Ogródek Robaczka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka

Post »

Kasia1972 pisze:Jak dla mnie - bomba! A serducha dwa mniejsze można popróbowac :wink:
Haha, Mój Kochany M będzie musiał trochę poćwiczyć akrobacje z kosiarką :wink:
Olusia pisze:A w głębi co to za zabudowania :?: takie na jeden wzór.
Szykuje Ci się ładny kawał roboty do wykonania.
Będzie pięknie :shock:
To takie osiedle Olusia, wszystkie domki w stylu angielskiej zabudowy, więc jedyne co nas odróżnia to ogrody..dlatego też robię co mogę, żeby mój był wyjątkowy :roll: Na większości dominuje układ: trawnik i tuje, względnie jakaś rabata albo altana. Ja mam ochotę bardziej zaszaleć :tan
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Olusia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11021
Od: 23 gru 2007, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kościan

Re: Ogródek Robaczka

Post »

To te ogródki nawet dość duże macie.
Szalej , będzie co oglądać :shock: i podziwiać
Obejrzałam wszystkie Twoje kute złomy , na komentarz zabrakło mi słów.
Awatar użytkownika
Izabela
100p
100p
Posty: 115
Od: 17 paź 2011, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogródek Robaczka

Post »

Witaj Kasiu :wit

Chyba większość krajanek już się z tobą przywitała, wiec i ja spieszę :)
Ogród piekny ,a kute elementy są gustownym uzupełnieniem całości ,robi wrażenie ;:138
Pozdrawiam i zapraszam do mnie Izabela :):)
Na Piastowskim szlaku
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka

Post »

Cześć Iza :wit
Fajnie, że wpadłaś i dziękuję za miłe słowa :-) Teraz ja idę na wycieczkę do Ciebie.. ;:224
Do zobaczenia! :wit
Olusia pisze:To te ogródki nawet dość duże macie.
Szalej , będzie co oglądać :shock: i podziwiać
Obejrzałam wszystkie Twoje kute złomy , na komentarz zabrakło mi słów.
Yyyyyy...? :oops: Mój M też mówi, że kolekcjonuje zardzewiałe graty hahaha

ps. Działki są od 80 do 1100 m, nasza ma prawie 1000 m, ale widok na las i brak zabudowań of frontu sprawia, że wydaje się większa niż te w głębi osiedla.
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Ogródek Robaczka

Post »

Wpadam z rewizytą :wit
Piękny masz ogród i jeszcze piękniejsze plany.
Dodatki bardzo przypadły mi do gustu.
Bedę do ciebie zaglądała.

Robisz piękne fotki ;:180
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Ogródek Robaczka

Post »

Ha!
Gust estetyczny i moje odczucia estetyczne to dla mnie dwie różne sprawy, ale dziękuję..... 8-)

Ha!
Juz wiem z jakiego sprzętu tyle mozna wycisnąć na fotach......też lubię sie bawić w te sprawy.... :wink:

Pięknie Ci wychodzi ten metalowy złom :;230
Pozdrawiam
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Robaczka

Post »

Witaj Kasiu ! Obejrzałam wszystko ,łącznie ze zdjęciami z galerii. Jestem przekonana,że Twój ogród już się wyróżnia w osiedlu! Bardzo ładnie!
Podoba mi się wykorzystanie jednolitych elementów ozdobnych w całym ogrodzie. Wyrazy uznania za projekty! Świetnie to wyglada. Delikatny powojnik na kutej kracie...-super.
Ja również mam takie ozdoby w ogrodzie i bardzo poproszę o kontakt do kowala! Latarenki też mi się podobają, zwłaszcza te ze świecą. Może kupowałaś w internecie? Też chcę takie! I ławeczkę! I stolik! (a zdjęcia swoich kutych ozdób zaraz wstawię w Twoim wątku)
Kącik pod brzozą piękny,taki nastrojowy...a jeszcze kiedy ona bardziej się rozrośnie...Wiesz,że przebywanie blisko brzóz jest bardzo zdrowe?
Pomysł ze ścieżką podoba mi się. Nawiązanie jej kształtu do rabat słuszne. A rabaty w miejscach zaznaczonych podkreślą łuki.
Może dałoby się osiągnąć efekt kulisowania - żeby siedząc na tarasie nie widzieć kącika pod brzozą i całości scieżki-będzie tajemnica, zachęta do spaceru i wrażenie większej przestrzeni.
Aha, kratka do hortensji pnącej za mała! To kilkumetrowe pnącze.
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka

Post »

