry Waszych planów,bo ja zawsze mówię,że moja babcia pewnie w grobie się przewraca bo jak ona miała naszą działkę w posiadaniu to same grządki warzywne były ,a ścieżki na szerokośc stopy,moi rodzice też raczej owocowo-warzywnie ja uprawiali,to ja ją przwracam cały czas do góry nogami :;230 ,w zasadzie po dziadkach tylko wielkie drzewa owocowe zostały , piwonie i....krawężniki :wit
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

Co się obijasz gdzie lista co kupiłaś, gdzie jakieś fotki :)
ameliar
500p
500p
Posty: 687
Od: 8 mar 2014, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: między Kłodzkiem a Wrocławiem

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

krasna101 pisze:Witaj Amelio :wit /piękne imie tak jak mojej wnuczki/ Zyczę Ci powodzenie i dużo wytrwałości w realizacji planów działkowych.
Ja 3 lata temu rzuciłam się na wielką wodę i przeprowadziłam się z miasta na wieś.Moja posiadłość też była bardzo zaniedbana,zarośnięta , zaśmiecona i bez doświadczeń ogrodniczych wzięlam się za obsadzanie roślinami z tym,ze najpierw zaczełam od kwiatów.Dopiero w drugim roku założyłam nieduży ogródek. I obecnie jak spaceruję po swojej działce to aż sama się dziwię,że w tak krótkim czasie aż tak dużo zmian zaszło u mnie. Załuję, że nie uwieczniłam działki w momencie zakupu.Ale to się pamieta np.patrzę na rabatkę pełną kwiatków i mam przed oczyma łan pokrzyw do pasa. I w sercu robi się cieplej i jest satysakcja,że to własnymi rękoma zrobiłam. Choć muszę przyznać,że ciągle jest coś do zrobienia.Wyszukuję nowych miejsc pod nowe kwiatki ,krzewy i itd....
Będę Ciebie odwiedzać i podglądać zmiany .
pozdrawiam Bożena
Witam Bożenko :wit proszę ucałować moją imienniczkę :*
Ja nie mam jeszcze żadnych doświadczeń ogrodniczych - właśnie zdobywam :D
i odrazu rzuciłam się na głęboką wodę i wzięłam się za kwiatki i warzywka! i jak mnie tu już obgadują "męczę" kogo się da :D
Ja dokumentuje jak tylko pamiętam każdy postęp bo pięknie widać wykonane prace :)






A oto lista moich kwiatkowych zdobyczy ;)
mieczyk blue isle
mieczyk green star
mieczyk plumart
mix kolorowych mieczuków
lilia orientalna metro star
liliowiec christmas is

geodecja azalia letnia
budleja
silene
klarkia/dzierotka
szałwia błyszcząca
goździk ogrodowy
szałwia powabna
lewkonia letnia pełna
nasturcja karłowa night& Day
kompozycja niebieska i biała z firmy legutko
kobea pnąca biała i fioletowa- ale nie wiem co z nich będzie bo jeszcze nic nie wzeszła
nasturcja pnąca
maciejka ;:167
mieszanka antykomarowa ponoć 50 odmian w jednym :D

-- 17 mar 2014, o 22:16 --
dorcia7 pisze:No ale drzew chyba nie usuwaliście? pewnie owocowe ? bardzo jestem ciekawa Twoich ,sorry Waszych planów,bo ja zawsze mówię,że moja babcia pewnie w grobie się przewraca bo jak ona miała naszą działkę w posiadaniu to same grządki warzywne były ,a ścieżki na szerokośc stopy,moi rodzice też raczej owocowo-warzywnie ja uprawiali,to ja ją przwracam cały czas do góry nogami :;230 ,w zasadzie po dziadkach tylko wielkie drzewa owocowe zostały , piwonie i....krawężniki :wit
no to u nas została tylko ścieżka betonowa, 2 bzy, 3 porzeczki- z 12 :D 2 jabłonie, jedna śliwa i jedno nie wiadomo co :D 5 drzew dziś zostało usuniętych :( miały choróbsko i w większości pousychane gałęzie które mało nas w niedzielną wichurę nie pozabijały stąd decyzja o wycięciu

Jutro jak będę w pracy udawać że pracuje napisze coś więcej bo mąż sapie że chce komputer :D

Co do planów ja mam wielkie i rozległe nasadzeniowo siewcze :D a mój Maż ma jeden- posprzątać, dać mu święty spokój, przychodzić na piwko i grillki :D
A! no i przepraszam, ma zamiar jeszcze sobie tytoń uprawiać :D

-- 17 mar 2014, o 22:17 --
patusia336 pisze:Co się obijasz gdzie lista co kupiłaś, gdzie jakieś fotki :)
oj nie obijam się :D troche miałam do spisania tego :P
a fotek dziś nie będzie bo zapomniałam telefonu i żadnej nie zrobiłam :(
Amelia :)
Wielka działkowa metamorfoza! http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=74326
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

Widzę, że mieczyki górują , a ja mam tylko fioletowe ;:124
ameliar
500p
500p
Posty: 687
Od: 8 mar 2014, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: między Kłodzkiem a Wrocławiem

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

patusia336 pisze:Widzę, że mieczyki górują , a ja mam tylko fioletowe ;:124
królują bo mam zamiar zrobić z nich tak jakby żywopłot od strony sąsiada :D
najbardziej ciekawi mnie ten zielony bo jeszcze nie widziałam takiego :)
Amelia :)
Wielka działkowa metamorfoza! http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=74326
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”