Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

To może trzeba posadzić miniaturkę krzewuszkę, np. Monet, albo Piccolo.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Kocico, pewnie masz rację, ale to taka skomplikowana historia - w przypływie szału wiosennego ;) w ubiegłym roku zamówiłam od groma sadzonek pzez internet - to były maleńkie roślinki, takie z 5cm kijków :) Ale generalnie prawie wszystko się przyjęło. Więc jak już się okazało, że jednak nie wszystko wsadzę na skarpie i ze jednak plany wiosenne sobie, a życie sobie, a rozsądek jeszcze inną drogą, to wylądowałam z ponad 100 roślin wielkości minimini, ale jednak żywych i z potencjałem. I w ten sposób jedna z krzewuszek jest na skalniaru, ale co gorsza - 5 kolejnych jest wsadzonych w odległości jakieś 15-20cm od siebie pod wykuszem - te to dopiero będą miały ciasno :( Coś czuję, że dośc szybko zacznę te moje roślinki wykopywac i rozdawac/sprzedawac
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

A czy znasz może odmiany krzewuszek jakie kupiłaś, bo niektóre osiągają ogromne rozmiary. Miniatury, które wymieniałam dorastają zaledwie do 0,5 metra wysokości, przy czym Monet jest w ogóle maleństwem i ma cudne, kolorowe liście cały sezon. Może jednak warto wykopać krzewuszkę zawczasu i posadzić na jej miejsce inną odmianę.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Informacja była tylko taka, że to krzewuszka variegata - a teraz już wiem, że to niewiele mi mówi. I tak, może z tego wyrosnąc kolos, ale z drugiej strony - taki ładny, kwitnący długo krzew przy wejściu do domu może byc większą zaletą, niż wadą - może warto go zostawic a z czasem likwidowac kamloty? Och... osiołkowi w żłoby dano :)
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

hmm a może rhododendron? Skoro stawiasz na biel to może Calsap? Podobno lubi półcień ale widziałam go już w pełnym słońcu i sobie radził.
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Madziu, ale rododendrony wymagają specjalnie przygotowanej gleby. Owszem, bardzo mi się podobają, ale to może nie w tym roku - może kiedyś się zdecyduję na zrobienie "kwaśnolubnej" rabaty, wtedy pomyślę i o rh i o azaliach, pewnie też o wrzosach - ale to też muszę doczytac, czy te rośliny lubią cień, bo to już by było za domem, gdy już będzie taras.
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Ja jak sadzę rośliny które mogą nie lubić gleby jaka jest u mnie, po prostu wykopuję dołek z pół metra i nasypuję im ziemi jakiej potrzebują. Liczę że tym sposobem je oszukuję :) Żeby było śmiesznie, działkę mam przy lesie a wrzosy u mnie w ogóle nie chcą rosnąć.
Awatar użytkownika
merymg
200p
200p
Posty: 401
Od: 4 mar 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Witaj Agnieszko :wit
Chopin jest piękną różą i wybór całkiem dobry, może coś "w nóżki" z przodu rabaty np. jako wypełnienie? Jeśli nie chcesz mieć wszystkiego na "już" możesz pouzupełniać jednorocznymi. Przy okazji wyrobisz sobie glebę pod przyszłe "chciejstwa" bardziej wymagające. Ślicznie wyglądają np. białe lobelie, pelargonie rabatowe.
Myślę, że jeszcze nie jedną koncepcję dziewczyny Ci podrzucą :heja
;:3 pozdrowienia!
Małgoś
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Małgosiu - masz rację - będę na pewno uzupełniac jednorocznymi, ale jednak plan na te duże stałe musi byc, bo to zadecyduje o kształcie i rozmiarze rabaty.

Madziu - tak oszukiwałam borówki i truskawki sadzone w okropną glinę - póki co rosną, choc truskawkom nie dałam owocowac - poradzono mi oberwac kwiatki, żeby się krzaczki wzmocniły - chyba podziałało, bo teraz wygladają całkiem ładnie :)

A w ogóle to w szoku jestem - robiłam szczegółowy rekonesans działki, fotografując każde maleństwo z osobna i ... przeżyły wszystkie krzaczki, po których dzieciaki jeździły na sankach - to jakiś dar od losu - to były takie drobinki, jak je sadziłam to miały 10-15cm - i żyją, mało tego, tawuły już wypuszczają listki :)
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

No to brawa dla roślinek za przetrwanie ;:63 . Oby tak dalej. To są małe wdzięczne śliczności.
Awatar użytkownika
merymg
200p
200p
Posty: 401
Od: 4 mar 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Możesz też przód rabaty obsadzić kilkoma okrywowymi różami? A może juka karolińska gdzieś z boku?
Powodzenia w planowaniu ;:215
Małgoś
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Dziewczyny, na razie białą rabatę zostawiam w świętym spokoju, ona może powstawac powoli, za to górka... goły piasek, więc trzeba się o nią zatroszczyc. Zrobiłam zdjęcie i oznaczyłam krzakorki - zobaczycie, jakie są maleńkie - no i niestety nie wszystkie jestem w stanie nazwac... Uch - ale mam spisane co kupowałam, więc będę próbowała rozróżniac, gdy zzielenieją. Słuchajcie, czy to normalne, że po zimie te iglaki są takie jakieś sino-fioletowe??
Zdjęcie górki:
Obrazek
Lepsze oznaczenia?
Obrazek
Numery 3 i 9 to jałowiec andora variegata,
11 to jałowiec blue carpet

pozostałe to:
- jałowiec limeglow - 1 sztuka
-jałowiec Gold star - 2 sztuki
- jałowiec Golden Carpet - 4 sztuki
- jałowiec Prince of Wales - 2 sztuki
- jałowiec Wiltoni - 4 sztuki hehehe - wypisałam 16 krzewów, bo tyle kupiłam, a tymczasem na zdjęciu oznaczyłam 15... jeden zniknął?? Gdzie ja go wsadziłam??
plus po bokach, nieoznaczone są kosodrzewiny Mugo Pumilio - z lewej strony 4sztuki, z prawej 2 sztuki
A na górze, wzdłuż płotu co pół metra, przy samym płocie są wsadzone jałowce chińskie Kuriwao Gold. A na górze licząc od lewej - bez fioletowy, bez biały, bez biały, dereń biały
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Athshe- ogród Agnieszki w kujawsko-pomorskim

Post »

Aga, urosną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”