Ogródek AGNESS

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
pomidorzanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 4697
Od: 26 cze 2012, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Różyczki mniamniuśne

wybrałaś chyba najładniejsze ze zdjęć i odmian ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam, Agata.
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Ha...mam Cię ;:138 .
To zamykanie i otwieranie wątków powinno mieć z automatu nakaz powiadomień na pw....bo człowiek tylko się gubi w szukaniu ;:306 .
Aguś...lilie ;:oj , hm...właśnie od kilku dni przeglądam katalog otrzymany od forumowej koleżanki i się jakoś zdecydować nie mogę, bo wszystkie bym chciała...a tyle kasiorki w kieszonkach nie ma ;:172 . No i u Ciebie na dzieńdobry po oczach liliami dostaję ;:219 ...fatum jakie, czy co... :uszy.
Potem się na storusie natknęłam...no na szczęście w tym temacie mniej mam braków ;:306 .
A róże też kieeedyś będę miała ;:108 ;:108 ;:108 .
Na razie mam jedną, żebym miała z czego płatki do mydełek suszyć ;:170 .
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aguś spóźniona,ale jestem :wit
Piękne otwarcie wiosennego wątku,lilie masz przecudne,u mnie tak dobrze nie kwitną ;:224
Storczyki ...hmm po Twoich fotkach dziś jadę sobie kupić jednego,bo też niestety miałam kilka,ale z czasem poginęły,zaczęły żółknąć liście i potem cała bryła korzeniowa ;:131
Różyczki śliczne,masz Nostalgię?
Awatar użytkownika
Lukrecja
1000p
1000p
Posty: 1465
Od: 31 maja 2009, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aga, róże jak marzenie! ;:167 Już teraz wiem dlaczego się zdecydowałam na takie porcelanowe piękności. W dużej mierze,to Twoja zasługa!
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Witaj Agnieszko :wit
dopiero zobaczyłam,że masz już nowy wątek :oops:
A więc melduję się,bo zawsze lubię do Ciebie i pięknego ogrodu zagladać ;:108
Piękne lilie pokazałaś i róze ;:167
Ale i jaką ładną wiosennkę już masz ;:215
Takie maleństwa ale zawsze bardzo cieszą te pierwsze kwiatuszki,pierwsze żywe kolorki ;:333
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Cudne kolorki róż! Aga co to za odmiana na przedostanim zdjęciu? Piekne lody wanilowe ;:167
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

W ogródku mało jeszcze się dzieje, więc tworzę sobie w domu swoją własną, osobistą, małą wiosenkę ...
Bawię się w kiełkowanie, takie maleńkie kiełeczki to skarbnica witamin i mikroelementów tak bardzo potrzebnych po zimie ...

Obrazek

Obrazek

i moje domowe słoneczko

Obrazek

Iwonko bardzo się cieszę, ze różyczki podobają Ci się .... mam nadzieję, że nie będę ich nękały chmary robactwa po tak ciepłej zimie, trochę się tego obawiam ....

Sylwuś witaj..... bardzo się cieszę, ze znów jesteś na forum..... mam nadzieję, że teraz czas pozwoli bywać Ci tu częściej ;:196
Faktycznie bardzo już tęskno to takich cieplutkich wiosennych klimatów....ale już niedługo..... mam nadzieję, że zima już nie wróci...... no nie może wrócić......

Ewuniu ja też szczególnie lubię lilie z grup pachnących, azjatki też są piękne, ale te lubię najmniej....
Ja w ogóle kocham pachnące kwiaty.... począwszy od maleńkich fiołeczków, czy konwalii ,poprzez przeróżne bylinki i cebulaczki, skończywszy na krzewach, np jaśmin..... uwielbiam ;:167
Ewuniu storczyki to naprawdę bardzo łatwe w uprawie kwiaty, nie lubią nadmiernej pielęgnacji i zbyt częstego podlewania..... im mniej mają troski, tym piękniej rosną i kwitną. Wystarczy raz na 10-14 dni ( w zależności od temperatury) podlać i tyle.....

