Ogródek AGNESS

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Zaskoczyłam dopiero przy piątej stronie, ale dobre i to ;:306
Dałaś po oczach tymi liliami, nie powiem ;:63 Zapachniało, latem powiało, cudnie. Okazy u Ciebie nieziemskie. Nie wiem jak ty to robisz, w takim ścisku a one prezentuja sie rewelacyjnie.
I u mnie ciemierniki otworzyły sezon, choć nie, od jesieni bez przerwy kwitna wrzośce :)
Mam nadzieję, ze zima nie zrobi nam psikusa, cebulowe coraz śmielej wylażą, piwonie u mnie też mają już kły na wierzchu :shock:
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

AGNESS pisze:Edytko może masz ciężką ziemię i zagniwają..... one lubią gdy jest podłoże przepuszczalne..... najpiękniej wtedy rosną...
Dokładnie tak ;:108 . Mam jednak pochyły teren i postanowiłam spróbować posadzić je w wyższej części. Jesienią uziemiłam jedną cebulkę, może coś jeszcze do nich dołożę niebawem i ... zobaczymy :wink: .
Jeśli tam sobie nie poradzą, to dam spokój ;:174 .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
123katex
1000p
1000p
Posty: 1050
Od: 22 maja 2013, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek AGNESS

Post »

I wreszcie znalazłam nowy wątek i się w nim melduję . :wit
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Eluniu witaj :wit
Strasznie cieszą te pierwsze wiosenne kwiatuszki , jeszcze ich malutko, ale tym bardziej cieszą..... takie słoneczka wśród pozimowej szarości :D Mam nadzieję, że szybko będą do nich dołączały kolejne kwiatuszki :D

Dorotko 7 witaj, bardzo się cieszę, ze jesteś :D Ja również ściskam i życzę miłego wieczoru :D

Dorotko ścisk u mnie jest faktycznie...... muszę powiedzieć, że strasznie mi to nie na rękę, bo jest jeszcze mnóstwo roślin, na które mam wielką ochotę :;230 Ale cóż...... niewielkie wymiary ogródka narzucają spore ograniczenia, a mi nie pozostaje nic innego, tylko się do nich dostosować :roll: :lol:
Cieszę się bardzo, że podobają Ci się lilie, jesienią czeka mnie ich przesadzanie, bo mnożą się jak szalone i już jest im zbyt ciasno..... tylko właśnie największy problem...... gdzie ja je przeniosę :roll:
Wrzoście są takie piękne..... bardzo je lubię, ale niestety u mnie wszystkie wyginęły..... coś im u mnie nie pasuje..... w przeciwieństwie do wrzosów.....
Ja również obawiam się powrotu mrozów i trzymam kciuki, żeby taka niemiłą niespodzianka nas ominęła..... faktycznie wszystko zaczyna wegetację na wyścigi i mogłoby nie być dobrze, gdyby ścisnął mróz.....

Edytko, jeśli i tam nie dadzą rady, może spróbuj z drenażem pod rabatą liliową, albo podwyższoną grządkę..... to są świetne rozwiązania, które załatwiają sprawę w ogródkach o ciężkiej ziemi :D

Kasiu witaj :wit ciesze się, że jesteś ;:167 Mam nadzieję, ze szybciutko będą się pojawiały kolejne kwiatuszki i będzie co pokazywać :D

Nowa stronka , więc żeby nie było smutno to jeszcze troszkę parapetowych kwitnień :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aguś, znalazłam Ciebie ;:196 I już mnie nie przegonisz po tym, co ja tu zobaczyłam. Jeszcze zbieram szczękę z podłogi ;:oj Twoje lilie są cudowne, brak słów. :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agnieszko śliczne storczyki, które głównie podziwiam u innych, te na końcu w kropki i paski są ciekawe :D
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agnieszko, witaj! :)

Ale cudowne lilie na miłe powitanie gości, lepiej być nie mogło. Wyczytałam, że polecasz Garden Affaire, a ja akurat ją wykreśliłam z mojej listy najbliższego zamówienia, ale chyba trzeba będzie to cofnąć ;) Tyle innych odmian jeszcze chciałoby się kupić, ale rozum mówi stop.
A jak Twój ogródek, udało Ci się powiększyć chociaż odrobinę powierzchnię? :D

