Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 14

Post »

Witam wszystkich forumowych przyjaciół i nowych gości w kolejnej części mojej przygody z ogrodem :wit

Trzynastka nie zrobiła na mnie specjalnego wrażenia i słusznie, bo w niecały miesiąc my małomówni ją załatwiliśmy ;-) Czas więc na część czternastą, którą otwieram z pewną nieśmiałością, pochylając się z troską nad naszą gadatliwością - powiedzmy to sobie otwarcie ;-)

A nieco poważniej, serdecznie Wam dziękuję, że nieustannie dopingujecie mi w moich ogrodowych poczynaniach, służycie radą, dobrym słowem, że po prostu jesteście... Zyskałam w tym miejscu wiele przesympatycznych znajomości i naprawdę bezcennych kontaktów.

Dla przypomnienia, nasz ogród uprawiamy w podwarszawskiej wsi, liczy on sobie 1300m, a położony jest w brzozowym lesie. Staramy się z PanemM tworzyć ogród naturalny, mający ramy iglasto-liściaste, uzupełniany przez krzewy róż, hortensji, traw, różaneczników i wrzosów...

Planów na ten sezon mamy sporo:
- przebudowa rabaty frontowej, po zniknięciu zbiornika na gaz propan-butan. Będzie to rabata na której w towarzystwie różaneczników i piwonii, będzie rósł okazały klon a wokół niego powstanie poletko moich ukochanych hortensji Vanille Fraise
- przesadzenie ogromnych pęcherznic Diabolo ze wspomnianej wyżej rabaty pod ogrodzenie
- dosadzenie w ich nogi tawułek Arendsa
- zbudowanie nowej rabaty wzdłuż południowej elewacji domu, która będzie szpalerem hortensji Limelight, przeplatanych budlejami Black Knight, z bodziszkami u stóp
- przebudowa rabaty wstydu, z której znikną żylistki i pięciorniki, a w ich miejsce zostaną posadzone cisy, kaliny, kosodrzewiny Varella
- dopracowanie rabaty hortensjowo-różano-trawiastej
- ponowna przebudowa kaskady w oczku wodnym
- bieżące drobiazgi jak obsadzenie skrzyń na tarasie i dopracowanie donic przy froncie domu.

Czeka nas bardzo dużo pracy, ale bardzo twórczej i mam nadzieję zmieniającej nasz ogród na lepsze. Przydadzą się bardzo Wasze kciuki i dobre rady, na które liczę!

O mnie:
Mam na imię Agnieszka, kocham życie na wsi, obcowanie z przyrodą, uwielbiam słońce, życzliwych bezinteresownie ludzi.
Kocham mój ogród, który jest największą moją pasją... Myślę nieustannie o istniejących roślinach, moją głowę ciągle pochłaniają plany jak go udoskonalić, co zmienić, jakie zakątki poprawić, działając w zgodzie z naturą.
Z roślin domowych najbardziej pasjonują mnie storczyki, których mam około trzydziestu... Każda kolejna gałązka wywołuje uśmiech i podekscytowanie.
Bardzo lubię gotować, a najbliższa mojemu podniebieniu jest kuchnia śródziemnomorska.
Słucham dużo muzyki, czytam, uwielbiam kino, ale na te przyjemności mam czas poza sezonem...
To tyle, zapraszam na obchód :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...i moja wiosna w domu:
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 14

Post »

Trzynystka jest szczesliwa liczba i tego sie trzymajmy ;:108 Tak ze witam sie w trzynastej czesci - mam nadzieje, ze do wiosny ta czesc dotrzyma hihi :twisted:
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 14

Post »

Najpierw się przywitam ;:196
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 14

Post »

Melduje się sąsiadko :wit Zdjęcia wspomnieniowe...rewelacyjne, ale niedługo będą już "świeże" ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 14

Post »

Julek, witaj słońce ;:196 ! Trzynastkę już przerobiliśmy, także spoko ;-)
Ewuś, witam serdecznie ;:196
Małgoś, dzień dobry w tę piękną niedzielę! ;:196
Awatar użytkownika
magenta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3286
Od: 31 mar 2010, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Józefosław
Kontakt:

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 14

Post »

Helloł! Nie wierzę własnym oczom ;:oj Zdążyłam na pierwszą stronę :lol:
Obchód zrobiłyśmy z kuleżanka lulką osobiście i teraz wiem co gdzie jest planowane :tan

-- 13 sty 2013, o 13:04 --

Niestety przez słońce mam lekki ból głowy :?
Awatar użytkownika
survivor26
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4397
Od: 31 sty 2012, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ok. Lwówka Śl.

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 14

Post »

nie ma to jak zajrzeć w odpowiedniej chwili i załapać się na pierwszą stronę najbardziej małomównego wątku na FO :) Z nieustanną przyjemnością zaglądam do Twojego ogrodu i nawet jeślibyś nie planowała już żadnych zmian, to i tak mogłabym patrzeć na te zdjęcia godzinami...a o planach to nie masz co już teraz pisać, przecież do wiosny, jeszcze ze dwie części Twojego wątku przerobimy :D
Pani Bestia
200p
200p
Posty: 235
Od: 14 lis 2011, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 14

Post »

Dopiero, co robiłam obchód po Twoim uroczym ogrodzie w poprzednim wątku :D . Tym razem wpisuję się na początku. Lubię tu zaglądać. Te brzozy, ach te brzozy! ;:224
"Na początku był Smok."
Awatar użytkownika
majowa
1000p
1000p
Posty: 2339
Od: 20 kwie 2010, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Radom

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 14

Post »

Niestety nie nadążam, więc wybacz, że bez sensowniejszego wpisu - ale wpisuję, żeby nie uciekło. Niedzielne pozdrowienia!!
Pozdrawiam, Iwona
cz.5_aktualna, spis wątków
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 14

Post »

Aga ja chyba nadążam w co drugim wątku się wpisać, co nie oznacza braku mej bytności w 13-tce :D
Tym razem będąc bliżej wiosny życzę siły i mocy w realizacji planów ;:196

A kto tu na FO nie jest gadułą :;230
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 14

Post »

Kurczaki, to ja jestem jakos zakrecona i nie spojrzalam na cyferke ... nie mowiac o zrozumieniu czytanego tekstu :oops: :;230 ale to wszystko przez Twoje foty, bo juz oko do takich widokow mi sie rwie - najwsamprzod :;230
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 14

Post »

Aguniu witam w kolejnej części Twojego wątku. :wit
Twój ogród pod każdym względem jest tak idealny, że nie rozumiem, o jakiej rabacie wstydu Ty mówisz, no może tylko obsadzić wolne miejsce po pojemniku na gaz.
Chociaż z drugiej strony Ty najbardziej wiesz, co byś jeszcze chciała udoskonalić, więc powodzenia w zamierzeniach Tobie i Twojemu M życzę. ;:196
x-S-l
---
Posty: 2085
Od: 2 sie 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Witam w ogrodzie u Aguniady cz. 14

Post »

jestem i ja w kolejnej części Aguś ;:196 ;:168
zdjęcia zachwycające........ ;:173
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”