Tajemniczy ogród, czyli wyzwanie działkowe level HARD

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Mrau
50p
50p
Posty: 95
Od: 6 lip 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Tajemniczy ogród, czyli wyzwanie działkowe level HARD

Post »

Dobry wieczór!
Dzisiaj stało się. Wzięliśmy pod opiekę zapuszczone 400 m buszu w ROD.
Jako, że podczas doprowadzania tego kawałka ziemi do stanu używalności będę z pewnością korzystać z pomocy tego forum postanowiłam założyć ten wątek aby pokazać efekty naszej pracy krok po kroku :)
Będziemy mieć mnóstwo pracy, działka 10 lat nie była użytkowana. Jest tam dużo chwastów, mnóstwo drzew ale na pewno jest też sporo skarbów do odkrycia.
Na razie kilka fotek zrobionych na szybko. W weekend pewnie spędzimy tam więcej czasu więc zrobimy więcej i lepszych zdjęć. I opowiem o odkrytych już skarbach :D

Wszelki doping mile widziany :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Beatrice
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2038
Od: 24 maja 2009, o 21:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tajemniczy ogród, czyli wyzwanie działkowe level HARD

Post »

No, pracy przed Tobą...lub... Wami mnóstwo, no to trzymam kciuki ;:63 by już w przyszłym roku spojrzeć na piękny ogród :)
PS wpisz swoje imię...imiona... w stopce i lokalizację :) będzie fajniej :)
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Tajemniczy ogród, czyli wyzwanie działkowe level HARD

Post »

Rzeczywiście chabzi macie mnóstwo,ale od czegoś trzeba zaczynać, tutaj na forum rozpędzicie się jak lokomotywa :;230
boefstrogonov
100p
100p
Posty: 110
Od: 8 maja 2014, o 08:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tajemniczy ogród, czyli wyzwanie działkowe level HARD

Post »

Niezły busz! ;:oj

Ciekawa jestem jakie macie plany. Będę trzymać kciuki i zaglądać,pisać, niekoniecznie.Jak wielu na tym forum uwielbiam jak powstaje coś z niczego, choć u Ciebie chyba raczej nie jest to coś z niczego ;:185

Życzę powodzenia,

boef
Czytam regularnie. Piszę dużo rzadziej.
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tajemniczy ogród, czyli wyzwanie działkowe level HARD

Post »

Porządny szpadel i duży sekator to na pewno obowiązkowe narzędzia.
Zacznijcie od jakiegoś łatwiejszego kawałka i powoli go poszerzajcie, szybciej będzie widać efekty pracy a to dopinguje. Nie da rady zrobić wszystkiego na raz.
Macie drzewa owocowe, zostawcie je nie tylko dla owoców ale również dla cienia, który jest błogosławieństwem latem.
Zapewne macie też jakieś byliny, teraz jest jesień i niektóre mogą wyglądać nieatrakcyjnie. Nie wywalajcie od razu wszystkiego, jeśli nie wiecie co to jest to pokażcie zdjęcia. Jeśli nie wiecie jaką decyzję podjąć przesadźcie na jakieś miejsce tymczasowe, taką przechowalnię.
Awatar użytkownika
Mrau
50p
50p
Posty: 95
Od: 6 lip 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Tajemniczy ogród, czyli wyzwanie działkowe level HARD

Post »

Dzień dobry!
Cieszę się, że zaglądacie :)
Busz faktycznie niezły, na razie trzeba tam chodzić na Tofika ..
A jakie plany? Na razie bardzo ogólne:
1. Zostawić drzewa owocowe, ale ile i jakie - nie wiemy.
Z tego co tam widzieliśmy to są jabłonki co najmniej 3, śliwy chyba ze 2, spora leszczyna, czarny bez i sporo młodych drzewek, pewnie samosiejek do zidentyfikowania :D. A i podobno jakaś grusza .. (będę szukać)
Na pewno chcemy uratować jabłonki, bo jabłka są pyszne! pewnie są to jakieś stare dobre odmiany (swoją drogą będę pewnie prosiła o pomoc w identyfikacji oraz w ratowaniu, jedno drzewko jest prawie całe uschnięte ale owoce na żywej części pyszne i dorodne).
2. Na pewno chcę posadzić jagodę kamczacką (już wiem, ze trzeba 2), może borówkę, przesadzić maliny (znalazłam!), uratować winogrono (jest całkiem smaczne, drobne ale aromatyczne - pewnie będzie dobre na wino :heja ), może jeszcze jezynę? To wszystko to moje ulubione owoce i muszą być :)
3. Kwiaty też muszą być :) na pewno trochę cebulek, tulipany, hiacynty .. może coś jeszcze (dopiero odkrywam świat kwiatów).
Zostawię pewnie też coś z tego, co jest :) a co nieco nawet teraz jeszcze kwitnie (wstawię potem może fotkę bukiety jesiennego). A i są bzy! (znaczy bez w liczbie mnogiej, nie zidentyfikowanej :D) podobno ciemne fioletowe, które kocham :)
4. Pomidorki! Jakieś zioła może, jakąś mikrą grządeczkę na inne warzywka ogólnie
5. Gdzieś na pewno musi zostać kawałek trawy :D
6. No i altanka .. chcemy krok po kroku stawiać sami. Teraz tam jest składowisko śmieci i jakieś 2 mini komóreczki oraz ostał się komin po altance.
Nie spieszy nam się z budową, bo działkę mamy niecały kilometr od mieszkania :) więc damy radę! Najważniejsze móc tam wejść i się swobodnie obrócić :D
c.d.n..
boefstrogonov
100p
100p
Posty: 110
Od: 8 maja 2014, o 08:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tajemniczy ogród, czyli wyzwanie działkowe level HARD

Post »

