Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Amba19 jeszcze zapomniałem dodać, że jeśli koty są sterylizowane to można im pokój syna podarować, ale jeśli nie to niie radzę, syn na pewno nie byłby zadowolony. Jak mi 2 lata temu któryś kot drzyznął spod ogona na kanapę to po stukrotnym praniu wszelkimi miksturami wyrzuciłem mebel przez okno. Teraz stoi w komórce w której latem pomieszkują koty. Jak nadrzyzdały to niech teraz męczą się z tym smrodem :twisted:
Klomb z łubinami i orlikami
Obrazek
Gdyby coś kwitło na niebiesko to na tym zdjęciu była by cała paleta barw :)

Obrazek
Funkie wokół koszteli zaczynają tworzyć zwarty krąg
Obrazek
Jagody kamczackie - jak byłem na studiach to udało mi się je wyhodować z in vitro i jedna miła pani Ela mi je podarowała,w tym roku pierwszy raz zaowocowały ale nie radzę ich jeść dużo bo boli gardło, chyba od garbników
Obrazek
Dąb czerwony 'Aurea' i krzewuszka 'Olympiade' (jak ktoś wie jak obrócić zdjęcie to niech mi powie)
Obrazek
Diablik, który tutaj mi przypomina brontozaura albo jakiegoś takiego grubego gada
Obrazek
Krzewuszka, którą przysłali mi przepadkiem,bo wcale jej nie zamawiałem.Ale cieszy oko ;:333
Obrazek
Wszystkie kwiatki w jednej tonacji
Obrazek
Przerośnięty orlik
Obrazek
Kwitnąca krzewuszka 'Nana Variegata'
Obrazek
Truskawki z łobodami o wschodzie słońca, później łobody stopniowo usuwam
Obrazek
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Tojotka pozuje do zdjęcia
Obrazek
13 czerwca był najbardziej deszczowy dzień w roku - spadło 37 litrów w czasie 4 ulew. Uwielbiam takie klimaty... ;:167
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Sępik wiedział gdzie sięukryć przed deszczem 8-)
Perukowiec 'Ancot'
Obrazek
Zrobiłem "sztukę" ale nikt się na niej nie poznał ;:306 a na serio to jest to pozostałość po moreli, którą zjadły mrówki, nie ścinam bo posłuży jako rusztowanie pod winogron
Obrazek
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Od razu po przebudzeniu poleciałem na dwór fotografować czerwony czerwcowy wschód słońca
Obrazek
Okres ostróżkowy, co roku jest ich więcej ;:215
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na kijku od pomidora znalazłem takie stwory, miały po 11 cm długości ;:oj
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Inne stworzenia odwiedzające ogród
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Ostatnie spojrzenie na ostróżki...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
...inne kwiatki...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
...oraz klomby
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Bardzo się cieszę że znalazłam Twój ogród , bo jest piękny, transformacja niesamowita, interesująco przedstawiony. Zgromadziłeś dużo interesujących roślin. Wracając do moreli ta okryta i ta zjedzona rzez mrówki to jest ta sama? czy ta okrywka jej w tym pomogła? Sępik jest rewelacyjny z tymi białymi niby wąsikami! Zdjęcia deszczowe fantastyczne. Brawo będę wpadać do Ciebie.
Awatar użytkownika
ra_barbara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2180
Od: 15 sty 2010, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Już świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Witam, :wit widzę znajomą glebę piaszczystą.... :wink: , chyba że się mylę :?: .... też się wpiszę w wolnym czasie obejrzę dokładniej ;:65
Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia! aktualny Co w trawie piszczy-2014-2017
Cz.1. cz.2. cz.3.Dziergam...bo lubię
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Darmokot pisze:Amba19 jeszcze zapomniałem dodać, że jeśli koty są sterylizowane to można im pokój syna podarować, ale jeśli nie to niie radzę, syn na pewno nie byłby zadowolony.........
Michał - kocury( Bubek i Fidel) to kastraty, Mikolina nie, ale pewnie do wiosny to się stanie. Nie będę się wtedy denerwowała jak ja rujka na działce dopadnie.
A syn to mi właśnie dwa koty w spadku zostawił jak wyjeżdżał. Fidel jest jego w 100%, a Miko to taka trochę wspólna była...
Tylko Bubeczek jest mój( to syn Miko i mojego nieżyjącego już Mefistofelesa)
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Całe łany ostróżek :D Bardzo podoba mi się warzywnik, od razu widać, z ziemia nie ma nic wspólnego z moją.
Przeglądając swoje zdjęcia zauważyłam, że mnóstwo kotów się na nich znajduje :roll: Niekoniecznie celowo robiłam im zdjęcia, raczej jest ich pełno w ogrodzie :;230
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
fiskomp
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 1 wrz 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie 6a

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Świetne łany ostóżek, moja babcia ma właśnie te wysokie niebieskie z czarną pszczołą, ja miałam jeden krzaczek, ale zamiast się rozrastać kurczył, pewnie ziemia byla niezbyt dobra..

