Ogródek AGNESS

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Ja u nich po raz pierwszy kupowałam w zeszłym roku, piekne duże cebule, a tam gdzie były mniejsze dostałam większa ilość, do tego gratisy. Zobaczę co przyjdzie na wiosnę.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Matemax
1000p
1000p
Posty: 2281
Od: 14 sty 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agnieszko cudne lilie, szczególnie ta pierwsza z kropkami ;:oj jak Ci się one rozrastają, ja swoje jesienią wykopałem i rozdzielałem, bo mi się za bardzo zagęściły.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Dorotko mam takie same zdanie na temat tej firmy, dlatego zawsze ją polecam :D Był jeden taki sezon, że chyba przerosła ich ilość zamówień i cebule mieli mniejsze niż zwykle, więc słabiej kwitły.... ale przez sezon wspaniale to nadrobiły i w kolejnym roku zakwitły bardzo bujnie i pięknie.....

Mateuszu ja też planuję tej jesieni poprzesadzać swoje lilie, bo też bardzo się namnożyły i jest im za ciasno. Cieszy mnie bardzo to ich szybkie przyrastanie się, bo powstają piękne bogate kępy....
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek AGNESS

Post »

O, tak ... ja też u nich kupuję ;:108 Teraz też kupiłam i czekam z niecierpliwością na nowe lilie.
Twoje naprawdę są piękne i takie rozrośnięte kępy.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Bardzo dziękuję, zanotowałam Muscadet, jest przepiękna, a może lepiej napisać wyjątkowa, bo inne równie cudne. Zajrzę też do Lillypolu. Chcę powsadzać cebule w duże torfowe donice, a po zmianach ogrodowych, czyli pewnie w maju już podrośnięte powsadzam w donicach na rabaty. Tak zrobiłam w pierwszym sezonie i pięknie kwitły, choć dokoła jeszcze rosły chaszcze. Niestety z tamtych cebul niewiele zostało, bo chcąc je podsuszyć w zeszłym roku po prostu je ususzyłam na amen ;:223
Jak pięknie za oknem śpiewa ptaszek, tak bardzo czekałam na to ptasie świergolenie ;:170
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Justynko bardzo jestem ciekawa odmian jakie zamówiłaś.... mają naprawdę obłędną ofertę..... a ja boleję, że nie mogę nic zamówić ;:145

Madziu lilijek nie powinno się podsuszać.... one zupełnie inaczej niż inne cebulowe, nie powinny przeschnąć.... jeśli jest taka sytuacja, że nie można ich od razu wysadzić do ogrodu, to najlepiej przechowywać je w lodówce w papierowej torbie.... tam mają chłód i wilgoć tak jak lubią.
Pomysł z donicami super.... a dodatkowa zaleta, że możesz z nimi wędrować tam, gdzie w danej chwili masz życzenie :D
Ja również uwielbiam ptasie trele.... gdy je słychać, to na pewno wiadomo, że przyszła wiosna :D
Awatar użytkownika
Lukrecja
1000p
1000p
Posty: 1465
Od: 31 maja 2009, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aga, no ja mam nadzieję, że one dość szybko przyrosną. Swoją przygodę z liliami zaczęłam w zeszłym roku. Nie można się nimi nie zachwycać. A ten zapach, obłędny. Ja tam mam słabość do zwykłej Casablanki, moze dlatego, że to była moja pierwsza? Ale muscated tez lubię, jest zjawiskowa. ;:173
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agnieszko cudne te Twoje lilie ;:180
Jak Ci zimują w ogrodzie ?
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Nelu ja również uwielbiam Casablankę, jest niesamowicie elegancka, szlachetna i piękna.... no i ten zapach..... zresztą mam kilka odmian takich ukochanych 8-) :lol:

Geniu lilijki zimują mi bez najmniejszego problemu..... wszystkie, łącznie z uważanymi za najwrażliwsze orientalnymi....

Jeszcze troszkę różyczek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agness, spis jest u mnie co zakupiłam.
Pozdrawiam - Justyna
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agusia, różyczki przede wszystkim fantastycznie sfotografowane ;:167 Jak ja tęsknię już za takimi widokami na żywo...
Wspaniałe odmiany... ta łososiowa burza kwiecia to Charles Austin?
Pozdrawiam popołudniowo ;:196
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Justynko wróciłam do Twojego spisu i jeszcze raz go przeczytałam, jakoś tak utkwiło mi w głowie, ze to jesienne zamówienie liliowe, a tam jest i jesień i wiosna.... Piękne rośliny zamieszkają w Twoim ogródku :D

Aguniu dziękuję bardzo, ciesze się, że podobają Ci się i fotki i różyczki :D
Różyczka o której wspominasz to Alchymist.... po tak łagodnej zimie można byłoby liczyć na piękne kwitnienie, ale niestety.... zimowe wietrzysko połamało pergolę na której był rozciągnięty i trzeba było mocno go przyciąć..... na szczęście część gałęzi ocalało....
Miłego wieczoru ;:196
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Przepiękna jest ta róża, Agusiu! Dzięki za wyjaśnienie :)
Jestem przekonana, że mimo konieczności skrócenia pędów, pięknie zakwitnie. Trzymam kciuki!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”