Moja nowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wolusia
1000p
1000p
Posty: 2472
Od: 12 sty 2013, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja nowa działka

Post »

amba19 pisze:Patusiu - zajrzałam dzisiaj do Ciebie i pooglądałam zdjęcia. Masz piękne kwiaty, ale największe wrażenie zrobił na mnie twój warzywniak ;:138 Podziwiam! Zwłaszcza ogórki. U mnie wzeszło tylko 9 ogórków :( Posiałam drugi raz, ale na razie nic nie wzeszło. Chyba nasiona zupełnie do kitu :evil:
A ja nie wiem, czy to kwetia nasion. Dosiewaam już 3 razy- rózne nasiona ogórków i nadal klapa...
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moja nowa działka

Post »

amba19 milo mi ,ze wpadlas, mi w tym roku z ogorkami sie udalo za pierwszym razem,ale marchew dosiewalam trzy razy.
Sara44 będę na dzialce zrobie sesje fotograficzna pomidorka :)
Wolusia Wydaje mi sie, ze to tylko od nasion zalezy.Ja juz teraz nasiona kupuje w ogrodniczym ,od czasu z marchewka, wszystko co tam kupilam pieknie rosnie,a te z supermarketow kompletna lipa ;:108
No kobitki obudzilo mnie piekne slonce, az czuje nowa energie. To bedzie piekny dzien ;:3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11283
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moja nowa działka

Post »

Jeżeli o warzywka chodzi , wczoraj kupiłam spore rozsady selerów a cebula " padła" od śmietki... ;:131
Dyptam mnie osobiście doświadczył przed laty poparzoną skórą ale trzeba się bardzo starać ,żeby tak się stało. ;:173 Po prostu był bardzo rozrośnięty i po przekwitnięciu wycinałam kwiatostany i część liści w upalne popołudnie i te wycięte habazie wzięłam jak naręcze będąc bez rękawów.Bez dermatologa się nie obeszło ! Mam go do tej pory ale wiem,że nie należy go " brać na ręce" ;:306 Moja koleżanka też się poparzyła w ten sam sposób . Ale w spokoju nikomu jeszcze niczego nie zrobił chyba... Muszą zaistnieć szczególne okoliczności.. spocona i odkryta skóra i słońce!A przy dzieciach na pewno trzeba go posadzić w głębi rabaty ,żeby nie był bezpośrednio dostępny i dotykany.

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moja nowa działka

Post »

Mam nadzieję, że to był faktycznie piękny dzień i bardzo miły.
jestem zaskoczona co do dyptamu, dzięki za ostrzeżenia.
Jak tam truskaweczki, nabierają kolorku już?
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Moja nowa działka

Post »

Widzę, że juki niebawem zakwitną. Z moich doświadczeń wynika, że oprócz słonecznego, ciepłego miejsca uwielbiają wapń. Można im co roku dawać dolomit, albo skorupki od jajek, odwdzięczą się.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Moja nowa działka

Post »

Patrycjo masz super warzywniak ;:138
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moja nowa działka

Post »

marpa pisze:Jeżeli o warzywka chodzi , wczoraj kupiłam spore rozsady selerów a cebula " padła" od śmietki... ;:131
Dyptam mnie osobiście doświadczył przed laty poparzoną skórą ale trzeba się bardzo starać ,żeby tak się stało. ;:173 Po prostu był bardzo rozrośnięty i po przekwitnięciu wycinałam kwiatostany i część liści w upalne popołudnie i te wycięte habazie wzięłam jak naręcze będąc bez rękawów.Bez dermatologa się nie obeszło ! Mam go do tej pory ale wiem,że nie należy go " brać na ręce" ;:306 Moja koleżanka też się poparzyła w ten sam sposób . Ale w spokoju nikomu jeszcze niczego nie zrobił chyba... Muszą zaistnieć szczególne okoliczności.. spocona i odkryta skóra i słońce!A przy dzieciach na pewno trzeba go posadzić w głębi rabaty ,żeby nie był bezpośrednio dostępny i dotykany.

:wit
Czyli jednak jakieś niebezpieczeństwo istnieje, dziękuję za szczegółowe instrukcje o co chodzi z tym dyptamem ;:168
Beaby pisze:Mam nadzieję, że to był faktycznie piękny dzień i bardzo miły.
jestem zaskoczona co do dyptamu, dzięki za ostrzeżenia.
Jak tam truskaweczki, nabierają kolorku już?
Oj tak kochana to był piękny i miły dzionek i kochana sukces pierwsze 10 truskawek zerwałam, taka byłam szczęśliwa , że przywiozłam mężowi do domu pokazac, tylko na moment się odwróciłam już ich nie było :;230 Ale jedną zjadłam prosto z krzaczka , wytarłam o koszulkę jak za dzieciaka :;230

-- 5 cze 2014, o 20:12 --
Madziagos pisze:Widzę, że juki niebawem zakwitną. Z moich doświadczeń wynika, że oprócz słonecznego, ciepłego miejsca uwielbiają wapń. Można im co roku dawać dolomit, albo skorupki od jajek, odwdzięczą się.
O dziękuję za radę skorzystam w przyszłym roku z Twoich rad ;:168
roza333 pisze:Patrycjo masz super warzywniak ;:138
Dziękuję Kochana :uszy
Awatar użytkownika
Dorfi
500p
500p
Posty: 756
Od: 15 wrz 2012, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja nowa działka

Post »

Na nasionach z supermarketów to i ja się już kilka razy "przejechałam". Ale nie bardzo mam gdzie kupić - tylko supermarket zostaje :?
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moja nowa działka

Post »

Mam zdjęcia pomidorków i mojej fasolki fioletowej :) Za zdjęcie pomidorków przepraszam, może dzisiaj uda się zrobic lepsze, bo pogoda u mnie ładna ;:138 ;:3
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moja nowa działka

Post »

Śliczne te twoje pomidorki i widać , że zdrowe krzaczki ;:333 masz koktailówki czy "zwykłe"?
I te tyczki pod pomidorki jakie smukłe :wink: ;:333 mąż sie postarał :)
Awatar użytkownika
patusia336
1000p
1000p
Posty: 2520
Od: 31 sty 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moja nowa działka

Post »

Kochana mam różne rodzaje pomidorków, sama nie wiem sadziłam przypadkowo, urośnie będzie widac co to jest ;:172 Mąż tak postarał się , tylko te jego kable cos takie giętkie :;230
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Moja nowa działka

Post »

Witaj :wit Pati Juki piękne i już niebawem pokażą swe kwiatuszki :D
Anemonek piękniutki. Śliczne różowe kwiatuszki kwitną. :)
Naparstnica szykuje się do kwitnięcia. Piękne zdrowe krzaczki Pomidorków :wink: Piękna fasolka
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moja nowa działka

Post »

To juz teraz truskaweczki będą się sypać do miski, ważne, ze smakują :D
Uwielbiam tę fioletową fasolkę i jako samą roślinkę i jako jedzonko. Pięknie Ci kwitnie.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”