Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

Amelko , drzewa wapnuje się żeby ochronić pień przed promieniami słonecznymi w lutym , w ten sposób opóźnia się troszkę krążenie soków .Przy słonecznej pogodzie w dzień i mrozach w nocy morze dojść do uszkodzenia kory. Do wapna dobrze jest dolać troszkę farby emulsyjnej . Samo wapno po pierwszych deszczach spłynie i zabieg trzeba powtarzać , wapno z dodatkiem emulsji dobrze się trzyma kory. Drzewa masz wiekowe , istnieje ryzyko że że będą chorowały , tym bardziej że ogród był zaniedbany . Ja bym się nie zastanawiała tylko teraz opryskała Sylitem , ale całe drzewa razem z korą , a po paru godzinach , albo na drugi dzień popryskała bym Promanalem na robaki , to olejowy środek ,można nim pryskać tylko w fazie bezlistnej żeby zadusić larwy i wszystko co właśnie ma wyłazić z pod kory . Jak się już pokarzą liście to Promanal się nie nada bo będzie skwierczał na słońcu i będą pieczone listki . ;:306
Awatar użytkownika
bunia79
500p
500p
Posty: 514
Od: 25 cze 2012, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

Witam serdecznie! Niezła metamorfoza, oj napracowaliście się, ale fajnie się robi.
Ciekawa jestem jakie jeszcze nasionka kupiłaś. Ja trochę w tym roku przystopowałam, ale i tak mam zastawione cale parapety :;230
Życzę wytrwałości i wielu sił w dalszych pracach.

Pozdrawiam.
Bogusia :wit
ameliar
500p
500p
Posty: 687
Od: 8 mar 2014, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: między Kłodzkiem a Wrocławiem

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

zuzola11 dziękuję pięknie za linki :) poczytam sobie i się dokształcę :)


Tacca o kochana dobra kobieto! ;:196 dziękuję ślicznie za wyjaśnienia jak krowie na rowie ;) po popłudniu zrobię rundę po mieście i poszukam tych specyfików :) ale to chyba będę musiała poczekać aż deszcze przestaną padać?

Muszę się spieszyć bo wolę pieczone kiełbaski niż listki ;:306
Amelia :)
Wielka działkowa metamorfoza! http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=74326
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

Ależ Ty masz zapał, ja pewnie też bym tak ciągle robiła, ale że moja córeczka chce tylko ze mną przebywać , albo z tatą to nie chce ją z nikim zostawiać bo nie mam serca. Ale jutro na pewno pojadę chociaż na chwilę. Nie wiem czy tak masz , ale ja przed zaśnięciem sobie planuję co jeszcze zrobić i gdyby nie było ciemno już bym szła robić :;230
ameliar
500p
500p
Posty: 687
Od: 8 mar 2014, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: między Kłodzkiem a Wrocławiem

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

bunia79 pisze:Witam serdecznie! Niezła metamorfoza, oj napracowaliście się, ale fajnie się robi.
Ciekawa jestem jakie jeszcze nasionka kupiłaś. Ja trochę w tym roku przystopowałam, ale i tak mam zastawione cale parapety :;230
Życzę wytrwałości i wielu sił w dalszych pracach.

Pozdrawiam.
Bogusia :wit
:wit witaj u mnie
dziękuję za wizytę i komplement ;)
Jak wrócę do domu to spiszę swoje nasionka :D
przy okazji zrobię sobie "listę" co i kiedy siać :D

moje parapety też są zastawione ale szału nie ma;) jeszcze kwiatki się mieszczą :D
Na razie wyrosły pomidorki koktajlowe, i bawole serce, zielony coś nie chce ruszyć :(
Tak samo ani truskawka, ani poziomki :( ani papryki :(
rośnie już za to groch, sałata i kalarepka
Amelia :)
Wielka działkowa metamorfoza! http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=74326
ameliar
500p
500p
Posty: 687
Od: 8 mar 2014, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: między Kłodzkiem a Wrocławiem

