Ogródek-kalejdoskop-lojki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Witajcie koledzy ostatnio brakuje mi czasu na ogrodowe sprawy zdołałam tylko okryć co nieco drzewka i niektóre krzaczki ,mrozik coraz to większy się pojawia więc nie ma na co czekać.Jeszcze się zastanawiam czy okrywać mojego RH bo niby dobrze znosi zimę ale trochę byłoby mi szkoda gdyby pomarzł bo ma w tym roku pączki kwiatowe jak go okryję ciężki śnieg może je wyłamać -poradżcie proszę . ;:167 ;:132
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4201
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Dla rh najlepiej zrobić wigwam z tyczek bambusowych i nakryć stroiszem.
Podam Ci link do Zenka , on zrobił tak ja piszę http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=938
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

:wit

Witam i dziękuję za odwiedziny . ;:180


Masz śliczne rośliny i choć mały ale uroczy ogródek .
życzę Ci powodzenia w zrealizowaniu planów.
Pozdrawiam Jadzia

-- 22 lis 2011, o 14:44 --

:wit

Witam i dziękuję za odwiedziny . ;:180


Masz śliczne rośliny i choć mały ale uroczy ogródek .
życzę Ci powodzenia w zrealizowaniu planów.
Pozdrawiam Jadzia
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Agatko dziękuję za odwiedzinki i pomoc właśnie dzisiaj zrobiłam tak jak napisałaś , pogoda była super to i okrywanie dokładniejsze.Mam teraz parę dni wolnego to kusi mnie jeszcze poprzesadzać irysy bo pogoda też kusi.
To trochę chyba szaleństwo jak myślisz? ;:167

Jadziu serdecznie dziękuję za wizytę i wsparcie przepraszam że tyk póżno odpisuję ale jak mam na 10-11 do pracy to nic nie jestem w stanie zrobić bo zanim dojadę i wrócę to noc i dnia nie ma .Ubogo u mnie na razie bo zdjęć nie mam jak zrobić ale w najbliższych dniach się poprawię ,dzisiaj byłam przekopać resztę działki pod jarzynki -próba uratowania przed całkowitym zmarnowaniem po zalaniu .Pozdrawiam serdecznie i lecę na wasze ogródki... :tan ;:65 ;:167
Awatar użytkownika
Grzesik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2337
Od: 20 sty 2009, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Jolu, lepiej irysków już nie ruszaj, trochę za późno, zrób to jak już przekwitną :)
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4201
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Jolu popieram Grześka , zostaw iryski w spokoju ;:108
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Właśnie to jest mój feler z powodu którego często cierpią moje zielone jak mi się coś ubzdura to jak diabeł mnie korci zrobić to natychmiast tu wdzięczna będę jak mnie pohamujecie.Tak było z moimi drzewkami ledwo zaczęliśmy temat drzewek owocowych ,a dawno miałam na nie ochotę ,zaraz na drugi dzień były zamówione i mam nadzieję że będzie im u mnie dobrze i zechcą rosnąć.Drugim błyskawicznym dziełem było moje nie dokończone jeszcze bagienko takie niby oczko .Kopałam dołki pod drzewka i mając na uwadze żeby w mokre dni nie miały zbyt mokro powstał rowek i na końcu nie głęboki dołek-oczko.W tej chwili jest suche ale jak będą deszcze na pewno stanie woda tu przydały by mi się wasze sugestie czy dać jednak folię i żwirek ,czy zostawić to samej sobie przyrodzie .Wokół tego właśnie widzę iryski ,pałki , sitowie samo wyrosło i to ono natchnęło mnie wizją bagienka.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Może wreszcie uda mi się wam coś pokazać zdjęć z "Starej górki"
droga na działkę

Obrazek

skraj lasku Obrazek

stara papierówka
Obrazek
pękające pąki porzeczki nic dobrego o tej porze
Obrazek

Swierki w wieku moich starszych dzieci
Obrazek

-- 25 lis 2011, o 18:56 --

Przepraszam znowu mi się nie udało przekręcić zdjęcia. Obrazek
to kawałek który zamierzam uratować przed zmarnowaniem po bardzo mokrym roku.

