Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
variegata
1000p
1000p
Posty: 1991
Od: 24 sie 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakole Dolnej Wisły

Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. III

Post »

Definicja ogrodu bezobsługowego: Ty leżysz na leżaczku i patrzysz jak wszystko dookoła zarasta chwastami, zjadane przez szkodniki a sąsiedzi zgłaszają nieużytki w najbliższej okolicy.

Teraz to wiem ;:108

Jeszcze kilka lat temu nie myślałam, że ładny ogród to taka ciężka orka, okupiona potem, bólem mięśni, o których istnieniu nawet nie wiedziałam, ranami cięto-szarpanymi, manicure zrobionym aż do kości...i co jest całkowicie irracjonalnie daje mi to mnóstwo radości i satysfakcji ;:215
W związku z powyższym, aż prosi się o zdefiniowanie takiego osobnika.

Definicja ogrodnika: masochistyczna dusza plastyczna, malująca roślinami wokół siebie przestrzeń naturalną.
Tyle :wink:


5 tys. metrów kwadratowych na piachu do obróbki w przepięknym miejscu, jakim jest Zakole Dolnej Wisły, to moje wyzwanie a zarazem temat przewodni wątku :D

Byłoby łatwo, miło i przyjemnie gdybym chciała stworzyć boisko do piłki plażowej lub piaskownicę dla dzieci z całej gminy, ostatecznie pokusić się o wpis w Księdze rekordów Guinnessa -stworzenie największej kuwety dla kotów....
Ale nie! Ja usilnie próbuję stworzyć ogród naturalistyczno-angielsko-mój.

Poprzednie 3 lata uczyłam się jakie błędy można popełnić, ile kasy można wydać na niepotrzebne rzeczy do ogrodu oraz jak bardzo ciężko jest wyhodować cokolwiek na piachu.

Ten sezon ogłaszam sezonem mądrości.

Czyli działam zgodnie z planem, który stworzony zimą przy pomocy projektanta czeka na realizację, robię tylko najpotrzebniejsze zakupy oraz wnikliwie uczę się nazw roślin, ich potrzeb oraz pielęgnacji.

Tyle z teorii? :lol:

W praktyce wygląda to tak, że zaplanowane skrzynie są inne niż zamówione, rośliny do kompozycji są inne niż zamówione, wykonawca planu ma dwa miesiące opóźnienia w realizacjach, podlewanie ogrodu obejmuje większy obszar niż założenia pierwotne :lol:

Od czasu mojego pojawienia się na FO poznałam wirtualnie oraz ?na żywo? osoby, bardzo mi życzliwe i pomocne, dzięki którym mam energię, zapał, motywację i postaram się przez następnych kilka lat stworzyć wokół siebie OGRÓD.
Na razie będę używała nazwy ?ogród? określając swoją przestrzeń przydomową, ale pozwolę sobie na to nadużycie dla własnego zdrowia psychicznego, bo sama świadomość, że chociaż nazwę odpowiednią już mam pozwoli mi przetrwać to co po drodze :lol:
O planach na ten sezon pisałam w poprzedniej części :arrow: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=62891



Tradycyjnie, jak w każdej części moich opowieści zamieszczam ostrzeżenie:

Zdjęcia jakie przyjdzie Wam w tym wątku oglądać, będą zawierały treści dla prawdziwego ogrodnika drastyczne, mianowicie z góry uprzedzam, widać chwasty!!!

To teraz kilka zdjęć. (Całokształty uzupełnię innym razem, albo i nie: po co straszyć? )

Skończyły cieszyć tulipany, zaczynają goździki sine:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za chwilkę zakwitną kosaćce:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Rabata śmietnikowa:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Zakątek brzozowy:

Obrazek

Dla załagodzenia doznań optycznych, które są dość drastyczne- coś pluszowego:
Synuś mamusi
Obrazek
Ko-córcia
Obrazek

Plus jeszcze dwa koty +dwa psy+ syn ludzki + M ( M jak Muszę pomagać?!)
I ja, czyli ogrodnik od siedmiu boleści, ale z potencjałem.

Zapraszam :wit
Dom na wsi i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta- pasja i miłość. Pozdrawiam. Magda.
Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz.IV
Tak, lubię koty ;)
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. III

Post »

Witaj Magda w nowej części Twojej przygody z ogrodem, w sezonie-odcinku zwanym potocznie mądrością ;-)
Pod definicją ogrodnika podpisuję się tymi rencyma - jakże konkretna i adekwatna do ogrodniczej rzeczywistości ;:173
Twój ogród - mimo, że dopiero powstaje - już rysuje się swymi zakolami jako przeciekawe i inspirujące miejsce... Ty jeszcze nie wiesz jaki masz w rękach talent do jego urządzania :)
Jestem ciekawa wszelkich zmian, lubię już istniejące zakątki, kocham za poczucie humoru jego właścicielkę i miziam zwierzyniec :)
Pozdrawiam ciepło i czekam na więcej ;:173
Awatar użytkownika
constancja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1367
Od: 5 sie 2012, o 23:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. III

Post »

Madziu, łapie za sznureczek i pędzę z Młodym na szczepienie i do pracy. :wit
Gdzieś w Borach-wątek ogrodowy Bory Constancji - Bory Tucholskie w obiektywie
Pomieszanie z poplątaniem czyli nerwowe ręce Constancji spis tematów
FAQ: canon EOS 450D + ob. canon (18-55) Pozdrawiam. Ewa
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. III

Post »

