Planuję ogród nieśmiało

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
avalonne
500p
500p
Posty: 723
Od: 9 wrz 2012, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów - okolice

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Czy wy też już czujecie wiosnę w powietrzu? U nas nadal śnieg- cały mój ogród jest w zaspach, ziemia jeszcze zamarznięta... Mam na ogrodzie piach i glinę - przez co wolno wsiąka woda po deszczu i wolno topnieje śnieg. Już druga połowa lutego! Powietrze już jest inne, słońce raźniej świeci i mimo, że jeszcze wszędzie biało, to jednak już czuje się, że zima odwraca się plecami. Ptaki ćwierkają jak najęte, grasują w naszym karmniku i to chyba dzięki nim zauważam, że już idą zmiany :) ;:138
Moje róże okopczykowane, przysypane śniegiem :) wyglądają jak krecie kopce :) ;:306
Moja altanka i drewutnia już stoi, więc na wiosnę sadzę nowe róże :) ;:173 Jak nałóg, to nałóg :;230
Myślę zaprosić do swojego ogrody The Fairy, Bienenweide rot, Red Leoardo da Vinci, William Shakerspeare 2000, VIking i Louise Odier.

Danielu, wszelkie dobre myśli dotyczące uprawy róż są dla mnie bezcenne. Potrzebuję wsparcia duchowego, po pierwsze, żebym spokojnie doczekała wiosny, a po drugie, żebym tych pięknych kwiatów przez głupotę i brak doświadczenia nie zniszczyła ;:223

Ewo, ja się wprost nie mogę opędzić od myśli o różach. Nie ma dnia, żebym nie przeglądała forum, żebym nie czytała o właściwościach poszczególnych odmian. Mój nałóg jest na razie w fazie teoretycznej, bo jak dotąd nie dochowałam sie ani jednej róży. Ale - wiedziona zauroczeniem - kupiłam ostatnio azalię w doniczce z różowymi pąkami i teraz codziennie siadam przy niej i wpatruję się w nią i podziwiam, jak rozwijają się kwiaty :) ;:oj
I tak sobie myślę, że azalia jest piękna, ale róże cudniejsze. ;:131

W moich snach przysiadam na chwilę w mojej altanie i delektuję się zapachem róż rosnących dokoła i podziwiam ich kolory błyszczące w słońcu :) ;:173
Mam nadzieję, że te sny się ziszczą i że moje róże przetrwają zimę, a potem zakwitną :) :lol:
Pozdrawiam.
Celinka
Planuję ogród nieśmiało
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16967
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Celinko :wit ja tam wiosny u siebie ani nie czuje, ani nie widzę,,,snieżek jeszcze leży,,,zimno,-5,pochmurno,,,brrrr i szaro :( ale wiosny che mi się i to jeszcze jak :D
Awatar użytkownika
avalonne
500p
500p
Posty: 723
Od: 9 wrz 2012, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów - okolice

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Śnieg leży jak pierzyna :;230
Ale temperatura u nas oscyluje w okolicach 0'C i słońce jakoś raźniej świeci. A wczoraj widziałam pierwsze bazie i tak sobie pomyślałam, że do wiosny przecież już bliżej niż dalej :twisted: ;:136 ;:333 ;:303
Pozdrawiam.
Celinka
Planuję ogród nieśmiało
Awatar użytkownika
avalonne
500p
500p
Posty: 723
Od: 9 wrz 2012, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów - okolice

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

W końcu do wiosny legalnie już tylko 31 dni :) ;:224
Pozdrawiam.
Celinka
Planuję ogród nieśmiało
Awatar użytkownika
repas200
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2095
Od: 12 mar 2011, o 13:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Dziś to i ja poczułem wiosnę. Obudziłem sie patrze na dworze ładnie słoneczko świeci, patki ładnie ćwierkają, a na termometrze 5 stopni na +. To sie nazywają oznaki wiosny :tan
My name is Daniel
Awatar użytkownika
avalonne
500p
500p
Posty: 723
Od: 9 wrz 2012, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów - okolice