Aguniu witaj, bardzo się cieszę , że jesteś ;:196

Ewuniu ta ostatnia różyczka to Nostalgia, ja również bardzo ją lubię, zachwyca mnie to przejście kolorów.....

Bożenko zgadza się, ta różyczka to Nostalgia..... bardzo trafne porównanie do lodów z bitą śmietaną :D Bardzo lubię tę różyczkę..... i lody malinowe z bitą śmietaną też ;:224

Tadziu różyczki które wymieniłeś i ja bardzo lubię..... a Chopin to w ogóle jest jedną z moich ukochanych róż . Gdybym miała więcej miejsca, to bardzo bym chciała mieć cały szpaler tej odmiany ..... jak dla mnie zjawiskowa ;:167
Ja też mam niewiele różyczek...... tej paskudnej zimy sprzed 3 sezonów straciłam ponad 40 krzaków i postanowiłam nie odnawiać kolekcji..... pozostało troszkę ponad 30 i więcej nie będzie.... te muszą mi wystarczyć....
Tadziu piszesz, że przy altance jest sporo cienia, ale jeśli na kilka godzin zagląda tak słoneczko to myślę, że różyczka pnąca poradzi sobie bez problemu, a oto co Ania pisała na ten temat w wątku różanym :
AniaDS pisze:do półcienia ponoć nadają się
-Albertine
-Alchymist
-American Pilar
-Kiftsgate
-Lykkefund
-Maigold (to parkowa, często podciągana pod pnącą :wink: )
-New Dawn
-Paul's Himalayan Musk
-Veinchenblau
Izuniu, falki mają niesamowite wprost kolory, odcienie, wzory.... ciapki, plamki, paseczki, kreseczki,...... są naprawdę niesamowite..... trudno znaleźć 2 identyczne :D
Ciekawa jestem bardzo Twoich różanych planów..... masz już wybrane konkretne odmiany???
Ja już nic nie dosadzam..... niestety, nie mam gdzie.... ale chciejstw jest pełna głowa.....

Iwonko witaj..... bardzo się cieszę, że jesteś ;:196
Storczyki faktycznie kwitną na wyścigi, już od jesieni i wcale nie mają zamiaru przekwitać.....a i mnóstwo następnych lada chwila otworzy pąki ..... uwielbiam te kwiaty, bo z nawet najbardziej szarej zimy potrafią stworzyć piękne kolorowe lato :D
Fajnie, że ranniki już zaczynają Ci kwitnąć.... to prawdziwe słoneczka na rabacie..... u mnie niestety bardzo słabo przyrastają..... co roku kępka tylko odrobinę większa.....

Iwonko faktycznie różami chyba nie można się nie zachwycić :D ..... trzecia od dołu to Chippendale .

Basiu oj tak..... bardzo już tęskna to tych niesamowitych kolorów, zapachów i tego cudownego gorącego słońca :D

Justynko i ja najbardziej ze wszystkich kwiatów pokochałam lilie....są dla mnie bezkonkurencyjne, mimo, że i wiele innych bardzo, bardzo lubię.... różyczki, liliowce, dzwonki, goździki, sasanki, ..... och długo by wymieniać.... ale jednak lilie bezapelacyjnie stoją na pierwszym miejscu.....
Masz rację co do zapachu..... gdy kwitną, to cały ogród i nawet dalsza okolica zasnuta jest cudnym aromatem......

Ewa faktycznie nie musiałam czekać do marca, bo wcześniej pojawiły się pierwsze kwiatuszki..... bardzo się z tego powodu cieszę, bo naprawdę już nie mogłam sie doczekać, żeby otworzyć wątek....

Avuniu mam nadzieję, że już niedługo będzie co pokazać w ogródku.... bardzo liczę na kolejne ciemierniki i na krokusy, które to dopiero gramolą się spod ziemi.... leniuchy jedne 8-)
A tymczasem będzie taka przeplatanka wspomnień z teraźniejszością :lol:

Agatko nie bardzo mam co wybierać, bo różyczek mam niewiele, większą część straciłam paskudnej zimy sprzed 3 sezonów.... ale te co zostały bardzo mnie cieszą ...... Miło mi bardzo, że podobają Ci się ;:196

Kasiu faktycznie, czasami można zagubić zaprzyjaźnione wątki w momencie zamknięcia i otworzenia nowego..... ale najważniejsze, że z czasem na nie trafiamy i bardzo się cieszę, że jesteś ;:196
Wcale się nie dziwię, że masz dylemat z wyborem lilii..... one wszystkie takie piękne, że naprawdę trudno zdecydować się.... ja też tak zawsze mam .....
Twoje mydełka wciąż podziwiam, są niesamowite..... fajnie, ze różyczka służy Ci również do ich dekoracji...