Obrazekorzechy stary i młody sadzony przeze mnie. Obrazek

Obrazek
Obrazek
moje niedokończone bagienko

Obrazek

drzewka owocowe Obrazek

Obrazek
mój mini lasek od frontu

-- 25 lis 2011, o 19:01 --

Zamierzam cały wolny teren zagospodarować do tej pory kosiliśmy tylko trawę ale nawet z trawą przez cały rok nie ma co robić.Jak tylko mi czas i zdrowie pozwoli to mam moc pracy i miejsca tylko tam ziemia nie sprzyjająca ale pójdę w ślad za wytrwałymi z forum i będę kuć żelazo póki się da.
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Kurczę, hektary do pozazdroszczenia :shock:

Jest kilka sposobów wykorzystania trawy:
1. Możesz ją kompostować, ale trzeba doczytać trochę szczegółów, żeby trawy nie zmarnować;

2. Możesz przykrywać nią rabatki kwiatowe, żeby nie porastały ich chwasty. Dość szybko warstwa staje się niewidoczna, więc trzeba ja uzupełniać.

3. Możesz posypywać cienką warstwą przyszłe grządki warzywne, a po lekkim podsuszeniu wymieszać z glebą i posypywać kolejną warstwą. Po jednym sezonie zbita glina będzie o wiele pulchniejsza, a wzrost wielu chwastów zablokowany.

4. Możesz układać pryzmy lekko podsuszonej trawy pod drzewami. Rozkładając się będzie nawozić drzewa.

5. Możesz wysypać dużo trawy tam, gdzie chcesz się w przyszłości pozbyć murawy, np. na terenie pod przyszłą plantację truskawek ;-)
Żeby nie zarobić się pieleniem truskawek, w międzyrzędzia możesz wysypywać skoszoną trawę :-)

Trawa jest the best ;-)

Wcale nie musisz kosić całej łąki, można ją kosic raz pod koniec lipca (chyba), a wcześniej mieć łąkę pełną kwiatów (szczególnie jak dosiejesz tam kilka mieszanek z torebek).
Na takiej łączce można kosić tylko dróżki do swobodnego chodzenia po posiadłości.

Zazdroszczę, jest cudnie... i te orzechy...
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Jeszcze was zanudzę moją Starą górką bo w najbliższych dniach raczej nie znajdę czasu. Obrazek

Obrazek
to już pod domem obrośnięty skalniakami niedoszły taras -szkoda że tu mieszkamy już 20 lat

Obrazek Obrazek

Obrazek to nasza stara studnia ratuje moje zielone w suche dni

Obrazek bratki załapały jakąś chorobę ciekawe ile z nich przetrwa zimę
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Mieszkacie tam czy nie mieszkacie 20 lat?
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Dzięki Siberko za podbudowanie zaraz chce się działać a tak nawiasem mówiąc to dzięki Tobie pomyślałam o urządzeniu tego ogrodu, wzorując się na twoim ogrodzie i podejściu do tematu że nie wszystko ładne co pod linijkę ,i nawet stare może dać urok ogrodowi.Przy domu tego nie udało by mi się zrobić bo moja połowa ma lekkiego hopla na tle porządku choć tak naprawdę tego nie widać .Tamten do póki jeszcze mój będzie moją oazą zachcianek i może nie wszystko zdołam wypielęgnować ale dam fory przyrodzie a ja troszkę jej pomogę.Dobrze że jesteś! ;:167 ;:196 ;:3
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Tak trzymaj :-)
Dzikie jest piękne :-) i przyjazne wszystkim małym stworzeniom zatruwanych przez nas notorycznie ;:108

Wszelkie naturalne, w sensie bez folii, sadzawki tylko w najniżej położonych miejscach, a nie tam, gdzie my chcemy mieć oczko. Takie szybciej wyschnie!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”