Ogródek Raczka cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Ogródek Raczka cz.6

Post »

Witam wszystkich w następnej części mojego ogrodowego wątku i jednocześnie
życzę wszystkim szczęśliwego Nowego 2011 Roku.
Niech wam się spełnią wszystkie ogrodowe marzenia.



Na początku roku będzie oczywiście moje tradycyjne podsumowanie poprzedniego roku.
Plany były takie:
Raczek pisze:W tym roku planuje właśnie rozbudowę skalniaka,szczególnie na wysokość.
Marzy mi się jeszcze w jednym miejscu malutka kaskada,ale zobaczymy czy coś z tego wyjdzie.
Największy moim marzeniem na ten rok jest zbudowanie altanki jakimś gospodarczym sposobem.
Jak jest upał mogę się tylko schować pod śliwką.
Niestety prawie nic z tych zaplanowanych prac nie udało mi się zrobić,trochę plany pokrzyżowała mi operacja,którą miałam pod koniec lutego.
Po niej nie wolno mi było dźwigać i musiałam się trochę oszczędzać.Trochę porobiłam przy tyle skalnika,
czyli rozebrałam częściowo murek z kamieni i położyłam kawałek nowego już z cegieł i kawałków płytek chodnikowych.
Kamienie zabrane z stamtąd mam przygotowane na wiosnę,kiedy to właśnie mam zabrać się za naprawę i rozbudowę skalnika.
W mijającym roku jednak trochę zrobiłam,chociaż prace posuwały się bardzo powoli.
Powstały nowe,nie planowane rabaty:daliowa,trawiasta,hostowo-żurawkowa pod klonami,okrągła pod śliwką i podłużna pod płotem na canny.

Rabata daliowa powstała po usunięciu darni z trawnika:
Tak było 06.04.10 roku:

Obrazek

Potem tak:

Obrazek

Potem tak:
Obrazek

Potem wycięłam jeszcze z darni dwa duże koła,w jednym z nich powstała trawiasta rabata:

Obrazek
Trawiasta rabata po lewej stronie,teraz jestem w trakcie łączenia trzech kółek,
czyli powiększam trawiastą rabatę.

Rabata z trawkami:

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.6

Post »

Ciąg dalszy podsumowania:

Trzecia rabata,to rabata hostowo-żurawkowa pod klonami:

Było tak:

Obrazek

Potem tak:

Obrazek

Potem dorobiłam prawą stronę:

Obrazek


A potem dorobiłam jeszcze po prawej stronie rabatę na canny,i nową rabatkę okrągłą,wokół śliwy,posadziłam tam cebulowe.Mam tylko jesienne zdjęcie:

Obrazek

W minionym roku poprawiłam jeszcze mój tarasik a właściwie rozebrałam go i poukładałam płytki od nowa,podsypując pod nie sporo piasku.Miałam problem z wyrastającą między płytkami trawą,dlatego musiałam z nią się uporać.Oczywiście przy okazji dodałam z przodu następny rząd płytek powiększając tym samym tarasik.
Z przodu dodałam jeszcze połówki płytek,poziomując go w ten sposób.

W 2009 roku było tak:

Obrazek

W 2010 roku już tak:

Obrazek


W 2010 roku przybyła też do mojej różanki nowa pergola na róże pnące.
Została zamontowana w mojej przyszłej różance.

W 2009 roku było tak:

Obrazek


A tu różanka już z nową pergolą:

Obrazek


W 2010 roku powiększyłam także moją poprzednią rabatką hostowo-żurawkową pod wierzbą.
Wyciągnęłam ją trochę do przodu i na boki.Z przodu posadziłam moje nowe nabytki,małe żurawki.

