Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
fiskomp
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 1 wrz 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie 6a

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Wpisuję sie na szybko, żeby mi wątek się nie zagubił, bo ciekawie piszesz i jeszcze tyle kociaków....Ja mam jedną kotkę w schronisku nadali jej imię Sisi, ale mówimy na Kocia. Kocia nie podzielnie rządzi w ogrodzie i w domu, jest bardzo zazdrosna, przegania wszystkie inne koty przychodzace na nasze podwórko.
Zieloni podopieczni u Fiskomp'a
Pozdrawiam - Baśka :)
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Darmokot pisze:Amba19 specjalnie dla Ciebie postaram się wkleić jeszcze więcej zdjęć moich bachorków :;230
Ja też chcę więcej kotków na fotkach. ;:303 :;230
Sama mam tylko jedną kotkę, nie to co Marysia Amba, ale koty uwielbiam. :tan
:wit
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Fiskomp, Dorcia7, Maria.k55, Ewamaj66 Witam serdecznie w moim ogródku :wit
Pat moje kotki latem mieszkają na dworze, a zimą w domu. Ostatnio jednak Darmokot się obraził i wyprowadził gdzieś do sąsiadów a to z zazdrości. Z zazdrości o swoje dzieci, bo jak była sama to była moim oczkiem w głowie a narodziła dzieci, i zamiast być wdzięczna , że się nimi opiekuję, to ma fochy, przyjdzie raz na tydzień, nie chce wejść do domu i bardzo głośno krzyczy. Nie wiem czy jej to przejdzie, może ma przekwit :?
Maria.k55 mam na imię Michał
Miałem to zrobić jutro ale jednak dziś zabieram się za dalsze przedstawianie losów ogródka i kociej rodziny, Pozdrawiam Odwiedzających ;:333
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Rok 2012 rozpoczął się ciepłymi dniami, dzięki czemu mogłem po części przygotować teren przed garażem. Wziąłem starego poloneza z paką i jeździłem po okolicznych polach zbierając kamienie
Obrazek
Tojotka upodobała sobie taką zbroję i ilekroć znajdzie jakąś torbę to od razu w nią włazi
Obrazek
Korzystając z okazji, że Sępik musiał siedzieć w domu po wypadku zdecydowałem się na jej wysterylizowanie ( na tym zdjęciu wygląda jak jakiś predator albo coś takiego)
Obrazek

W związku, że kotów jest kilka sztuk to przeznaczyłem dla nich stary pokój, wszędzie wiszą sznurki, piłki z papieru i inne rzeczy co by im umiliły zimę w domu
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
1 lutego stała się tragedia - mój sąsiad spalił się w swoim domu a właściwie nie tyle spalił co zabił go dym z kotłowni. Wspaniały człowiek, bardzo pomocny,zawsze będę mile wspominać godzinne pogawędki spędzone przy płocie... Sąsiadki z drugiej strony też już nie mam bo zmarła w sierpniu 2011 więc mam po obu stronach pustostany, naprzeciwko, po drugiej stronie drogi tez pusty dom stoi.
15 lutego przyszły potężne opady śniegu, zaspy miejscami przekraczały metr wysokości.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Diablik upodobał sobie nowy punkt obserwacyjny
Obrazek
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Śnieg długo nie poleżał i w dniach 23-25 lutego zostałem powodzianem :D Zalało mi sporą część ogrodu i ponad połowę sadu co mnie bardzo ucieszyła - większa wilgoć w razie ewentualnej suszy wiosennej. A woda nie wsiąkała bo ziemia była mocno zmarznięta
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
29 lutego wysterylizowałem Emilkę. Na 1 marca planowany do kastracji był Alik ale jak go wypuściłem na dwór to do tej pory nie wrócił ;:145 Wciąż się łudzę ,że kiedyś wróci (koleżance kot wrócił po 3 latach), widziałem raz w rowie u sąsiadki coś podobnego do Alika ale mam nadzieję że to było futro z jakiegoś królika a Alik do mnie wróci. Ostatnią pamiątkę jaką po nim mam to zdjęcie na zaspie śniegu które jest gdzieś powyżej...
Emilka w kaftanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

