W moim ogródeczku ... HalinaK ;-) 2013 r /cz.8

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

W moim ogródeczku ... HalinaK ;-) 2013 r /cz.8

Post »

Serdecznie witam i zapraszam do kolejnej części mojego wirtualnego ogrodu.

Obrazek

Pierwszy dzień wiosny, a za oknem śnieg i deszcz ... paskudna pogoda, brrr
Ogród budzi się z snu zimowego, a ja snuję plany na następny sezon ogrodowy.
W tym roku stawiam na kompozycje ogrodowe, przycinanie krzewów i odpowiednie odżywianie roślin, które zechciały zadomowić się w moim ogrodzie.
Koniec z szalonymi zakupami nowości, bo niestety, nie chcą rosnąć na mojej ciężkiej, gliniastej ziemi.
Jeżeli chodzi o moje chciejstwa ogrodowe, to postanowiłam ograniczyć je do minimum.
W związku z tym, że mój ogród jest przede wszystkim ogrodem krzewów planuję dokupić: azalię pontyjską, fotegille, indygowiec barwierski, itea, kielichowiec wonny, ośnieżę, parczelinę.
Jak widać, nadal jestem zakręcona zapachowo.
Zakupię jeszcze parocje perską ze względu na cudowne przebarwienie jesienią.
Z bylin marzy mi się jeszcze: dyptam biały i jarzmianka biała iii marzenie nie do spełnienia ? piwonia Młokosiewicza.
Myślę, że moja lista chciejstw jest dość przyzwoita, chyba kilkuletnie doświadczenie ogrodowe zrobiło swoje.
Wreszcie dotarło do mnie, że nie muszę, a wręcz nie mogę, mieć wszystkiego. Poza tym brak miejsca zrobił swoje.
Z warzywami już skończyłam. W miejscu, gdzie wysiewałam warzywa będą kwiatuszki jednoroczne i cebulowe, które zimują w piwnicy.
Dla cebulek zimujących w ogrodzie zrobiłam jesienią nową rabatkę i tam je przesadziłam, i postanowiłam, że tam tylko i wyłącznie będą cebulowe roślinki.
Nooo, i nie wiem, czy to dobrze wymyśliłam, bo jak przekwitną, to na rabatce zrobi się łyso. Chyba trzeba będzie sypnąć nasionkami jednorocznych, ale jakimi ?
Moim sukcesem ogrodowym zeszłego roku była tuberoza, dlatego dla wszystkich odwiedzających mój ogród ?tajemniczy kwiat tuberozy?

Obrazek

?Pani pachnie jak tuberozy
To nastraja i to podnieca?

Pomarańcze i mandarynki - Marek Grechuta
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W moim ogródeczku ... HalinaK ;-) 2013 r /cz.8

Post »

Halinko ,kiedy nie byłam jeszcze na forum ,byłam wielką fanką twojego ogrodu .Bardzo się cieszę ,że teraz mogę się z Tobą przywitać . :D
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W moim ogródeczku ... HalinaK ;-) 2013 r /cz.8

Post »

HALINKO :wit Witam serdecznie w nowym wątku ,właśnie oczekiwałam kiedy otworzysz :D. Piękna ta tuberoza - a zapach pewnie zachwycający ;:333
Pozdrawiam Ewula
Awatar użytkownika
Renata1962
1000p
1000p
Posty: 2587
Od: 24 lut 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W moim ogródeczku ... HalinaK ;-) 2013 r /cz.8

Post »

Halinko witam i z przyjemnością będę spacerować po Twoim ogrodzie ;:65
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W moim ogródeczku ... HalinaK ;-) 2013 r /cz.8

Post »

Witaj Halinko! ;:196
Mimo, że pierwszy dzień kalendarzowej wiosny nadal zimowy, ja bardzo się cieszę że ponownie otworzyłaś podwoje swojego ogrodu... Może szybciej przywołamy wiosnę dzięki Twojemu wątkowi :)
Pozdrawiam Cię serdecznie!
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: W moim ogródeczku ... HalinaK ;-) 2013 r /cz.8

Post »

Witaj Halinko,wreszcie wróciłas.Plany ambitne.Ja tez nie szaleję już az tak bardzo,a z jednorocznych niezastąpione sa aksamitki,godecje,nasturcje.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: W moim ogródeczku ... HalinaK ;-) 2013 r /cz.8

Post »

Wiedziałam kiedy wejść na forum....Halinko witaj w nowym wątku. ;:138
Życzę równie udanych sukcesów w tym roku jak z tuberozą.
No to teraz wiosna powinna już przyjść. :D
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W moim ogródeczku ... HalinaK ;-) 2013 r /cz.8

Post »