Było tak:

Obrazek
Potem tak:

Obrazek


Na koniec jeszcze zdjęcia małych dokonań:

Obrazek
Usunęłam stare,popękane i przerośnięte trawą płytki przed wejściem do piwnicy.
Stare płyty były kładzione tam chyba ze 40 lat temu i do tej pory nie ruszane.
Wymieniłam popękane płyty chodnikowe na całe,przy okazji wyniosłam sporo wiader trawy i ziemi.
Ziemię zastąpiłam piaskiem.Na razie skończyły mi się płytki,muszę poszukać,może jeszcze gdzieś jakieś znajdę.
Z przodu muszę koniecznie położyć kratkę zamiast wycieraczki.
Obrazek

Posadziłam pod płotem rośliny i krzewy,które mi nie pasowały na rabatach,jak się rozrosną utworzą mi naturalny parawan zasłaniający ogród od ruchliwego chodnika i parkingu.
Obrazek

W 2010 roku udało mi się także zaaplikować szczepionkę mikoryzową pod róże i kwasolubny.
Teraz czekam na efekty.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.6

Post »

Dużo zmian jak na jeden krótki rok. Jesteś niesamowita!
Coś mi się wydaje, że ten będziesz miała jeszcze bardziej pracowity...
Przegląd nasion już zrobiłaś? Czytałam, że w lutym już masz zamiar zacząć siać. Podziwiam i jestem ciekawa co. Może załapię się na jakieś siewki. Znasz moja awersje do siania :oops:
magnolia15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 997
Od: 26 sty 2009, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: biesal.warmia i mazury

Re: Ogródek Raczka cz.6

Post »

Witaj. jestem pod ogromnym wrażeniem,tyle pracy wykonanej w ciągu jednego roku.efekt super.
życzę aby ten rok dał Ci dużo zdrowia i siły do spełniania wszystkich marzeń związanych z ogrodem.przesyłam dużo ;:3 .
Marzena.
Moje wątki
Zapraszam,Marzena
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek Raczka cz.6

Post »

Witaj Aniu :wit
No to jeśli tyle dokonuje ktoś po pobycie w szpitalu i nie mogący dźwigać to ja nie moge sobie wyobrazić co będzie działo się w tym roku :) Imponujące zmiany ;:63
Bardzo podoba mi się nowa kratka na róże. Piękna ozdoba nawet bez kwatków.
No iciekawe ile trawnika ubędzie w tym roku? :lol:
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogródek Raczka cz.6

Post »

Aniu wiesz, że od początku Twojej bytności na forum Ci kibicuję. Jestem godna podziwu wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych przez Ciebie celów. Co z tego, że pewnych planów nie zrealizowałaś, pogoda zeszłego sezonu była tak kapryśna, nie na wszystkie zaplanowane prace pozwalała. Na pewno je szybko nadrobisz tego roku.
Ja uważam, że i tak wiele osiągnęłaś, zmniejszenie trawnika to duży sukces, zmiana jego wizerunku jeszcze bardziej upiękniła Twój ogródek. A rabatka hostowo- żurawkowa rewelka, trzy razy oglądałam wcześniejszy wygląd tego miejsca pod klonami -
SUPER ;:138 ;:138 ;:138 Tego sezonu jak hosty się rozrosną to będzie piękny widok.
Twoje kratki fajne- jak ja zazdroszczę Ci takiego zdolnego sąsiada, przy okazji się pochwalę :tan :tan mam już drzewo kupione schnie i wiosną zagonię męża do zbijania :uszy
Nic nie piszesz o planach na ten rok, czyżbyś nie chciała zapeszać.
Trzymam za Ciebie i Twój piękniejący każdego roku ogródek mocno kciuki, przelej trochę tej pozytywnej energii w moje strony.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Ogródek Raczka cz.6

Post »

Świetny pomysł z podsumowaniem roku :P ;:138 ;:138 ;:138 .Wiele dokonałaś .Najbardziej podoba mi się rabatka pod klonami -sadzonki już dość spore ,dlatego taki wspaniały efekt .Trawiastej rabatce też niczego nie brakuje . ;:138 ;:138 ;:138
Planów na nowy sezon pewnie sporo :?: Oby udało Ci się je wszystkie zrealizować . ;:196
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ogródek Raczka cz.6