Justynko,
Dzięki za odwiedziny i komplementy ;:180 Bardzo mi miło słyszeć takie ciepłe słowa o moim ogródku, choć daleko mu do doskonałości :oops: Fajnie, że moje plany przypadły Ci do gustu. Cenna jest dla mnie każda opinia, bo projekt jest zupełnie amatorski. Na FO ekspertów nie brakuje, więc liczę też na konstruktywne uwagi i podpowiedzi - to dla mnie dodatkowa zachęta do pracy ;:65

Justynko, (sic!)
Poczucie estetyki oczywiście każdy ma własne, ale wędrując po Twoim ogrodzie miałam nieodparte wrażenie, że podpowiesz mi coś ciekawego co do miejsca Chopina w ogrodzie :wink: Ta odmiana to niekwestionowany klejnot wśród róż, wymaga gustownej oprawy, dziękuję za podpowiedzi.

Tamaryszko, (Iza?)

Dziękuję że tak szybko wpadłaś z rewizytą i nie szczędzisz komplementów dla mojego ogródka, bardzo mi miło. Latarenki wszystkie są solarne, imitują wygląd naturalnej świecy ciepłym kolorem i migocącym na wietrze światłem, wyglądają faktyczne uroczo. Zanim trafiłam na te właściwe, było kilka pomyłek ;:224 Info na temat lampek i kowala wyślę na PW. Moje projekty to tylko bazgroły, dużo gadania, machania rękami i ogroooomna wyobraźnia kowala haha Ostatnio doszła jeszcze pergola na froncie domu, tuż przed wejściem, obsadziłam ją różami i marzę o kwitnących całe lato girlandach, ale że to północna ściana domu...zobaczymy.
Bardzo dziękuję za cenne uwagi odnośnie projektowanych zmian w ogrodzie. Kącik koło ławki faktycznie się rozrasta, na początku była tylko brzoza (nie miałam pojęcia o jej właściwościach), kilka wrzosów i kamienny tarasik..potem doszła ławeczka, stolik, rośliny i tych ciągle przybywa, ale muszę się pilnować, bo miejsca niewiele i szybo może powstać niekontrolowany galimatias.
Ja też wychodzę z założenia, że w małych ogrodach harmonia jest szczególnie ważna, bo łatwo popaść w przesadę. Dużo mi się podoba, to oczywiste, ale staram się ograniczać kolory i odmiany roślin. Akcentuję powtórzenia na rabatach wokół całej działki - to dotyczy zarówno iglaków, jak i krzewów. Układ rabat też powtarza określone motywy kolorystyczne i typy roślin. Mam jednak swoje słabości i to widać :roll:
Kratka faktycznie stosunkowo mała, hortensja już ją opanowała (zdjęcie sprzed roku). Na razie radzi sobie wspinając się po murze, rzeźbienia między cegłami jej to umożliwiają, ale zastanowię się nad dodatkową podporą.
Pomysł z "kulisowaniem" warty przemyślenia..czy żeby uzyskać taki efekt, musiałabym posadzić coś wyższego na środkowej rabacie (fali)? Będę wdzięczna za dalsze sugestie. Coś kwitnącego czy raczej zielona kula na pniu w stylu katalpy? Hmm..muszę to przemyśleć, ale pomysł przedni, dziękuję :-)
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam ponownie :wit

Dużo mojego gadania, niech ogród mówi sam za siebie :lol:
Ławeczka w pełni lata..

Obrazek

... i jesienią
Obrazek

powojniki lubią złom :-)
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka

Post »

Ptaszki na ławeczce... :shock: ...cudne!
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka

Post »

Dzięki Moniczko :wit
Kolejna fota specjalnie dla Ciebie ;:138
Obrazek
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka

Post »

Dzięki. Może kiedyś też będę miała podobne (marzenie)... :) Na razie rozglądam się po ogrodniczych i szukam cebulek. Dziś był to sklep budowlany z ekspozycją ogrodową, ale mały wybór cebul jeśli chodzi o gatunki: dalie i mieczyki. Nie wybrałam nic, bo gladiole i dalie kupiłam w internecie, ale do wiosny jeszcze troszkę czasu i szukam dalej. :wink:
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek Robaczka

Post »

Wiosenne zakupy jeszcze przede mną, ale masz rację, warto się rozejrzeć.
Jeśli chodzi o kamienne dodatki do ogrodu, to akurat takie drobiazgi można kupić za grosze, do realizacji marzeń jest bliżej niż myślisz ;:108
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogródek Robaczka

Post »

;:7 Kasiu z ogromną przyjemnością obejrzałam twój ogród.
Aż trudno uwierzyć, że ma on dopiero trzy? lata. Ciekawa jestem, czy ktoś Ci pomagał w jego urządzaniu, czy też to Twoje dzieło od A do Z (nie liczę M "kreślącego" serduszka :lol: ).
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”