tytuł? Będzie się pisał sam

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

tytuł? Będzie się pisał sam

Post »

Pewnej słonecznej niedzieli wybraliśmy się z mężem pokręcić na rowerach. Trafiliśmy na ROD pod Poznaniem. Potem tablica ogłoszeniowa, telefon..i oglądanie działki. Jak weszliśmy siadłam jak ta zwinka na trawie i nijak nie miałam ochoty wstać. Grzałam się w słońcu w miejscu gdzie czułam spokój. Czegóz chcieć więcej :D
Potem szukaliśmy innych działek. Na marne. Sprawa była już przyklepana. Żadna działka mi się nie podobała, zresztą uparciuch jestem :heja

To zaczynam snuć historię ;:131
Od 5 dni jestem posiadaczką 400m2 działki w RODosie :heja
Obrazek
Powyżej miejsce pod "dom dla ptaków" i zielnik
Obrazek chałupka i transport :tan
Obrazek
krzew do usunięcia i miejsce pod warzywniak...do skopania :D

Obrazek
i nasz syn, który po spojrzeniu na ogrom roboty ...zwyczajnie zasnął na prawie 2 godziny ;:oj

Na działce chcę mieć warzywnik, zioła, drzewa owocowe i spokój :D Nie pogardzę płazami, gadami, ptakami.... tylko jeżyki pchlarze mogą się zbytnio z moim psem nie spoufalać ;:185 Zresztą pies się boi jeżyków więc niech mieszkają u sąsiadów.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: tytuł? Będzie się pisał sam

Post »

Kama witam Cię na Forum jako pierwsza, działka już jest i marzenia już są ,reszta przyjdzie z czasem życzę powodzenia w tworzeniu swojej oazy :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: tytuł? Będzie się pisał sam

Post »

:wit Witaj wśród nas Kamilo Gratuluje nowej działeczki :!:
Niedługo Twój ogród będzie pięknym ogrodem :)
Życzę Ci powodzenia w tworzeniu swojego miejsca spokoju :wink:
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: tytuł? Będzie się pisał sam

Post »

Dziękuje Dziewczyny za przywitanie :wit

Zaraz zbieram się na rower i jadę dalej kopać pod warzywniak i przy okazji wykarczować kilka zbytecznych krzewinek.
Temperatura kolo 0 byla dzisiaj a ja doprawdy nie wiem co mam robić. Przesadzilam we wtorek borówkę i czy już mam zbierać liście by ja trochę okryć w 1roku?
Chciałam przyciąć stare śliwy ale wyczytałam na forum że tnie się w lato. Teraz jedynie węgierkę ciachnę.
Dzisiaj lub jutro przyjadą jablonki, porzeczki, maliny, jeżyna. Tu ciekawe bo jezyna miała rosnąć przy maliniaku ale na forum odradzane jest takie sąsiedztwo.

Do szpadla zatem :heja
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: tytuł? Będzie się pisał sam

Post »

Uważaj na zdrówko, czyli przeziębienie, teraz o to łatwo. Mimo tego, że człowiek ciężko pracuje, to w nogi zimno, ja przynajmniej tak mam. Właśnie leczę się.
Świetna działeczka Wam się trafiła! Chałupka też wygląda niczego sobie.
Waleria
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: tytuł? Będzie się pisał sam

Post »

Witaj...ładna działeczka a będzie na pewno jeszcze ładniejsza. :D . No i najważniejsze że chałupka już jest no i zapał do pracy. ;:oj W tym roku już za wiele się nie nacieszysz...ale w przyszłym. ;:108 . Będę podglądać.. ;:168
Dani40
100p
100p
Posty: 124
Od: 21 sty 2013, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: tytuł? Będzie się pisał sam

Post »

Kama gratuluję działeczki ,niech szybko zarasta pięknymi roślinkami :wit
Pozdrawiam Danuta.
Awatar użytkownika
Mariolcia1962
1000p
1000p
Posty: 1091
Od: 25 wrz 2013, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: tytuł? Będzie się pisał sam