Post »

Witaj Aniu!przyszłam do Ciebie jeszcze raz podziękować za pomoc w ogarnięciu spraw technicznych-dziękuję!
Już od kilku dni śledzę efekt Twoich zmagań w ogrodzie.Dziś doszłam do ostatnich wpisów,więc zabiorę głos (dobrze ,że robię to w formie pisemnej ,bo mowę mi odebrało) Przez jeden sezon tyle zmian i jeszcze w takim wydaniu...wcale nie dziwię się zazdrosnym spojrzeniom przechodniów.Gdzie by nie spojrzeć,tam wszędzie pięknie .Trudno zdecydować się co najbardziej mi się spodobało .Tak myślę ,że jednak Twoja rabata trawiasta przykuła moją uwagę najdłużej -jest piękna. Bardzo podoba mi się rozplenica i taka żółta trawka z tegorocznych zakupów.W moich planach mam założenie rabatki trawiastej,więc jeśli pozwolisz będę wzorować się na Twojej.
Serdecznie pozdrawiam Danuta
babi52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1654
Od: 10 lis 2008, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Ogródek Raczka cz.6

Post »

No Aniu pracowicie spędziłaś poprzedni rok.Ogród wypiękniał, rabat przybyło. Pracowita i zdolna dziewuszka z Ciebie.Życzę Ci aby i ten rok był równie owocny tylko żadnych operacji- dużo zdrowia.
;:196 Kaśka
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.6

Post »

Iza ano poszalałam z robotami ogrodowymi. :D
Większość zrobiłam pod koniec lata,w czasie urlopu i jesienią.
W lutym zamierzam wysiać nasionka galtonii,trytomy,cann i trawki jednorocznej Purple Majesty.
No i może załapiesz się na jakieś siewki. :wink:

magnolia15 witaj w moim ogrodzie!
Tobie też życzę wytrwałości w dążeniu do realizacji wszystkich marzeń ogrodowych.

rispetto fajnie,że do mnie zajrzałeś,ja dawno u ciebie nie byłam,muszę to nadrobić.
Tak jakoś same wyszły te nowe rabaty. :;230 No i trawnika ubyło i na pewno jeszcze w tym roku ubędzie.
Dobra strona jest taka,że może jak go będzie mniej,lepiej o niego zadbam,usunę mniszka,koniczynę i mech.
Ja też była bardzo zadowolona z wyglądu kratki na róże,fajnie się prezentuje na tle ciemniejszego płotu.
Mam zamiar ją trochę poszerzyć na boki,już mam kratki zrobione,muszę je zakonserwować i poprosić sąsiada,który mi je robił o zamontowanie wiosną.

Dorota dzięki za dopingowanie moich planów ogrodowych.Z pogodą masz racje,najgorsze były te tropikalne upały,nie dało się leżeć,siedzieć a co dopiero pracować w ogrodzie. :twisted:
Sama jestem ciekawa tej mojej nowej rabaty hostowo-żurawkowej latem,jak hosty będą już miały liście i żurawki nowe listki.Posadziłam tam też sporo innych roślin min.brunnery,jasnoty.
Czekam niecierpliwie na prezentacje twoich kratek.
Jeżeli chodzi o postanowienia noworoczne,to przede wszystkim chciałabym poprawić skalniak i nasadzenia na nim.
Trochę go zaniedbałam przez zeszły rok.Podniosę tył skalniaka przez murek z cegieł a kamienie wykorzystam na skalniaku.
Marzy mi się mała kaskada z ciukadełkiem,ale ze względu na prąd nie wiem,kiedy powstanie.
Pompę przecież muszę podłączyć pod prąd. :roll: a u mnie skalniak jest dosyć daleko od domu.Pozostaje wkopanie kabla do gruntu przez cały ogród.
Znając siebie,pewnie tego kiedyż dokonam. :;230
Chcę też powiększyć trawiastą rabatę i zrobić rabatę przy tych ostatnich nasadzeniach pod płotem,
pokazywałam je na ostatnim zdjęciu mojego podsumowania.Rabatę hostowo-zurawkowa pod klonami też będę chciała jeszcze powiększyć a dokładnie wyciągnąć do przodu,przesunę te płyty i nasypię dobrej ziemi i kompostu.

