Działka Mieci cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mieciak49
1000p
1000p
Posty: 1081
Od: 13 paź 2010, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Działka Mieci cz.2

Post »

Elu-znam ten ból,bo też jestem emerytką,na roślinki i benzynę też mi idzie,chociaż troszkę mam bliżej,ale już bez działeczki nie da rady :)
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Działka Mieci cz.2

Post »

Mieciu mam już nasionka host ,właśnie dotarły do mnie czy wysiać je -kupiłam ziemię do wysiewów nasion od razu czy powinnam je przetrzymać w lodówce ,na dole czy w zamrażalniku czy wysiać i postawić na na dworze ? bo Ty miałaś w altanie jakiś czas -to one jednak trochę ten proces stratyfikacji przeszły -co radzisz ? mam też taki perlit do rozluźnienia ziemi dodać czy nie ? i czy tą ziemie wygrzać w piekarniku czy niekoniecznie ???? Ela
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
mieciak49
1000p
1000p
Posty: 1081
Od: 13 paź 2010, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Działka Mieci cz.2

Post »

Elu,wysiej od razu do ziemi,zanim wzejdą(około 2 tygodnie)możesz pojemnik trzymać gdzieś na uboczu,niekoniecznie na parapecie,dopiero jak wzejdą daj bliżej światła ale nie bezpośrednie słońce,tak mogą rosnąć do połowy maja a póżniej możesz wynieść na zewnątrz
Nasionka kupiłaś czy masz od kogoś?Ja kupiłam nasiona Legutki i wzeszła dosłownie 1 hosteczka na całe opakowanie,dlatego w tym roku zbieram swoje
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Działka Mieci cz.2

Post »

Mieciu ja zamówiłam nasionka w P.W.CLEOME adres: sklep sadzonkikwiaty.pl sklep@sadzonkikwiaty.pl zamówiłam 2 opakowania 7.80
Dostawa: Same nasiona - wpłata na konto 6.50

Do zapłaty 14.30 tak Ci wkleiłam ten adres z ceną za 2 opakowania, pytałam bo w środku była instrukcja do siewu -wszystkich nasion podzielona na grupy jedne moczyć inne nie itd ...funkie były w grupie -żeby je stratyfikować przez 2-5 tyg---dlatego pytałam Ciebie bo ja z tych niecierpliwych trochę a nasionek w torebeczkach chyba sporo nie wiem jaki przesyła Legutko Obrazek

przesyłam zdjęcie torebeczek -liche -robiłam bez lampy żeby nie było odblasków ale porównanie będziesz miała ,na początku marca wysiałam heliotropa 1/2opakowania bez
stratyfikacji bo nie wiedziałam wsszedł ładnie ale jest malutki i ma 2 parę listków -chyba że coś pomyliłam bo równolegle wysiewałam powojnik tangucki a w pojemniczku 1 coś się ukazało ale nie wiem czy to siewka- jak łepek od szpilki .. ;:196 jeszcze nie przeglądałam Twojego wątku ze skarpy ...nadrobię zaległości i dam znać :wit
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
mieciak49
1000p
1000p
Posty: 1081
Od: 13 paź 2010, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Działka Mieci cz.2

Post »

Nasionek rzeczywiście jest sporo,u mnie było około 10 szt.
Co do wysiewu to sama musisz wybrać czy jeszcze będziesz je stratyfikowała,ja wysiewałam bez,chociaż przypominam sobie że moje pierwsze nasiona leżały w altance całą zimę zanim je wysiałam i wzeszły bardzo dobrze
Elu,nie wiem czy zaglądałaś na hostowe strony,tam jest link do Encyklopedii Host,gdzie Paco pięknie opisuje wysiewy host
Awatar użytkownika
mieciak49
1000p
1000p
Posty: 1081
Od: 13 paź 2010, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Działka Mieci cz.2

Post »

Dla przypomnienia,jak wyglądają dorosłe

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Działka Mieci cz.2

Post »

Jak one mi się podobają, ale teraz nie wiem czy będę miała na nie miejsce, już myślałam pod choinkami, ale okazuje się że nie będą rosły, więc może do donic, do dobrej ziemi i dopiero pod choinki, sama już nie wiem ;:185
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Działka Mieci cz.2

Post »

Mieciu ja też chcę sadzić w pobliżu sosen , jodeł, świerków tui ????czy to stanowisko nie bedzie dobre ???
iwona0042 pisze:Jak one mi się podobają, ale teraz nie wiem czy będę miała na nie miejsce, już myślałam pod choinkami, ale okazuje się że nie będą rosły, więc może do donic, do dobrej ziemi i dopiero pod choinki, sama już nie wiem ;:185
DLCZEGO ??? :wit
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Działka Mieci cz.2

Post »

Tu na forum znawcy tematu się wypowiadali, że choinka ma płytko i dużo drobnych korzeni i sucho pod nią, a pod sosną można, ma inny korzeń, palowy ;:108
Awatar użytkownika
mieciak49
1000p
1000p
Posty: 1081
Od: 13 paź 2010, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Działka Mieci cz.2

Post »

Pod świerkiem najlepiej sadzić hosty w donicach lub przekopać rabatę,wybrać korzenie świerka i brzegi rabaty obłożyć grubszą folią.
Ja mam raczej pod tujami,co pewien czas ograniczam korzenie tui szpadlem bo też są wszędobylskie
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Działka Mieci cz.2

Post »

Mieciu dziękuję tak zrobię posadzę w doniczkach na początek a później na właściwe miejsca jak podkarczuję korzenie -wszystkiego dobrego na te zaśnieżone święta
Ela
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Działka Mieci cz.2

Post »

Ładne pierwiosnki ale i ładne masz hostusie,moje ulubienice ;:173
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Działka Mieci cz.2

Post »

Mieciupozdrawiam poświątecznie -jak tam Twoje wysiewy ? -coś się ukrywasz ;:oj
pozdrawiam Ela
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”