No się rozgaszczam w kolejnej odsłonie chociażby ze względu na "darmową kosmetyczę do paznokci". Rabata śmietnikowa, ale z nawodnieniem, - uważaj bo Ci się obrazi a w realu przecież jest sympatyczną wyspą przed domem.
Chwasty muszą być dla równowagi ekologicznej systemu ogrodniczego i naszego psychicznego
Madzia a teraz z innej beczki - jaką różę posadziłaś do donicy przy wejściu do domu?
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. III

Post »

Madziu melduję się i ja w kolejnym wątku ;:196 Wspaniałe wprowadzenie, definicja ogrodnika jak najbardziej trafiona 8-) :lol:
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. III

Post »

Witam w nowej odłonie pt. Mądrość.
Wstęp jak zwykle fantastyczny. Mimo tego że ogród dopiero tworzysz...to miejsce szaleni mi się podoba a Ciebie ogrodniczkę z potencjałam polubiłam od pierwszej chwili jak tutaj przybyłam.
Tutaj znajduję ispiracji na aranżacja, kompozycje...ponieważ masz wspaniałe wyczycie smaku, gusty i elegancji...gust bardzo podobny do mojego.
To ja Ci dziękuję że mogę tutaj być i podglądać jak powstaje cudowne miejsce na ziemi ;:180
Ściskam ;:168
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. III

Post »

Jestem Madzia ;:138 uwielbiam te twoje mądrości ;:196
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
variegata
1000p
1000p
Posty: 1991
Od: 24 sie 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakole Dolnej Wisły

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. III

Post »

Agunia, zawstydziłam się normalnie po takiej porcji miłych słów od osoby, której ogród jest wyznacznikiem ideału do jakiego dążę :oops: Dziękuję. Cieszę się, że nadal brniesz ze mną w świat fantazji :lol:

Ewuniu,
niezmiernie mi miło, że pomimo braku czasu zajrzałaś do mnie :wit


Iwonka
nazwanie rabaty śmietnikowej sympatyczną wyspą przed domem to z Twojej strony jeszcze lepsze nadużycie, niż moje nazywanie pseudo ogrodu, ogrodem ;:oj :lol: Niemniej jednak dziękuję bardzo, kochana jesteś. W donicach przed domem posadziłam w wyższej Gemma (Harlagoon) Harknessa , w niższej Harlow Carr (Aushouse)
AGNESS Dziękuję za skomplementowanie wstępu a przede wszystkim za to, że zechciałaś mnie odwiedzić :wit
Aguś, czy ta odsłona będzie "mądra" to się okaże na koniec sezonu :D Bardzo dziękuję za niezwykle pozytywne słowa od pokrewnej duszy ;:4 Jest mi szalenie miło, że tak piszesz ;:196

Monisia,
mądrości powiadasz? :lol: Bardzo się cieszę, że kolejny wątek zaczynasz ze mną :D




To teraz konkrety.
Iga kilka tygodni temu dała mi wysiewy, ja zawiozłam na przechowanie do koleżanki mamy a ta oddając poprzesadzane i podrasowane dorzuciła kilka od siebie a ja zgubiłam się w akcji :oops:

Bardzo Was proszę o identyfikację ;:180
Obrazek

7.
Obrazek

8.
Obrazek
Obrazek


I przy okazji, jak już o identyfikacji mowa, to może i ten(RH?)/ta (azalia?) będzie dla kogoś znajome?
U mnie kwitnie "toto" pierwszy raz.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I przy okazji pochwalę się najnowszym zakupem.
Świerk srebrny- tyle wiedzieli w szkółce, gdzie go kupiłam :roll: Jaki to konkretnie, tego nie wiem niestety. Oby rósł wielki i srebrny, bo miejsce jego przeznaczenia to zakątek brzozowy i tam trzeba być dużym egzemplarzem.
Obrazek

Obrazek
Dom na wsi i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta- pasja i miłość. Pozdrawiam. Magda.
Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz.IV
Tak, lubię koty ;)
x-ag-a
---
Posty: 13320
Od: 23 kwie 2011, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. III

Post »

Różanecznik może być odmianą Goldbukett :)
W reszcie nie pomogę, bo mam li tylko mgliste przypuszczenia :)
Powodzenia w identyfikacji!
Awatar użytkownika
justyna_gl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3385
Od: 10 lut 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. III

Post »

Witaj Madziu, jeśli można to będę towarzyszyć Tobie i w III części :wit
Awatar użytkownika
aage
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9926
Od: 7 mar 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mój Zakątek

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. III

Post »

Będzie kochana wierzę w to ;:168 teraz nastałó czas realizacji planów i marzeń. Trzymam mocno kciuki ;:168
Pokrewna dusza bliska memu ;:167 z wielkim poczuciem humoru...aż mi się nie chce stąd wychodzić.
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. III

Post »

Madziu, wejście ja zwykle świetne ;:138 ;:138
Będzie piękny ogród, trzymam kciuki ;:215 , masz zapał, nawadnianie i projekt - cóż więcej potrzeba , teraz tylko realizacja ;:65
Piękne zdjęcia, bardzo lubię goździki :D
Pozdrawiam Cię serdecznie w nowej części ;:196

Ps.
Też mam taki bezobsługowy :wink:
Awatar użytkownika
majowa
1000p
1000p
Posty: 2339
Od: 20 kwie 2010, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: k/Radom

Re: Ogród piaskowy w Zakolu Wisły cz. III

Post »

Magda, z całego serca ci kibicuję dzielna kobieto ;:196
7 to może być gazania ;:131
Pozdrawiam, Iwona
cz.5_aktualna, spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”