Moje pierwsze "kroki"na działce

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje pierwsze "kroki"na działce

Post »

no,prosze zaglądam z ciekawością ;:204 czy zobaczę jakieś zdjątka, a tu nie ma, :( ale co się dowiaduje,o jakimś nawożeniu fusami,o sianiu gazani,może i ja spróbuję ;:108 i
Awatar użytkownika
maika
1000p
1000p
Posty: 1026
Od: 15 paź 2012, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Moje pierwsze "kroki"na działce

Post »

Witaj mamo Zuzi i Oli (jak wyczytałam w wątku Agatki). Ładny warzywniak a jaki wypielony ;:224. Będę podglądać i kibicować ;:215 Twoim poczynaniom :lol:
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje pierwsze "kroki"na działce

Post »

Witajcie dziś byłam na działce i oto co wam przyniosłam fotki nie są najlepszej jakości bo robione telefonem na razie to są nie ciekawe widoki szaro , buro i ponuro Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje pierwsze "kroki"na działce

Post »

Mam na działce krzewuszke dosyć już sporą ladnie kwitnie nie mam z nią większych problemów ale mam pytanie czy krzewuszkę sie przycina jezeli tak to kiedy na wiosne przed kwitnieniem czy po ??? Czy w ogóle sie jej nie podcina?
Awatar użytkownika
Kriss1515
1000p
1000p
Posty: 2203
Od: 15 cze 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Moje pierwsze "kroki"na działce

Post »

Ja czytałem , że o tej porze przycina się krzaki nie kwitnące wiosną. Nie wiem jak jest z krzewuszką. Pogodą nie masz się co martwić , u mnie leży śnieg i nie ma zamiaru topnieć, temp. zapewne na minusie. ;:224
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje pierwsze "kroki"na działce

Post »

Zuzolka fusami od herbaty zasilaj krzewy kwaśnolubne .rozcięcz z wodą i podlej .Dobrze by było trochę zmieszać z ziemią bo fusy lubią pleśnieć .Ja też tak robię i zobacz jakie mi krzewy urosły.
Awatar użytkownika
maika
1000p
1000p
Posty: 1026
Od: 15 paź 2012, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Moje pierwsze "kroki"na działce

Post »

:wit Zuzola, krzewuszkę możesz przyciąć gdyż ona kwitnie na młodych pędach. Jakie szaro-buro ja się pytam? Wiosennie i kolorowe akcenty dziecięce w tle :;230 ;:224. A tak w ogóle czemu wy nie macie śniegu a u mnie go tyle ;:223 ;145?
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje pierwsze "kroki"na działce

Post »

muszę się trochę powymądrzać .Krzewuszkę tnie się po kwitnieniu nie za dużo ,ona potem powtarza kwitnienie .Wycina się też pędy stare i zmarznięte .
Awatar użytkownika
maika
1000p
1000p
Posty: 1026
Od: 15 paź 2012, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Moje pierwsze "kroki"na działce

Post »

Zuzolko, posłuchaj lepiej Ewy- rozalki, ;:108.
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje pierwsze "kroki"na działce

Post »

mam 6 krzewuszek i nie mają przede mną tajemnic.
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje pierwsze "kroki"na działce

Post »

ewa_rozalka dziękuję za cenne uwagi na temat fusów uzbierało mi się ich troche i mam zamiar je wykorzystać w tym roku ale mam do ciebie pytanie czy róże są kwaśnolunbe bo je własnie chciałam zasilac tymi fusami. Krzewuszke przytnę po kwitnieniu. Zwiedziłam Twój ogród piękny, piękny ;:oj te azalie, rododendrony jakie okazy. W tym roku tez chciałabym posadzić sobie rododendrony w razie jakichkolwiek pytań będę wpadać do ciebie :tan


maika dzięki za wskazówki o krzewuszce :) wszystkie informacje biore pod uwagę . A co do śniegu to tak u nas nie ma zimno bo zimno ale śniegu brak z czego sie cieszę bo zauważyłam na działce , że szafirki które posadziłam na jesień już zaczynaja wystawać z ziemii :tan najgorsze co mi ciśnienie wyregulowało po wizycie na działce to KRETOWISKA !!!!!!! W tamtym roku nie miałam ani jednego a teraz ;:145
Awatar użytkownika
Basia86
50p
50p
Posty: 72
Od: 14 kwie 2012, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Moje pierwsze "kroki"na działce

Post »

Jaka piękna ta Twoja działeczka :) ja mam tylko balkon, ale i tak wykorzystuję go jak się tylko da :D powodzenia w tym sezonie i pozwolisz, że będę Cię podglądać ;)
Pozdrawiam!
SlonecznyBalkon.pl - mój blog
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje pierwsze "kroki"na działce

Post »

Zawsze chętnie doradzę .Pod róże lepiej stosuj nawozy do tego przeznaczone a w przypadku róż pierwszorocznych to nic nie stosuj .Pilnuj tylko aby Ci nie uschły .Azalie i rododendrony to kwaśnoluby.Fusy możesz wylewać też pod wszystkie krzewy,to im nie zaszkodzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”