A ja do południa tak Cię wyglądałam pamiętając, że to już dziś :wink:
Ale co tam
Z przyjemnością usadawiam się wygodnie w Twoim ;:196 ogródeczku i czekam na kwitnienia tych wszystkich nowych i starych roślinek
A tuberoza jest urocza i pachnąca więc jakiś czas temu wylądowała w mojej donicy :tan
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: W moim ogródeczku ... HalinaK ;-) 2013 r /cz.8

Post »

Kochane Dziewczyny ;:167 dzięki za odwiedzinki ;:196

Kalendarzowa wiosna już zawitałam i chciałoby się zamieścić aktualne wiosenne fotki z ogrodu, a tu nawet nie mam możliwości pojechania na działeczkę, bo bardzo zimno. Tak mi przykro z tego powodu.
Może, żeby przywołać wiosnę wstawię fotki moich ukochanych ciemierników z ubiegłego roku.

Obrazek

Obrazek

i przylaszczki

Obrazek

Ewuniu - ewa_rozalka ;:167 witam serdecznie i bardzo dziękuję :wit
Zaraz wybiorę się na spacerek po Twoim ogrodzie.

Ewuniu - Ewiczka52 ;:167 nooo, wreszcie otworzyłam nowy wątek, trochę to trwało, ale wiesz jak mi ciągle czasu brakuje.
Ewuś, jak tuberoza w tym roku zechce zakwitnąć, to będziesz ją wąchać w realu, bo mam nadzieje, że wreszcie dotrzesz do mojego ogrodu ;:196

Renatko - Renata1962 ;:167 miło mi, dziękuję i zapraszam na spacerek po moim ogrodzie ;:196
Mam nadzieję, że nie będziemy musiały zbyt długo czekać na aktualne fotki, że ta zima długo nie zagości, ale na razie, to biało za oknem.

Aguś - aguniada ;:167 oby jak najszybciej wiosna do nas zawitała, bo wszyscy już mamy dość tego białego, za długo to trwa.
Dziękuję ;:196

Małgosiu - malgocha1960 ;:167 nooo, wreszcie wróciłam ;:196
Gosiu, aksamitki i nasturcje co roku wysiewam, z godecją różnie bywa, ale też ją lubię.
Przyrzekłam sobie, że nie poszerzam listy chciejstw, koniec szalonych zakupów, bo w efekcie zapominam gdzie co posadzone, bo wszystko szybciutko i nie zawsze jest czas na znaczniki, a potem jedno na drugim rośnie ;:306
Słabość mam do piwonii, więc na pewno każdego roku kilka kupię.

Eluś - Elizabetka ;:167 jak się cieszę, że trafiłaś do mnie ;:196
Jestem bardzo ciekawa, jak tuberoza przezimowała w piwnicy i czy zechce w tym roku zakwitnąć.
Mówią, że ona bardzo kapryśna jest.
Nooo, to czekamy na wiosnę.

Ilonko - imwsz ;:167 dziękuję ;:196
Obiecałam, że założę wątek jak przyjdzie wiosna, miałam nadzieję, że na ogrodzie będzie ją widać, a tu u nas biało wszędzie.
Ilonko, a moja tuberoza jeszcze w piwnicy, w kartonowym pudle. W kwietniu planuję ją posadzić do donicy.
Jeszcze nie zaglądałam do cebulek zimujących w piwnicy, ale mam nadzieję, że mają się dobrze.
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W moim ogródeczku ... HalinaK ;-) 2013 r /cz.8

Post »

Halinko dostałam cebulki od psiapsiółki z adnotacją, że pięknie pachną, więc mam zamiar ją trzymać na tarasie opodal nosa :wink:
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: W moim ogródeczku ... HalinaK ;-) 2013 r /cz.8

Post »

Halinko :wit miło, że rozpoczęłaś nowy wątek i to w takim ważnym dniu, tylko szkoda, że ten pierwszy dzień wiosny tak zimowo wygląda. U nas wszystko śniegiem zasypane, czy u ciebie są już jakieś oznaki wiosny? Zdjęcia wspomnieniowe śliczne, chciałoby się, żeby już tak było. W tym samym czasie ubiegłego roku wiele z nich kwitło. Pozdrawiam wiosennie. ;:196
Awatar użytkownika
Ewiczka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 1 lut 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W moim ogródeczku ... HalinaK ;-) 2013 r /cz.8

Post »

Halinko :wit Dzisiaj rano przywitała mnie zima z pięknie obsypanymi białym puchem koronami drzew-bajecznie tylko może za póżno :;230 Zrobiłam nawet fotki ale nie będę Ci zasmiecać zimowymi krajobrazami wątku:heja
Pozdrawiam Ewula
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W moim ogródeczku ... HalinaK ;-) 2013 r /cz.8

Post »

ja swoje tuberozy posadziłam w ogrodzie i musiałam się kłaść ,żeby je powąchać .Halinko kwiatuszki ,które pokazałaś przecudne. ;:63
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”