Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Izuniu, bardzo optymistyczną ;:oj
Ależ te tulipany wystartowały ;:224
Przyglądam się twoim rannikom i zastanawiam się, czy to , co u mnie wypatrzyłam to ich braciszkowie?
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Izo, bardzo wnikliwie przeanalizowałaś nasze wpisy w nowym wątku. Rzeczywiście, oficjalnie byłam u Ciebie pierwszy raz. Własnego wątku nie zakładałam bo i nie mam się czym chwalić. Mam małą działkę, raczej warzywną, mniej ozdobną. Mało tego, w ubiegłym roku po raz pierwszy zasiałam warzywka i wysadziłam roślinki. A pisząc teraz, pomyślałam, że może warto jednak przemyśleć założenie wątku. Chociażby tak dla siebie, tak szybko się pewne rzeczy zapomina... Pomyślę... Pozdrawiam Izuniu!

PS. Cudne masz imię, jak moja mamcia.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Do tulipanów to ja mam jeszcze trochę :roll: Wyszły liście, pewno i jakieś pąki się pojawią :D Na razie czekam na przylaszczkę Alba i transsilvanica-mają trochę pączków.
Ganiam z roślinami tam i z powrotem-wynoszę rano na dwór, potem chowam, bo się jednak boję, że zmarzną. Niewygodnie z drobnymi doniczkami, w których mam sadzonki pelargonii. Hartuję wszystko, ile wlezie :D Powojniki też, swoich jeszcze nie sadziłam.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

No nieeee...
A podobno mieszkasz w chłodnym rejonie kraju ?
Pięknie i wiosennie już jest u Ciebie ale tulipan zaskoczył mnie ogromnie.
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Izuniu już u Ciebie tulipanki kwitną ??? ależ cudne ;:oj u mnie dopiero czas krokusów ....
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4560
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Iza znaleźć odpowiednie rękawice to nie lada sztuka :roll:
Wiosenne cebulowe klejnociki :) Tulipan pierwszy, którego w widzę w tym roku :D Śliczny.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

U mnie dzisiaj też pokazał się pierwszy tulipan.
O stanie moich kości już nie powiem.... :;230
Ale radocha jakiej dawno już nie było. :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Witaj Iza :!: Piękne przede wszystkim irysy! Ile odmian na jednym zdjęciu :shock: Fajnie, że nie zawiodły. U mnie tylko 'Katharine Hodgkin'.
No i szafrany - też super! Zwłaszcza czwarty prezentowany z ciemnofioletowym maźnięciem po zewnętrznej.
Prędkością sasanki i tulipana to mnie zaskoczyłaś :shock:
A od Ciebie u mnie bardzo zaawansowana jest kokorycz i zawilce wychodzą, których jestem bardzo ciekawy ;:65
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Izo - poczytałam sobie, fotki obejrzę po 20-tym, bo wykorzystałam mój limit netu na ten miesiąc i teraz mam powolniaka, który zdjęć nie otwiera. Bardzo jestem ciekawa Twoich sasanek. Ja nasiałam w tym roku...będę im musiała zrobić nowe miejsca na działce. Już nawet wiem gdzie :lol:
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

U mnie nie wszystkie tulipany odliczyły się.Sadziłem w koszyku po 5 cebul.Brakuje po 2-3.Podejrzewam,że zgniły ponieważ
używam głębokich koszyków więc za pożywienie raczej nie posłużyły.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Izo, przeglądam sobie drugą stronkę Twojego wątku i co zauważam? Ano, goszczą u Ciebie same złotka, tylko ja taka zielona...
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Witajcie! :wit
Wiosna ruszyła pełną parą. Wszyscy ryją, kopią, przesadzają - jak to ogrodnicy. Dzisiaj też miałam to szczęście, że mogłam aktywnie wypoczywać na działce ;:224 Niestety wiosna to nie tylko przyjemności. To również walka. W zasadzie ogrodnictwo a raczej ogrodomaniactwo to ciągła walka - z zimą, z suszą, chorobami, szkodnikami itd. I właśnie na tym polu poniosłam już małe straty. Wczoraj rozwinął się pierwszy narcyz, a dzisiaj był już mocno nadgryziony przez ślimaki :evil: Rozumiem, że one też są głodne po zimie. Ale do licha dlaczego zjadają moje kwiaty?! A nie na przykład mniszka czy podagrycznik, których jest całe mnóstwo u mnie :( Następna kiepska wiadomość - obudziły się poskrzypki liliowe i ucztowały na lilii św. Józefa. Zatłukłam wszystkie 4 sztuki ;:108 Pewnie jednak przyjdą następne.
Wczoraj na zakończenie działkowej "dłubaniny" rozsiałam nawóz pod cebulowe i 2 kartony na trawę ( wciąż nie mam trawnika tylko trawę :roll: ). Pogoda o dziwo zechciała współpracować i wieczorem solidnie popadało - hurra!

