U Oliwki - 2012

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
100krotka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5428
Od: 2 gru 2008, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie - strefa 6A ;-)))

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Jubilaumrose chyba :-)

Niemiecki język jest naprawdę piekny, a jaki człowiek dumny sie czuje, gdy mu się uda coś wymówić poprawnie :-)

Jestem pełna podziwu dla Twojej listy zakupów, i oczywiście kibicuję planom pomieszczenia tego wszystkiego w ogrodzie :-) Ja zakupy różane przesunęłam jednak na jesień. Wtedy będzie juz miejsce... ;:167

A takich brzoskwinionych krokusów nigdzie nie widziałam! Co za przyjemny kolor :-)
"Dużo ludzi nie wie, co robić z czasem. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu. " (Magdalena Samozwaniec)
Moje linki - i aktualny
Wizytówka
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: U Oliwki - 2012

Post »

No tak, niedługo to już będzie za późno na sadzenie z gołym korzeniem, tylko w pojemnikach. W ubiegłym roku kilka róż z R. przyszło właśnie w pojemnikach i były to drobne sadzonki. Chyba, że gdzieś w maju/czerwcu w jakimś centrum ogrodniczym spotkam róże w donicach... Ale historyczne chyba rzadko się tak trafiają.
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Moja Colett przezimowala lepiej niz Abraham, ciac nie trzeba chociaz swiezak jeszcze, Ahrahama musze chlasnac dosc zdrowo a niby juz kilkuletni jest - rosnal kolo siebie, to warunki takie same.
A najlepiej wygladaja Edeny - metr zielonosci w przeciwienstwie do Winchestera Cathedral, ktorego tez zgolic trzeba.
A ilosc roz, to mnie juz dawno przestala dziwic :twisted: w moim Mini uzbieralo sie ponad 50, nie liczac okrywowych i nie uwazam zebym duzo miala :wink:
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Mam dopiero setkę róż,w moim ogrodzie w ogóle tego nie widać-nikną. Zamawiałam teraz w R, ale nie było z gołym korzeniem 2 róż, na których mi zależało (Marguerite Hilling i Blanc Double de Coubert), można było je dostać tylko w doniczce. Zrezygnowałam, bo w zeszłym roku dwie doniczkowane mi nie przeżyły. Zamieniłam na A Shropshire Lad :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: U Oliwki - 2012

Post »

100krotko - dzięki :D Nie mogę się jednak zgodzić z Tobą, że niemiecki to piękny język :;230 , nawet przy mim hmm...podziwie dla Niemców.
Zakupy to dopiero do mnie jadą. Dziś dostałam maila od pana Podstolca, że jutro wysyła paczkę :heja , poza tym 2 paczki z różami. To wszystko w tym gorącym tygodniu.
A jeszcze zamówiłam razem z Kaśką - taabazą w zielonychprogach ;:oj

Asiu - myślę, że w kwietniu też można spokojnie sadzić z gołym korzeniem. Mamy trochę nienormalnie upalny marzec, ale zawsze można podlać. W pojemnikach nie chcę, dostałam tak 1 i była kiepska. Żyje, rośnie, bo dobrze przezimowała, ale to liliput ( Boule de Neige).

Jule - mam właśnie Colette obok Abrahama. Na razie w sumie nie wiem, co z nim, nadal czekam. On często wygląda zupełnie niewyjściowo z wiosny, a potem się okazuje, ze wcale nie przemarzł. Eden za to, do kopczyka. Ale ma tak co roku, więc mnie to już nie dziwi :roll:

Ewo - jak już pisałam, raczej na doniczkowe od nich się nie piszę. Blanc double sadziłam rok temu i ledwo zipie. Jakaś felerna sadzonka. Ostał się z niej 1 mały pęd. Aż żałuję, że go wzięłam zastępstwie zamiast Ritrausmy. Z tego co obliczyłam, to 10 róż z tego R. mnie jeszcze kusi ;:218 Czyli rozpusta w biały dzień.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Rozpusta :D Podobały mi się jeszcze róże Harknessa z Floribundy, ale oferta pojawiła się, kiedy zostałam już bez grosza :cry: Do jesieni poczekam, potem poszaleję.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Jednak pod koniec kwietnia to już raczej tylko w pojemnikach. Na razie muszę posadzić jeszcze 26 róż, trochę od tego odetchnąć, pozałatwiać inne sprawy i czas szybko zleci. A tak bardzo chciałabym zobaczyć w tym roku kwiaty.
Ritausma Cię kusi? Mnie też, bardzo. Ale z niej gigant potrafi wyrosnąć ;:oj Chyba najpiękniejsza rugosa, jaką znam.
Awatar użytkownika
Aszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4040
Od: 16 wrz 2008, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pólnocna wielkopolska.Strefa 6B

Re: U Oliwki - 2012

Post »

:wit Oliwko,ależ ja mam zaległości a obawiam się ,że będą jeszcze większe bo mało czasu dla Forum :( a tu już tyle stron :roll:
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Nawet nie zauważyłam kiedy założyłaś nowy wątek, ale nadrobiłam te parę stron. Piękne łany krokusów i przebiśniegów, ranników nie mam to popodziwiałam u Ciebie. ;:173
Różyczki to nasze marzenia i czasami sprawiają nam niemiłe niespodzianki. Blanc Double de Coubert mam mieć od Kamili i ciekawa jestem jak sobie poradzi. Na Ritausmę też mam smak ale to pewnie dopiero jesienią. ;:108
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Piękne są te twoje maleństwa.
Moje najwcześniejsze niestety wypadły.
Busz to doskonały pomysł, na dzisiaj / bo wiatr mniejszy / i na przyszłość / można się zgubić i nie być widzianym/. :uszy
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Oliwko 150 róż to piękna liczba 8-) :D W sezonie bajka, ale i pracy ogrom......ja kocham pracę przy różach od wczesnej wiosny, do....końca lata, bo jak przyjdzie do kopcowania, to już nie tak bardzo ....leń jestem :oops:
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Tuscany mam z jesiennego zamówienia w R.
Edenka miała kapturek z agro i kopczyk.
Na razie wyglądają nieźle.
Z moimi ok 30-mogę bez wyrzutów sumienia szaleć dalej :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: U Oliwki - 2012

Post »

Walentyko witam w nowym sezonie . Dopiero teraz dojrzałam ,ze masz już aktualny w podpisie . Sezon otwarłaś bardzo pracowicie tyle traw pościnąć i uporządkować to wszystko ;:oj . Moje Plena tez nie chcą przyrastać lenie okropne z nich są . Krokusów masz mnóstwo
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”