Różyczka i inne choroby ogrodowe

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
gajowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3220
Od: 11 maja 2011, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/Ponidzie

Różyczka i inne choroby ogrodowe

Post »

Witam wszystkich w nowej odsłonie mojego ogrodu i w związku z tym w nowym - choć nie tak całkiem - wątku. Przez ostatni rok bowiem prowadziłam wątek Różyczka w gaju? w dziale ? jak można się domyślić ? różanym.
tutaj

I przez cały ten czas walczyła we mnie chęć pisania o różach (jak przystało na różany watek) z potrzebą pisania również o innych roślinach i całym ogrodzie, domu, nowych ścieżkach, kotach? Postanowiłam więc z Nowym Rokiem otworzyć nowy wątek ogrodowy, do którego serdecznie zapraszam wszystkich dawnych i nowych czytelników. A nazwa wątku?no cóż?trochę nawiązuje do poprzedniego, ale przecież oprócz ?różyczki? dopadły mnie również inne choroby ogrodowe... :D

Na początek kilka słów o naszym ?kawałku zielonej podłogi? ? jak mawia moja koleżanka. :D Nieco ponad 3 lata temu (we wrześniu 2009 roku), będąc już w wieku dość zaawansowanym, zdecydowaliśmy się z mężem na kupienie domku na wsi, z ogrodem i sadem ? w sumie 40 a (w właściwie w sumie 1,6 ha, jeśli liczyć kawał pola, stanowiący przedłużenie sadu? pole uprawia sąsiad i obie strony są zadowolone). To właśnie rzut oka z sadu na pole?to wszystko nasze! :)
Obrazek

I w ten sposób my, inteligenty i mieszczuchy, po raz pierwszy w życiu mamy własny kawałek ziemi, oprócz tego zaś wciąż mieszkanie w mieście i w związku z tym życie ?w rozkroku?, w podziale na czas letni i zimowy ? pół roku w mieście, pół roku na wsi. Czytelnicy poprzedniego wątku z pewnością pamiętają moje niedawne rozterki i przymiarki do decyzji ostatecznego przeniesienia się na wieś? uwaga: tu dawkujemy napięcie? niedługo (mam nadzieję)?sprawa się jakoś wyjaśni i będziecie (mam nadzieję) ? towarzyszyć mi w tych zmianach. :lol:

Na początku zajęliśmy się głównie remontem i przeróbką domu, bo to wydawało się najpilniejsze (cały teren był na szczęście obsadzony różną roślinnością i z grubsza zadbany). W efekcie dom z zewnątrz jest już w porządku; w środku jeszcze brakuje tego i owego, a przede wszystkim przyzwoitego ogrzewania, co powoduje, że ? mimo kominka ? zima na wsi nie jest możliwa.
Oto efekty ? dom na początku i trochę później.
Obrazek

Obrazek

Potem oczywiście okazało się, że w ogrodzie wszystko jest posadzone nie tak, jak chcemy i nie w tym miejscu, więc natychmiast rozpoczęła się wielka akcja "Przesadzanie", która wciąż trwa - niedługo już wszystko, co zielone, zmieni swoje miejsce ? i to wszystko ? rzecz jasna - w połączeniu z akcją ?Dosadzanie? ? albowiem na początku nasz ogród przypominał mi za bardzo boisko do krykieta ?trawa, trawa i jeszcze raz trawa?
Obrazek

Zaliczyliśmy więc błędy wielu początkujących ogrodników np. kupowanie rośliny ?bo taka ładna? i potem mierzenie się z problemem: ?gdzie ja to posadzę??!!?, sadzenie bez planu, pomysłu i docelowej wizji i co najmniej parę innych?
Z innych decydujących wydarzeń ogrodowych - jakiś czas temu dopadła mnie Różyczka, w związku z czym po około 1,5 roku trwania i rozwoju tej choroby mój stan różanego posiadania wzrósł z 5 sztuk do blisko setki (dokładna inwentaryzacja odbędzie się wiosną, kiedy się okaże, jak królewny przetrwały zimę).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ale ogród to oczywiście nie tylko róże, jednak...żeby Was tak zupełnie nie zagadać...ciąg dalszy nastąpi :D
pozdrawiam - Ewa
Moje wątki
Awatar użytkownika
E@K66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2402
Od: 7 gru 2008, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie,Przemyśl

Re: Różyczka i inne choroby ogrodowe

Post »

Witaj ,nowy rok ,nowy wątek ,pozdrawiam Ewa :wit
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Różyczka i inne choroby ogrodowe

Post »

Czaiłam się z wpisaniem do starego wątku, bo taki specjalistyczny był, więc bardzo mnie cieszy, że ten jest o całym ogrodzie :wink: Z przyjemnością się wpisuję, bo i ogród i tematyka wyprowadzkowa są mi bliskie :wink:
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różyczka i inne choroby ogrodowe