Post »

Witaj Kama
Gratuluję zakupu , ja też jestem na początku ogarnięcia swojej działeczki, i najbardziej mnie martwi,że niewiele zrobię już do zimy.
Ale głowa do góry będzie pięknie, tylko trochę pracy. ;:138
Mój ogród na wsi
Pozdrawiam Mariola
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: tytuł? Będzie się pisał sam

Post »

Cześć :wit

Ziomb odcisnął się na działce. Dyńka przemrożona :| Ja na całe szczęście nie marznę bo mam pełny strój rowerowy na zimę. Na działkę mam 10km więc i rozgrzać się można w trasie ;:138

Poproszę o pomoc w identyfikacji roślin. Kilkanaście znalazłam sama ale przyznam szczerze że znawcą ozdobnych to ja nie jestem ;:223 Teściowa do tej pory mi wypomina różne nasadzenia ponoć uśmiercone moimi rękoma ;:173

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nic mi nie mówią te zdjęcia. Wykopałam ostatnio bulwę w kształcie ananasa. Bezmyślnie połamałam na cząstki a dopiero potem tknęło mnie że to mógł być całkiem fajny kwiat ;:oj Dłuuuga droga mnie czeka :D
Pozdrawiam Jola
Arnika2
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 mar 2013, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: tytuł? Będzie się pisał sam

Post »

Witaj Kamo .Z opisu wynika że ta i tylko ta działeczka jest dla Ciebie.Życzę satysfakcji. ;:3
Napisałaś Do szpadla zatem,a ja Ci powiem, że to widły amerykańskie są moim przyjacielem. ;:306
Nie siła, lecz wytrwałość czyni wielkie rzeczy./Samuel Johnson/
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: tytuł? Będzie się pisał sam

Post »

Arnika nic mi nie pisz o widłach amerykańskich. Czekają mnie na wiosnę ;:215 Swoją drogą wyrzucone ileś kasy na siłownię, przerzucone tony żelastwa a przełożenia to na szpadlowanie nie ma. Psia kość :;230

Dzisiaj zrobiłam (tak na oko) 1/3

Obrazek

Niemoc czułam ;:oj
Pozdrawiam Jola
Arnika2
200p
200p
Posty: 256
Od: 11 mar 2013, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: tytuł? Będzie się pisał sam

Post »

A ja naprawde zaprzyjaźniłam się z widłami amerykańskimi / mam mniejsze niż w sklepach/.Wyobraź sobie kilka arów zarośniętych trzydziestoletnimi "sadzonkami" pokrzyw o wys.1.5m. Nawet Randap im nie dał rady, a widły i łapki tak. ;:134
Wszystkie stresy znikają. :lol:
Nie siła, lecz wytrwałość czyni wielkie rzeczy./Samuel Johnson/
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: tytuł? Będzie się pisał sam

Post »

Na moim szpadlu jest napis "marzenie każdego ogrodnika" . Ubawiłam się tym tekstem po pachy :;230
Aż zerknęłam jakie to są te Twoje widły :D i chyba takie mam :D Dzisiaj kopiąc tak sobie obmyślałam co to zrobić z darnią. Sąsiad miał kiedyś płot z darni na metr z hakiem wysokości. Tyle że tam trawa była przenoszona szpadlem bez telepania ziemi ;:173 Przy wyrabianiu zagonka pod borówkę robiłam właśnie ścianę z darni. Miało to stanowić bok kompostownika. Wiadomo, rozwaliło się w pył :;230 Zrobiłam w końcu harcerską zeribę z 3 kołków i masy wplecionych gałęzi, coś w tym stylu (żeby nie było iż ganiam w futerkach i te kozy..)

Obrazek

chwała synowi, że zabiera mamusię na obozy :tan
Pozdrawiam Jola
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”