15 marca wybrałem się na targ po drzewka na końcówkę sadu. Nie były one wcześniej planowane, ale jak kopałem dołki pod słupki do płotu to zapomniałem dodać szerokość szpadla i sad wyszedł mi dłuższy o jakieś 25 metrów :D ;:124
Obrazek
Pierwsze, marcowe oznaki wiosny
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnie dni kotów w domu, niech się na nowo przyzwyczajają do życia na zewnątrz :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zniszczony trawnik musiałem zrobić na nowo

Obrazek

Nowy warzywnik przeniesiony do sadu

Obrazek

Morela zaczęła kwitnąć początkiem kwietnia, chciałem ją ochronić przed mrozem takim wdziankiem (które przypomina mi zamaskowane baby arabskie), jak później się okaże nie potrzebnie sobie robotę zrobiłem dodatkową

Obrazek
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Sępik znalazł nowe miejsce do spania :lol:
Obrazek
Teren przed garażem w kwietniu przyjął formę ostateczną :D
Obrazek Obrazek Obrazek
W nowym sadzie wsadziłem ziemniaki, jeszcze takich dobrych nigdy nie jadłem (o czym przekonam się w lipcu ;:137 )
Obrazek
Autostrada do sadu
Obrazek
Ziemia spod autostrady została wysypana za warzywnikiem, potem przykryłem ją folią żeby padły wszelkie chwasty a w październiku rozrównam ją pod kolejne grządki pod truskawki i warzywa
Obrazek
Po podwyższeniu cembrowiny została mi taka drena,którą zastosowałem jako pojemnik na wodę, wsadzoną w dół, i okrytą czarna folią
Obrazek
Tulipany kupione kilka lat temu
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Witaj. Z racji późnej pory tylko pobieżnie przeczytałam Twoje kocio-ogrodowe sprawozdanie, ale wpisuję się i będę śledzić wątek. Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

W ostatnich dniach kwietnia miało miejsce dziwne zjawisko - temperatura wzrosła do 31 stopni i wiał bardzo silny wiatr, czereśnie i śliwy kwitły zaledwie 2-3 dni a mimo to zapyliły się
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Trzy przedwojenne jabłonki przy domu bardzo obficie zakwitły
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Quercus rubra 'Aurea' a za nim nowy klomb wzdłuż kostki z krzewuszkami, klonami i hortensjami
Obrazek
Zachód słońca albo coś podobne do zorzy polarnej ;:oj 2 maja
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
I to by było na tyle na razie. W poniedziałek zrobię kontynuację. Miłej nocki pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Współczuję straty Alika. Moje koty wychodzą swobodnie i też, niestety, zdarza im się nie wrócić :(
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
maria.k55
1000p
1000p
Posty: 1058
Od: 24 maja 2009, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Witaj Michale :wit
Jak zawsze fajne wspomnienia, mile się czyta - a wniosek na koniec taki, "że nie zawsze życie usłane jest różami".
"Szanuj każdy dzień - bo już nie powróci"
Ogródek przydomowy u Marii.k55
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Przejrzałam jeszcze raz od początku wszystkie zdjęcia i podziałały na mnie dopingująco: skoro w 6 lat można takie hektary w ogród przekształcić, to nie ma co marudzić, tylko do roboty trzeba się brać :wink: A sad jest komercyjny, czy na własny użytek?
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Darmokoty ,Diabliki i inne kocidła w ogrodzie

Post »

Witaj Michale na początek - ja też wierzę, że Alik wróci !
Kolejna część bardzo interesująca arabka pomysłowa (że też Ci się chciało?) Zdjęcia zorzy śliczne. Ciekawa jestem ile masz już drzewek?
Czekam na ciąg dalszy...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”