Jolu,ja co roku robię takie podsumowania,sama też lubię oglądać takie u innych.
Hosty na nową rabatę zbierałam po innych rabatach,dlatego są już wyrośnięte. :D

dwostr Danusiucieszę się,że pospacerowałaś po moim ogrodzie i dzięki za docenienie moich prac.
Rabatkę trawiastą założyłam dopiero w tym roku i to przez przypadek,po prostu trochę się tych trawek nazbierało,sadziłam je w kołach,potem je tylko połączyłam,co prawda nie wszystkie,ale to nadrobię w tym roku.
Na razie największą moją dumą jest rozplenica japońska,wygląda pięknie jesienią.
Jeżeli chodzi o sprawy techniczne,to nie ma za co,chętnie pomagam jak umiem. :D

babi52 witaj ziomalko ponownie w naszych stronach,właśnie zwiedzam od kilku dni twoje włości,na razie te,które miałaś na Kujawach.Świat jest mały,ponieważ ja właśnie na Kujawach mam rodzinę ze strony męża. :D
Zdążyłam zauważyć,że i z ciebie bardzo pracowita kobitka,tyle pracy włożyłaś w ogród na Kujawach,pewnie szkoda było to wszystko zostawić?Ja dopiero skończyłam pierwszą część twojego wątku,więc nie wiem,co było powodem przenosin w moje strony.Będziemy się wzajemnie dopingować w pracach ogrodowych.
Moją obecną miłością są lilie i żurawki,podglądam twój ogród i wątek liliowy i dokształcam się.
Żadnych operacji w tym roku nie przewiduje. :D
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogródek Raczka cz.6

Post »

Aniu myślę ,że Twoje plany zostaną zrealizowane, czyli tego roku ciąg dalszy zmniejszania trawnika :;230 Ty to masz ogrąmną wprawę w ściąganiu darni, ja jeszcze nie doszłam do takiej perfekcji.
Jestem ciekawa jakie odmiany brunner posadziłaś. Zeszłego sezony kupiłam 2 brunnery.
Na moje kratki trzeba będzie poczekać drzewo dopiero schnie, prośbę mąż przyjął ale nie określił czasu realizacji :;230 tak jak wszędzie wszystkie zadania muszą nabrać mocy urzędowej :;230
Trzymam kciuki, powodzenia :!: :!: :!:
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogródek Raczka cz.6

Post »

No,nie powiem wprawę mam,dosyć szybko mi to idzie,tylko za daleko muszę nosić te kawałki darni. :roll:
U mnie też wszystko zawsze nabiera mocy urzędowej,więc ja przeważnie wszystko robię sama,albo proszę sąsiada.
Brunerki kupiłam na naszym forum od zanny,są to:
brunnera macrophylia,brunnera macrophylia Silver Wings i brunnera macrophylia Variegata.
Dostałam też roślinę przypominającą brunerę od siostry Eli,zobaczymy co z niej wyrośnie. :D
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
beja0100
50p
50p
Posty: 77
Od: 3 sty 2011, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płn.Wielkopolska

Re: Ogródek Raczka cz.6

Post »

Witaj, jestem nowa na forum
Bardzo Cię proszę - jeśli to możliwe - o kontakt na pw
Dziękuję i pozdrawiam
Beata
Pozdrawiam
Beata
Zapraszam Trudne początki...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”