Jestem ciekawa, co tam odkryjesz ciekawego i jak będą te wszystkie prace postępować. Będę kibicować!
Czytam regularnie. Piszę dużo rzadziej.
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tajemniczy ogród, czyli wyzwanie działkowe level HARD

Post »

Lubię tajemnicze ogrody :wink: będę zagladać , a na razie kibicuję i dopinguję Was do pracy i tworzenia "własnego" zielonego zakątka ;:63
Awatar użytkownika
Mrau
50p
50p
Posty: 95
Od: 6 lip 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Tajemniczy ogród, czyli wyzwanie działkowe level HARD

Post »

Dzień dobry!
U nas w końcu ruszyło :D chociaż pomału. Ale do przodu :)
Wczoraj byliśmy może 1,5h na działce, niestety nie załadowałam karty do aparatu i nie ma fotostory :(
Niewiele się udało zrobić - na razie wykarczowaliśmy (a właściwie męska część naszego zespołu ;) )sobie ścieżkę od furtki do pozostałości po altance (spaliła się 10 lat temu i teraz jest tam tylko gruzowisko i sterta różnych śmieci).
Do tego ja pourywałam gdzieniegdzie suche, spróchniałe gałązki w zasięgu moich rąk i podjęłam próbę spisu tego, co tam się znajduje, a jest tego sporo.
Niby nie zrobiliśmy wiele ale już widać różnicę, przynajmniej w okolicach ścieżki :)

Aha i dokonałam kolejnego odkrycia - znalazłam jeżynę bezkolcową! :) jupi! tylko taka bidna, ledwo jeden pęd widziałam (reszta albo w chaszczach albo po prostu reszty nie ma ;:306

A i udało nam się znaleźć na drzewie kilka śliwek, które niestety już trochę się zmarszczyły (śliwkowe rodzynki hehe), jedną przegryzłam aby spróbować smak i masakra, ile cukru! jakie te śliwki musiały być dobre w ich czasie ...

zebrałam też kilka jabłek, będę musiała dowiedzieć się co to za odmiany .. wieczorem podeślę jabłkową fotkę :)
Awatar użytkownika
Mrau
50p
50p
Posty: 95
Od: 6 lip 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Tajemniczy ogród, czyli wyzwanie działkowe level HARD

Post »

Dobry wieczór!
Dziś kolejne godziny na działeczce. I pierwsza załamka.
Tego jest tak dużo!
Ale nie poddajemy się.
Dziś wykarczowaliśmy trochę chwastów, wycięliśmy kilka gałęzi, pozbieraliśmy śmieci ... (niestety ludzie jak widzą, że coś jest zaniedbane to nie mają oporów, żeby zrobić sobie śmietnisko. Bo po co targać śmieci do kontenera, to tak daleko .. ).
I w nagrodę zrobiliśmy sobie szybki obiadek na grillu.

Oczywiście znalazłam nowe skarby czyli malwy, czarną porzeczkę, znów jeżynę (tym razem z kolcami, auć!), chyba poziomki oraz mnóstwo małych cebulek (przekopaliśmy kawałeczek ziemi .. może metr na pół a tam cała gromadka cebulek!)

Wrzucam kilka fotek późno-letnich kwiatów (niby nic takiego ale cieszą oko), wina w formie bardzo wstępnej ;) i kilka egzemplarzy do zidentyfikowania (w tym tajemnicze cebulki) .. gdyby ktoś coś .. byłabym wdzięczna :)
No to lecimy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tutaj prosiłabym o pomoc w identyfikacji:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Tajemniczy ogród, czyli wyzwanie działkowe level HARD

Post »

Mrau pisze:Dziś kolejne godziny na działeczce. I pierwsza załamka.
Tego jest tak dużo!
Nie wątpię, ale nie załamuj się :!: Ja Ci to mówię, bo 15 lat temu byłem w podobnej sytuacji. Żałuje tylko, że nie robiłem fotek od samego początku,(fotografia jeszcze analogowa)ale dopiero od lata, już po wykarczowaniu wszystkich krzaków i innej drobnicy.
Mrau pisze:Ale nie poddajemy się.
I słusznie, ja też będę Wam kibicować i powodzenia Wam życzę. :) Oto moje fotki jak było a jak jest obecnie. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Józef
Awatar użytkownika
Mrau
50p
50p
Posty: 95
Od: 6 lip 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Tajemniczy ogród, czyli wyzwanie działkowe level HARD

Post »

Witaj Joze!
Twoja działeczka jest super, widać, że dużo pracy włożyliście :)
U nas problemem jest nie tylko zaniedbana działka ale i brak altanki (spaliła się) i stos śmieci na jej miejscu, które tam ktoś naskładał przez lata. To trochę nas załamuje ... nie chciałam nawet wstawiać zdjęcia tego .. po prostu stos wszystkiego, łącznie z niezłym zestawem starych okien (zdecydowanie nie z jednej altanki ..), mebli (wypełniłyby chyba niejedno mieszkanie) itp. Będzie trzeba to wywieźć, spalić, nie wiem.
No i trzeba będzie dużo pracy włożyć w drzewa, są stare i zaniedbane. Część chcemy zostawić a część spróbować zaszczepić, będzie zabawy ..
No ale kto nie ryzykuje ten nie ma :)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Tajemniczy ogród, czyli wyzwanie działkowe level HARD

Post »

Witam nową osóbkę na forum :wit
Działka duża to fakt,ale za to jest gdzie poszaleć.Na pewno masz dużo pracy przed sobą ,ale efekty potem będą cudne,takie metamorfozy są super.Życzę wytrwałości,sił i kasy oczywiście przy tworzeniu wymarzonego ogrodu.Będę wpadać i podziwiać zmiany,trzymam kciuki:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”