Ogrodowe marzenia Malioli :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
maliola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 26 cze 2012, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogrodowe marzenia Malioli :)

Post »

agrafka - w żurawkach się chyba zakochałam, już czekam jak się ukorzenią odszczepki od tych kupionych i planuje gdzie je posadzić
tynia83 - no wre, wre, wczoraj to tylko to co wirtualnie, bo odwiedzałam przyjaciółkę i tak popołudnie minęło, ale na dzisiaj plany są ambitne. Gdzieś w końcu muszę te wszystkie zakupy plus cebulowe wsadzić.

Miłego dnia!
Awatar użytkownika
tynia83
200p
200p
Posty: 443
Od: 13 lip 2012, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Ogrodowe marzenia Malioli :)

Post »

Oj tak to bywa, ja planuje już któryś dzień, ale jak wracam to jestem padnięta, plus trzeba coś w domu zrobić, i jak mam chwilę to zaraz się ściemnia :(
Dzisiaj już nie odpuszczę, jestem w bojowym nastroju :wink:
Awatar użytkownika
maliola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 26 cze 2012, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogrodowe marzenia Malioli :)

Post »

ja też nastawiona na kopanie w ziemi, w domu to już prawie nic nie robię albo późną nocą, ablo wszystko mąż. A jak pomyślę, że od poniedziałku zaczyna się szkoła i przedszkole plus te wszystkie zajęcia popołudniowe dzieci to chyba w ogrodzie jakąś wielką latarnię zamontuję, żeby w nocy coś porobić :idea: Dobra zabieram się do pracy zawodowej bo jeszcze nadgodziny będę musiała robić i wtedy już zupełna klapa.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogrodowe marzenia Malioli :)

Post »

Kochane dziewczynki ja wczoraj o 21 okno czyściłam i firanke wieszałam ,jeszcze automat właczyłam i pranie rozwieszałam 0 23 , a dlaczego??no oczywiscie z tego powodu ze po ósmej z działki wróciłam :;230
Awatar użytkownika
maliola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 26 cze 2012, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogrodowe marzenia Malioli :)

Post »

chwalimy się kto dłużej? - do północy robiłam sałatkę z 4 kg ogórków, dzisiaj czeka mnie jej pasteryzowani plus pikle. Ogóki dostałąm (9 kg) w gratisie od cioci i szkoda zmarnować. A potem siadłam na chwilę do forum i zrobiła się jakoś tak dziwnie 1 w nocy, a wstaje o 6 rano. Dobrze, że jeszcze ostatni tydzień poranki mam tylko dla siebie. Teraz już na pełnych obrotach w pracy. My kobiety to jestśmy nie do zdarcia.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogrodowe marzenia Malioli :)

Post »

Dotarłam wreszcie do Ciebie. :wit Organizacja ogrodu idzie pełną parą. Piszesz że masz trójkę dzieci, na zdjęciu widziałam dwóch chłopców przy dyni, wyglądają na sympatycznych rozrabiaków ;:215 Nie widziałam psa (przegapiłam?). Będę wpadać i śledzić Twoje poczynania, może coś przeniosę do siebie. Chociaż to są dwie różne substancje mój stary ogród stale reformowany i nie do końca jakbym chciała, a Twój tworzony od nowa.
Awatar użytkownika
maliola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 26 cze 2012, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogrodowe marzenia Malioli :)

Post »

O Maska (Marysia tak?) - wielkie dzięki za wizytę, a ja taka nieprzygotowana bez kawy i ciasta :oops:
Odnośnie Twojego pytania to mam jeszcze córkę w wieku 13 lat - i jak to na zbuntowaną nastolatkę przystało pewno by się oburzyła za umiesczenie fotki. A pies jako szkodnik numer 1 od ogrodu jest trzymany z daleka :;230 , ma zresztą swoje forum i tam go wstawiam. Przy okazji popatrzę za zdjęciem.
Z tym moim ogrodem to jest tak, że nie zupełnie od nowa i na starej działce przy starym domu po dziadkach. Czyli jak to mówią ze starego nic nowego nie zrobisz. Ale jako urodzona optymistka nie tracę nadziei. Do tej pory skupialiśmy się na remoncie i urzadzaniu domu i oczywiście dzieciach. Teraz czas na ogród. Na razie sukcesem jest, że dzieci mają swoje sprawy i nie wiszą u spódnicy, a i mąż widząc moje zaangażowanie powoli się wciąga.
Awatar użytkownika
zwkwiat
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3082
Od: 12 lut 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pow. legnicki

Re: Ogrodowe marzenia Malioli :)

Post »

Witaj Maliolu, stare też jest piękne po odnowieniu, ludzie tak uważają, z pewnością trzeba czasu aby zrobić cacuszko o jakim marzycie, powoli do tego dojdziecie.
Rabatka kamienista urodziwa, lawenda się rozrośnie, będzie super.
Ogród zwkwiat,cz.aktualnaSzydełko
"Nie starzeje się ten, kto nie ma ma to czasu." Benjamin Franklin
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogrodowe marzenia Malioli :)

Post »

Piękne zwiastuny jesieni. Twój ogród też fantastycznie się zapowiada. Jak jest pomysł, to już wszystko samo pójdzie, a z tego co widzę to pomysłów Ci nie brakuje. :D
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ogrodowe marzenia Malioli :)

Post »

Przyszłam się przywitać , pięknie się zapowiada , stary dom i ogród , znaczy się że ma duszę . Na pewno niedługo będzie pięknie.
Awatar użytkownika
maliola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 26 cze 2012, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogrodowe marzenia Malioli :)

Post »

Ale dzisiaj miałam pracowitą sobotę, dzieci u teściów, a ja 6 godzin spędziłam w ogrodzie, na plewieniu chwastów. Nie czuję ani rąk ani nóg, o plecach nie mówiąc ale jestem zadowolona. Powoli do przodu. Jak o 18 skończyłam to zaczęło padać, a cały dzień deszcz wisiał w powietrzu, miałam naprawdę szczęście. Tak bym chciała posadzić chociaż cebulowe - już kupione czekają na miejsce, resztę lawendy, myślałam o różach ale te to chyba dopiero na wiosnę. Kupiłam też 12 tuj szmaragdów, jeszcze planuję kupić wysokopienne krzewy owocowe, agrowłóknina czeka w garażu, a czasu jakby coraz mniej. Zobaczymy jak to będzie, podobno wrzesień ma być pogodny, oby!
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogrodowe marzenia Malioli :)

Post »

Maliolu! Na cebulowe jest za wcześnie. Najlepszym terminem sadzenia np. tulipanów jest okres od połowy września do końca października. Poczekałabym z tym, tym bardziej, że po weekendzie mają wrócić wysokie temperatury. Tylko cebule trzeba przechowywać w zimnym pomieszczeniu (np. piwnicy), najlepiej w trocinach. Zdążysz na pewno :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogrodowe marzenia Malioli :)

Post »

Też jeszcze nie sadziłabym cebulowych , bo za wcześnie i zdąża wykiełkować! Jedynie korony cesarskie.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”