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

patusia336 pisze:Ależ Ty masz zapał, ja pewnie też bym tak ciągle robiła, ale że moja córeczka chce tylko ze mną przebywać , albo z tatą to nie chce ją z nikim zostawiać bo nie mam serca. Ale jutro na pewno pojadę chociaż na chwilę. Nie wiem czy tak masz , ale ja przed zaśnięciem sobie planuję co jeszcze zrobić i gdyby nie było ciemno już bym szła robić :;230
My nie mamy dzieci więc nas nikt nie "blokuje" ;)
A z córcią nie możesz jeździć jak jest ładna pogoda? :)

Ja przed zaśnięciem planowałam jak jeszcze nie miałam oficjalnie działeczki i jeszcze nie mogłam w niej działać :D
Teraz po pracy, jemy obiad i lecimy na działkę, tam tyle się narobimy do ciemnej nocy że jak już przychodzi to spania to ja już śpię praktycznie w drodze do łóżka :D
Ale myśle sobie i planuje będąc w pracy i aż nóżkami tupam ;:65 żeby skończyć i lecieć na działeczkę :D
Amelia :)
Wielka działkowa metamorfoza! http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=74326
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

Jasne jak jest ładna pogoda to ze mną chodzi, tylko ja tak rozpaczliwie czekam na ogrodzenie, bo córeczka upodobała sobie działkę sąsiadów i ciągle mi tam ucieka i ciągle tylko biegam ;:306 ale mąż obiecał ,że niedługo będzie ogrodzenie i wtedy zrobię jej piaskownicę mam już kupioną ,ale na razie nie rozkładam, żeby pieski no wiesz ;:131 ale na weekend zapowiadają ładną pogodę to wezmę teściową ze sobą na działkę to trochę pobiega :lol:
ameliar
500p
500p
Posty: 687
Od: 8 mar 2014, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: między Kłodzkiem a Wrocławiem

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

patusia336 pisze:Jasne jak jest ładna pogoda to ze mną chodzi, tylko ja tak rozpaczliwie czekam na ogrodzenie, bo córeczka upodobała sobie działkę sąsiadów i ciągle mi tam ucieka i ciągle tylko biegam ;:306 ale mąż obiecał ,że niedługo będzie ogrodzenie i wtedy zrobię jej piaskownicę mam już kupioną ,ale na razie nie rozkładam, żeby pieski no wiesz ;:131 ale na weekend zapowiadają ładną pogodę to wezmę teściową ze sobą na działkę to trochę pobiega :lol:
Aaaa, no to już rozumiem :) A to z córeczki odkrywczyni ;) ciekawią ją nowe niezdobyte tereny a nie już obadana działka rodzinna ;)
I sprytny plan z piaskownicą ;) córeczkę do piachu a mamusia do ziemi :D
Amelia :)
Wielka działkowa metamorfoza! http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=74326
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

Dokładnie :) mały odkrywca, ale najczęściej zdobywa tam gdzie ktoś na pięknie wygrabiony warzywnik i biegam z grabiami za nią ;:202
ameliar
500p
500p
Posty: 687
Od: 8 mar 2014, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: między Kłodzkiem a Wrocławiem

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

patusia336 pisze:Dokładnie :) mały odkrywca, ale najczęściej zdobywa tam gdzie ktoś na pięknie wygrabiony warzywnik i biegam z grabiami za nią ;:202
ojoj :lol: bo ona po prostu wie gdzie jest największa zabawa :D albo po prostu będzie społecznicą i już Mamusię nakłania do prac na rzecz innych :D
Amelia :)
Wielka działkowa metamorfoza! http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=74326
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

Można też tak to tłumaczyć :;230
ameliar
500p
500p
Posty: 687
Od: 8 mar 2014, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: między Kłodzkiem a Wrocławiem

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

halo, halo :D wie tu ktoś ile wschodzą papryka, truskawki i poziomki?
Moje siedzą już tydzień w ziemi i ani widu ani słychu :P
Amelia :)
Wielka działkowa metamorfoza! http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=74326
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Od marzenia- do działeczki! pierwsze niesmiałe kroczki ;) 20

Post »

Ja na opakowaniu swojej papryki mam napisane okres kiełkowania 7-8 tygodni
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”