Aniu bardzo się cieszę, ze jesteś ;:196
Twój storczyk najprawdopodobniej zarażony był jakąś grzybową chorobą i dlatego nie udało się go uratować.... ale jestem pewna, że taka sytuacja więcej się nie powtórzy i bardzo się cieszę, że postanowiłaś dać szansę kolejnemu. Na pewno będzie pięknie rósł i kwitł.....
Nostalgię mam..... jest na ostatniej fotce na poprzedniej stronie :D

Nelu dziękuję ;:196 Bardzo lubię te porcelanki....są takie delikatne i subtelne..... mają w sobie mnóstwo romantycznego uroku ..... a jak pięknie wyglądają wieczorami....aż błyszczą z rabat....

Aniu bardzo się ciesze , ze jesteś, witaj ;:196
Zawsze bardzo wszyscy czekamy na pierwsze wiosenne kwiatuszki, nawet najmniejszy, a cieszy niesamowicie..... mam nadzieję, ze pogoda dopisze i z dnia na dzień będzie tych wiosennych kolorków więcej....

Dorotko to Chopin.... jedna z moich ukochanych odmian, jest niesamowita..... żałuję, że nie mam miejsca, bo marzy mi się taki szpaler ....
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Miło mi było pospacerować po twoim ogrodzie, wspaniałe, cudowne lilie i tak dużo odmian, podziwiam i gratuluję, Aguniu a które z nich najdłużej kwitną? Też mam ich kilka ale mam ciągle niedosyt kwitnienia, zbyt szybko przekwitają choć są takie piękne i pachnące.
Róże pokazałaś ;:224 , a tak ogólnie to robisz fantastyczne fotki ;:63
Będę częściej tu zaglądać, życzę udanego nowego sezonu ;:7
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Heniu witaj w moim ogródku i bardzo zapraszam ponownie ;:196 serdecznie dziękuję za tak miłe słowa :D
Wiesz jakoś nigdy nie zaobserwowałam, które lilie dłużej kwitną..... na pewno młodziutkie z niewielką ilością kwiatów przekwitają szybciej. Ale już takie 3-4 letnie mają kwiatów mnóstwo . Część łodygi już kwitnie a pozostała w pąkach, kolejno się otwierają, więc to długo trwa.... a jeśli jeszcze się rozrosną w ładną kępę, to naprawdę można się nimi nacieszyć.....
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11293
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Ci, którym storczyki się udają twierdzą,że to nic trudnego ale jest grupa,którym się nie wiedzie z ich uprawą i ja także do tych drugich niestety się zaliczam :oops: właśnie padł mi jedyny choć go poddaję reanimacji... ;:131
Różyczek sporo nazbierałaś Agnieszko i co jedna to ładniejsza! :) ;:215

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aguniu zapisuję wątek i lecę nadrobić zaległości :wit
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Witaj Aguś,Twoje kwiaty pięknie się prezentują, róże masz w moich ulubionych pastelowych kolorach,ciągle by się siedziało w takim ogrodzie,miłego dnia życzę ;:168 :wit
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Agusia, piękny liliowy pokaz na wstępie. Masz ich ogromną kolekcję, w dodatku takie zadbane i bujne. Ja wraz ze zmianą koncepcji ogrodu powsadzam dużo cebul lilii. Jakie różowe i białe byś poleciła? Uzgodniłam z P.Danutą, że zostawi mi trochę miejsca na ulubione bylinki i cebulowe. Tym razem jednak będę pilnowała aby sadzić je grupami. Wolę mieć tylko 2-3 odmiany, ale w grupach niż milion pięćset pojedynczych odmian.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”