Justynko ta odmiana tulipanów jest jedną z najwcześniejszych. Z ciekawości sprawdziłam - w zeszłym roku zakwitły już 28 marca. Mam nadzieję, że jednak wzeszły Ci ranniki. Jakby co w tym roku będą następne nasiona. Czy jesteś gotowa by przyjąć już żeleźniaka? Czy wolisz może po komunii?
Witaj gianno! Cieszę się, że trafiłaś do mnie i liczę, że będziesz stałym bywalcem. Dziękuję za miłe słowa. Zastanawiam się jak Ty masz na imię. Myślę, że warto założyć swój wątek. Zawsze tam można liczyć na pomoc innych, jakieś rady i podpowiedzi. W temacie warzyw ja jestem zielona. Przez pierwszy rok, dwa coś tam siałam i sadziłam, ale warzywa mnie tak nie kręcą jak kwiatki. Może to się wydać dziwne, ale ja nie przepadam za grzebaniem w ziemi. Dla kwiatów mogę się poświecić, ale nie dla warzyw ;:224 O tym jak ulotna jest ludzka pamięć przekonuję się 2 razy w roku boleśnie. Wiosną i jesienią. Gdy z uporem maniaka próbuję posadzić coś w miejscu już zajętym ;:223 Mam nadzieję, że te złotka Cię nie wystraszyły. Zanim się obejrzysz też będziesz je miała. Poza tym tu wszyscy lubią kolor zielony :D Pozdrowienia dla Mamy!
Ewciu gdzie dopadłaś te przylaszczki? Też bym takie chciała. Nie pomyślałaś by te pelargonie wstawić do koszyka czy skrzynki i przenosić całość? Uważaj proszę na nocne przymrozki - znów je zapowiadają.
Mariolka przecież wiesz, że to nie czary tylko wybór wczesnych odmian. Wrocławia i tak nie dogonię :wink:
Agness tylko ta jedna odmiana jest tak wczesna. Reszta dopiero wyłazi z ziemi. Poza tym te wysokie temperatury przez kilka dni zrobiły swoje.
Olu dobre rękawice to podstawa. I czasem warto dać troszkę więcej kasy, ale bez przesady. Pewnie się powtarzam, ale uwielbiam wiosnę i wszystkie wiosenne kwiaty. A cebulowe to mój bzik. Szczególnie takie typu "posadź i zapomnij".
Grażynko jak boli to znak, że żyjemy. A wiosną trzeba przyznać intensywnie :;230
Jacku wszystkie iryski to jesienny zakup i cieszę się, że udany. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też zakwitną. Krokus, który Ci się tak spodobał to Spring Beauty. Należy chyba do botanicznych. Jest uroczy. Sasanki i mnie zaskoczyły. Na skalniaku mam teraz sasankowy lasek :shock: Ciekawa jestem jakie zawilce Ci się trafiły. U mnie te zwykłe anemone nemorosa już zaczynają kwitnąć. Pozostałe odmiany mają pąki lub dopiero startują. Cieszę się, że rośliny ode mnie dobrze Ci rosną.
Marysiu też muszę pomyśleć gdzie przenieść te wszystkie sasankowe siewki. W życiu bym nie przypuszczała, że doczekam się swoich własnych. Współczuję limitu.
Janku u mnie różowo z tulipanami w tym roku też nie będzie. Wiele z nich poszło tylko liście. Przez jakiś czas sadziłam w koszykach a raczej w donicach by ograniczyć straty przy wykopywaniu. U mnie jednak lepiej rosną bezpośrednio w ziemi i chyba wrócę do tej metody.

To moja 6 wiosna na działce, a wciąż mnie cieszy i zaskakuje jak pierwszego roku ;:108
Obrazek Obrazek

Obrazek - zawilce greckie długo nie chciały współpracować ze mną, ale się udało
Obrazek - zawilce leśne nie grymaszą
Obrazek - tulipany turkiestańskie
Obrazek - pierwsza strata

I specjalnie dla Marysi sasanki:
Obrazek - siewka, która kwitła już w zeszłym roku
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moje spełnione marzenie - tu.ja cz.7

Post »

Wstrętne ślimory-trąbeczkę zeżarły :evil: Ciągle nie mogę zakończyć porządków, a czym prędzej trzeba brać się za sadzenie, róże puszczają liście ;:202 Przymrozek się pojawil dzisiaj, ale powojniki stały przy domu i nic im się nie stało, nawet begonie mają sprężyste liście, a są przecież wrażliwsze na zimno. Dziś jednak raczej powędrują do garażu. Chyba, żeby było ciepło. Na szczęście Elżbieta przyjeżdża w niedzielę i odbierze trochę roślin :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”