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Ja sobie zawsze myślę tak: żeby tylko doczekać do Dnia Kobiet :twisted:
Wtedy wszystkie dostajemy przeważnie wiosenne kwiaty :) u mnie zwyczajowo tulipany lub narcyze :) ;:168 Stoją na stole, wszyscy na nie patrzą i każdy myśli: wiosna tuż tuż :) ;:215
Potem siejemy trawę pszeniczną, szczypiorek, rzeżuchę bo po pierwsze chce nam się nowalijek, a po drugie Wielkanoc się zbliża :tan Potem przychodzi kalendarzowa wiosna, ale z reguły trudno nam to dostrzec, bo nagle nosi nas z jednego kąta w drugi i mamy pełne ręce roboty.
Przed świętami trzeba zrobić porządki, więc czas mija jak z bicza trzasnął, a potem, gdy już skończymy sprzątać, to zaczynamy piec mazurki, baby wielkanocne, robić chrzan i takie tam :) Wreszcie w Wielką Sobotę przygotowujemy święconkę, wychodzimy z domu i stwierdzamy, że nie trzeba się już tak bardzo ciepło ubierać, bo przecież już jest wiosna :) ;:306
Podczas świąt delektujemy się śpiewem ptaków i zapachem wiosny w powietrzu, a ledwo się skończą wolne dni, to łapiemy za motykę i z radością niezmierną rozpoczynamy ogrodowy taniec :) :;230 I tak sobie wówczas mówimy: patrzcie już wiosna!!! ;:303 jak szybko ta zima minęła ;:304 albo: nawet się nie spostrzegłam, a już przyszła wiosna, przecież parę dni temu była jeszcze zima ;:63
Jak więc widać - byle do Dnia Kobiet, potem wiosna już sama przyjdzie :;230 ;:306 :;230 ;:306
Pozdrawiam.
Celinka
Planuję ogród nieśmiało
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Celinko powiedz mi czemu planujesz ogród nieśmiało .Nie ma się czego wstydzić .Do przodu dziewczyno . :oops: :uszy
Awatar użytkownika
avalonne
500p
500p
Posty: 723
Od: 9 wrz 2012, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów - okolice

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Wiesz Ewo, - nieśmiało, bo nie chcę zapeszyć :) :;230 Do tej pory udawała mi się tylko uprawa wiosennych kwiatów cebulowych, pelargonie w doniczkach, słoneczniki, nagietki i tytoń ozdobny :) No i koszenie trawy :) I drzewka owocowe przeżyły - w większości :twisted: Resztę partaczyłam przez niewiedzę laika. Nawet zmarnowałam większość pomidorków koktajlowych, które ponoć są łatwe w uprawie :) Z opakowania nasion przeżyło 8 sadzonek :evil:
W tym roku po raz pierwszy posadziłam róże i powojniki. I tak bardzo chcę ich nie popsuć :) czytam więc gdzie się da, wbijam sobie do głowy różne rzeczy, ale nadal jestem laikiem.
:? Nieśmiało marzę o tym żeby się udało i żeby mój ogród stał się kolorowy. Jak się uda, to w przyszłym roku zmienię tytuł wątku :;230
Pozdrawiam.
Celinka
Planuję ogród nieśmiało
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Uda się ,żebyś wiedziała ile ja namarnowałam roślin,zanim powstał ogród ,a teraz mam taki że sięgubię bez przewodnika. :;230
Awatar użytkownika
avalonne
500p
500p
Posty: 723
Od: 9 wrz 2012, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów - okolice

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Ewo, Twój przykład napawa mnie optymizmem i nadzieją :) Podziwiam kwiaty z Twojego wątku i przez nie jeszcze bardziej nie lubię już zimy :) :;230
Dzisiaj przyniosłam z ogrodu doniczkę z posadzonymi jesienią cebulami śnieżnika. Ciekawe, czy zechcą wyrosnąć w domu ;:224
Pozdrawiam.
Celinka
Planuję ogród nieśmiało
Awatar użytkownika
ewa_rozalka
1000p
1000p
Posty: 6406
Od: 10 cze 2012, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Mogą chcieć, tylko postaw z daleka od grzejnika w widnym miejscu. :uszy
Awatar użytkownika
avalonne
500p
500p
Posty: 723
Od: 9 wrz 2012, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów - okolice

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

Hmm tak też zrobiłam :)) ;:108
Pozdrawiam.
Celinka
Planuję ogród nieśmiało
Awatar użytkownika
Allhambra
100p
100p
Posty: 190
Od: 17 lip 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: blisko morza...strefa 7a,Pomorze

Re: Planuję ogród nieśmiało

Post »

avalonne, witaj miło...
chyba doczytałam że masz krety i nornice...polecany jest na nie chyba Kretox tu na forum, gdzieś czytałam....jak podjedzą łobuzy korzonki ..to chyba po różach by było.... szkoda ich....z tym że ja nie mam żadnego doświadczenia praktycznego ..dopiero czytam.....Upewnij się u innych.. :oops:
Sylwia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”