Post »

Jestem, ciesze sie z nowej formuly watku, kibicuje przeprowadzkowym planom i podziwiam piekny ogrod z rozami na czele!
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Różyczka i inne choroby ogrodowe

Post »

Fajnie Ewuś,ze zdecydowałaś przenieśc się ze swoimi rózami tutaj,łatwiej bedzie cię znależć.
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Różyczka i inne choroby ogrodowe

Post »

;:138 ;:138 ;:138 Jestem i ja ;:196 także zarażona tymi samymi chorobami ;:224
Awatar użytkownika
maria.k55
1000p
1000p
Posty: 1058
Od: 24 maja 2009, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Różyczka i inne choroby ogrodowe

Post »

Witaj Ewa ;:100
Sledziłam twój wątek w części różanej, bo wszystko co dotyczy róż bliskie jest mojemu ;:167 , ale nie zawsze zostawiałam ślad. Cieszę się, że teraz będzie można zaglądać do ciebie w szerszej odsłonie i podziwiać na bieżąco zachodzące zmiany. Pozdrawiam Maria
"Szanuj każdy dzień - bo już nie powróci"
Ogródek przydomowy u Marii.k55
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Różyczka i inne choroby ogrodowe

Post »

Witaj Ewuś w kolejne odsłonie :wit .
Zapytam czym podpadła Ci róża Kosmos, że wrzuciłaś ją do kategorii "może być"?
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Zabeczka101059
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4716
Od: 12 lis 2008, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Różyczka i inne choroby ogrodowe

Post »

Wejście iście królewkie i w pięknym stylu ;:138 ;:138
ślicznie pokazałaś swój ogród ;:333
Ewuniu najlepszego w Nowym Roku ;:168
Pozdrawiam -Dzidzia
aktualny,
spis wątków,
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Różyczka i inne choroby ogrodowe

Post »

Ewuś, jak miło Cię zobaczyć! ;:196
Awatar użytkownika
gajowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3220
Od: 11 maja 2011, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/Ponidzie

Re: Różyczka i inne choroby ogrodowe

Post »

Witajcie - Ewa, Pat, Aga, Małgosiu, Aniu i Mario;:196
Zrobiłyście mi ogromny prezent w Nowym Roku swoim stawieniem się :) w moim nowym wątku - dziękuję!bo trochę się bałam, czy wszyscy mnie tutaj znajdą...

"Odsłony" na pewno będą szersze... :D bo ja sobie lubię pogadać...na różne tematy :lol: i mam nadzieję, że będziecie mi towarzyszyć.

A teraz - w takiej właśnie szerszej odsłonie - ciąg dalszy prezentacji mojego ogrodu.
Otwierając ten wątek, zadałam sobie pytanie: Jaki właściwie jest ten nasz ogród? I trudno mi jednoznacznie go określić, raczej nie ma określonego stylu, choć najbardziej chyba zbliża się do wiejskiego...w końcu jest na wsi :D
Szkielet ogrodu stanowią spore (i sporo) iglaki, sadzone głównie przez poprzedniego właściciela, mające więc ponad dziesięć lat.

Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jest trochę kamienia, trochę elementów drewnianych, oczko wodne ?w budowie?, którą zastała zima...

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/22a ... be45e.html]Obrazek[/URL]

Wciąż dużo ? za dużo, mimo ciągłego uszczuplania go pod kolejne rabaty ? trawnika, w dodatku nie pierwszej jakości. :oops: Ciągle planuję, że na pewno...już w przyszłym roku...zabiorę się za to... :D

Obrazek

Z kwiatów i krzewów ? oczywiście róże, rosnące głównie na rabatach mieszanych, w połączeniu z innymi kwiatami. Inne ulubione ? i jednocześnie te, których mam najwięcej - to hortensje, żurawki, hosty, lilie i trawy. Na trawy zachorowałam właściwie w tym roku...posadziłam ich jakieś hurtowe ilości ;:oj zobaczymy, jak przetrwają zimę.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
pozdrawiam - Ewa
Moje wątki
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Różyczka i inne choroby ogrodowe

Post »

Ewo i ja ;:65 do Ciebie, oczywiście nadal będziemy Ciebie wspierały... :)
...miło Ciebie widzieć... ;:138
.. ;:oj i odsłona większa powstała jak pisałam posta... :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Różyczka i inne choroby ogrodowe

Post »

Nowy rok, nowy wątek, nowy awatarek. Ale fajnie, że się przeniosłaś. Będzie więcej do obgadania, bo mimo że róże należą u mnie do najukochańszych, to jednak nie są jedyne w ogrodzie i lubię dzielić się informacjami całościowo. Ty oprócz róż masz do pokazania jeszcze inne piękne nasadzenia. Bardzo się cieszę Ewuniu, że od tej chwili będziesz częściej na FO, bo tak chyba będzie, prawda?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”