Fajnie oglądać kwitnące już roślinki.
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Piękne storczyki! Ja jakoś nie mam do nich ręki... Wszystkie ukatrupię ;:124 Niby pielęgnuję tak jak powinno się to robić, a one u mnie nie wytrzymują. Wykopałam dzisiaj cebule lilii Black Out, dałam na razie do donicy z ziemią, bo nie wiem gdzie je przesadzę. Udało mi się bez uszkodzenia cebul, dużo maleństw było przy cebulach. Nie pasuje mi ich kolor w ogródku, ale z drugiej strony już są takie dorodne cebule. Ach, te dylematy... :wink:
Awatar użytkownika
Monika-Sz
1000p
1000p
Posty: 1313
Od: 4 maja 2013, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wawa

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agniesiu- rozkręcam się liliowo- za sprawą zdjęć powitalnych tego wątku.. Jestem już po wstępnym buszowaniu w lilipolu :tan Jako że do orchidei tez nabieram odwagi dzięki Tobie ;:196 , to pozostaje mi jeszcze podciągnąć się w gotowaniu i będą ze mnie ludzie :lol:

Pozdrawiam serdecznie, życząc pięknej i pełnej relaksu niedzieli :wit
Awatar użytkownika
maliola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 26 cze 2012, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Witam, zapisuję sobie wątek. Dobrze, że już tak wiosennie.
Miłej niedzieli!
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Małgosiu bardzo dziękuję za tak miłe słowa ;:196 Miło mi bardzo, że jesteś i serdecznie zapraszam ...
Cieszę się, że lilijki podobają Ci sie, to moje ukochane kwiaty i już nie mogę się na nie doczekać :lol:

Marysiu mnie storczyki zauroczyły już sporo lat temu.... to dzięki nim trafiłam na to Forum i od sekcji storczykowej zaczynałam tę przygodę :D Miłość do nich mi nie mija, wyparły większość innych kwiatów z domu, to one panoszą się na parapetach. Już od kilku lat ich nie kupuję, mam te, które kupiłam przed laty.... po prostu nie mam już miejsca.... Wiem, że nie każdy pała do nich sympatią, ale mnie zauroczyły niesamowitą gamą kolorystyczną kwiatów, elegancją i tym , że z każdej najostrzejszej i najbardziej ponurej zimy, potrafią w domu stworzyć barwne, radosne lato ;:167 :D

Alu witaj, cieszę się bardzo z Twoich odwiedzin i serdecznie zapraszam ;:196
Garden Affaire bardzo polecam, to dla mnie jedna z najpiękniejszych lilii, bardzo namawiam, żeby wróciła na Twoją listę 8-)
No właśnie..... najgorszy kłopot z tym miejscem..... tyle jest pięknych roślin, a nie ma gdzie ich wcisnąć.... to mój największy ogrodowy ból ;:145 Niestety na razie nie ma szans z powiększeniem ogródka.... może kiedyś się uda....ale to kiedyś, to jest liczone w latach :?

Bożenko.... mówisz ukatrupiasz..... a może po prostu za bardzo o nie dbasz ??? 8-) One lubią, żeby o nich zapomnieć.... a przypominać sobie co około 12-14 dni ..... podlać... i znów zapomnieć.... Wtedy rosną i kwitną jak szalone i nic się ich nie ima 8-) :lol:

Bożenko jeśli lilijki nie pasują kolorystycznie do Twojej ogrodowej koncepcji, to może po prostu zostaw je w donicy i wtedy będą mogły wędrować tam, gdzie będą najbardziej pożądane 8-)
Jeśli było dużo maluszków, to będziesz miała obfitą kępę :D

Monisiu niemożliwa jesteś :;230
Ciesze się bardzo, że zaraziłaś się liliami, to naprawdę wspaniałe kwiaty.... pod każdym względem ;:167 Fajnie, że buszujesz w Lilypolu, stamtąd jest znaczna część moich lilii i jestem bardzo zadowolona z ich jakości :D

Olu witaj , dziękuję za wizytę i serdecznie zapraszam ;:196
Wiosenne kwiatuszki o tak wczesnej porze cieszą niesamowicie.... mam nadzieję, że pogoda pozwoli, zeby z dnia na dzień więcej było tych kolorków :D
Awatar użytkownika
Matemax
1000p
1000p
Posty: 2281
Od: 14 sty 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agnieszko nie znam się za bardzo na srorczykach, ale Twoje są cudne, ;:oj ciekawy jestem bo czasami widuję w marketach takie błękitno niebieskie, albo ciemnofioletowe i ciekaw jestem czy faktycznie takie odmiany istnieją, przy czym jeszcze są bardzo drogie.
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aguś same ślicznotki co jedna to piękniejsza. Moje na razie odpoczywają, zauważyłam, że puszczają świeże listki. Mam nadzieje, że niedługo pokażą się pędy kwiatowe.
Pozdrawiam Aguś ;:196
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”