Sępik ma śliczne wybarwienie na pyszczku, wyglada jak była by dopiero co po porcji mleka i niezdożyła dokonać toalety.

Fotka roślin przed garażem :shock: że to tak urosło jeden sezon.
Zieloni podopieczni u Fiskomp'a
Pozdrawiam - Baśka :)
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Marysiu Bardzo dziękuję za przemiłe pochwały,aż się ciepło na sercu robi :D Więc jeśli chodzi o morele to przedstawiałem 2 różne drzewa. Ta uschnięta rosła od 1992, urosła w spore drzewo,rodziła smaczne owoce lecz pewnego roku zaatakowały ją mrówki a ja jeszcze nie znałem magicznego różowego proszku na mrówki i w 2 lata mi drzewo wykończyły. Natomiast morela arabka wsadzona była w 2008, zaczęła owocować w zeszłym roku, owinięcie uchroniło ją od mrozu,ale upały na końcu kwietnia zniszczyły jej kwiatki,poza tym już jej nie ma i wkrótce napiszę dlaczego. Zapraszam na kolejne odwiedziny ;:31
Rabarbara Witam w swoich progach :wit Glebę mam jednak nie piaszczystą,jedynie tak mniej więcej na połowie pola ciągnie się kilka niewielkich piaszczystych pasów. W większości gleba jest ciężka, gliniasta, wapienna i bardzo żyzna. A tak poza tym to witam sąsiadkę ;:oj Widziałem na jednym zdjęciu,że masz w pobliżu siebie domek w kolorze suchedniowskim :D
Amba19 Twoj kotek Mefistofeles miał bardzo ciekawe imię,jeszcze nie słyszałem o takim :twisted:
Ewamaj odwiedziłem Twój ogród i jestem pod bardzo pozytywnym wrażeniem, bardzo podobają mi się rośliny, kotki oraz sposób przedstawienia ogrodu w Twoim wątku. Pozdrawiam i zapraszam ponownie do siebie :wit
Fiskomp Sępik jak był mały to przypominał Mikołaja. Dziś go wypuściłem na wieczorną przechadzkę po ogrodzie i nie wrócił, jak mu pryk zmarznie to już nosa nie wystawi na dwór :evil: poza tym siąpi mżawka cały czas. A rośliny przed garażem i nie tylko tam rosną bardzo szybko bo gleba jest żyzna i raz na rok podlewam je gnojówką z pokrzyw. Przed garażem rośnie jeszcze sofora,zamieszczę później zdjęcie. Wsadzona w zeszłym roku, a w tym urosła ponad 2 metry
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

1 lipca na niebie pojawił się jakiś łeb. Był on zapowiedzią czegoś ciekawego co miało miejsce w nocy
Obrazek
Potem było tak:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
A następnie tak:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
To się nazywa mieć szczęście złapać tyle piorunów w czasie jednej burzy :heja
Sad z 2008 podczas zachodu słońca
Obrazek Obrazek Obrazek
Lilie które wykopałem od babci jako lilie karłowe, ale chyba pod orzechem lepiej im jest niż na pełnym słońcu
Obrazek
Pelargonie - nie przepadam za ich pielęgnacją ale szkoda wyrzucić bo nawet ładne :?
Obrazek
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

8 lipca burza mnie niestety ominęła
Obrazek
Ale nie na długo,za godzinę było tak:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zachód z 9 lipca
Obrazek Obrazek
10 lipca przyszła przesyłka ze szkółki z roślinami. Te iglaste na środku to nie dla mnie, natomiast reszta drzewek powędruje jako osłona młodego sadu od wiatru
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jaśnie państwo
Obrazek Obrazek
Hortensje i oliwnik - hortensje w najbliższym czasie zostaną przesadzone,bo nie służy im przebywanie na mocnym słońcu
Obrazek
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Posadziłem sumaki w podkowę w sadzie,jak urosną można się pod nimi położyć, spojrzeć w niebo i wyobrazić że jest się na wyspach Kanaryjskich :;230
Obrazek
Zakupiłem winobluszcz 'Veitchii',wsadziłem na śliwkę, może będzie ładnie za parę lat
Obrazek
Tojotka rano przyniosła mi prezent
Obrazek
14 lipca wsadziłem drzewka z przesyłki
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Liatry
Obrazek
Funkia
Obrazek
[/URL]
Państwo w kolejnej odsłonie
Obrazek Obrazek
Wał chmurowy
Obrazek
Sępik coś chciał powiedzieć
Obrazek
Dziwnie żółty zachód
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”