Ogródek-kalejdoskop-lojki

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1948
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Ewelinko moja działka to zaledwie 8 arów to w metrach będzie 800 m2 ,na tym mieszczą się dwa blaszane garaże ,
dom 13mx10m, jeden słup prądowy /\, jeszcze jeden wysokiego napięcia który widziałaś a dookoła tego wszystkiego właśnie moje małe trzy zakątki ogrodowe .Jeden w rogu to niby kwasolubne ale rosną tam i inne .

Obrazekto ten nazwany trójkąt bałamudzki bo bałamucił mojego psa i wiecznie tam lądował niszcząc moje roślinki. Drugi kącik to na tyłach za garażami raczej wyższe i wieloletnie Obrazek to zdjęcie nie obrazuje dobrze tego kącika bo jest robione już jesienią kiedy wszystko przekwitło a wcześniej nie robiłam zdjęć. Następny kącik jest z boku a raczej frontowego boku działki tu chciałam wyeksponować najwięcej kwitnących i wtym miejscu najczęściej zmienia się ogródek stąd ta nazwa 'kalejdoskop". Obrazek Obrazek Obrazekto zdjęcie obrazuje trochę frątowego szpaleru tuji osłaniającego nas od drogi i maleńki kącik raczej wiosenne tulipanki i takie tam a potem to jest co długo kwitnie .Jeszcze jaden jest powstały tego roku to krzewiki typu pięciornik który nie dał się nawet terażniejszym przymrozkom i jeszcze pięknie kwitnie ,no i ten z słupami wysokiego napięcia nazwany marzeniem bo planowałam to od lat ale mój mąż nigdy się na to nie godził więc jak to niegrzeczna baba zrobiłam kącik pod nieobecność męża.

-- 20 paź 2011, o 21:58 --

Widzę ze nie przeszło zdjęcie zakątka za garażami ponowna próba - Obrazek

Jeśli chodzi o obsadzenie tych słupów to świetny sposób tylko jak to bywa u ludzi wychowanych za komuny boimy się wszystkiego w tym elektryków bo muszą mieć dostęp do tych słupów co jakiś czas kontrolują stan techniczny tych łączeń drutów , a jeśli bym się odważyła to co byś polecała? ;:196
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

lojka 63 pisze: Jeśli chodzi o obsadzenie tych słupów to świetny sposób tylko jak to bywa u ludzi wychowanych za komuny boimy się wszystkiego w tym elektryków bo muszą mieć dostęp do tych słupów co jakiś czas kontrolują stan techniczny tych łączeń drutów , a jeśli bym się odważyła to co byś polecała? ;:196
No , masz dość trudne zadanie, ale radzisz sobie bardzo dobrze! Co do słupa - pewnie łatwo mi mówić , ale obsadziłabym go(obie części) kilkoma sadzonkami bluszczu HEDERA HELIX. Gdy się przyjmie i rozrośnie otuli ładnie beton zielonym płaszczykiem, nie broniąc fachowcom wejścia do góry. Możesz go trzymać w ryzach nie pozwalając wyrosnąć zbyt wysoko,a gdyby nawet z czasem , po kilku latach , trzeba było go od góry zerwać , przyciąć (bo elektrycy) , to i tak odrośnie od dołu i w krótkim czasie , niewielkim nakładem pieniążków, będzie choć troszkę zdobił i maskował niezbyt ładne słupy.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1948
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Niezbyt ładne to delikatnie powiedziane , one są szkaradne a do tego wielkie dlatego między nimi kazałam sobie zrobić kratkę i skrzynię i rośnie tam bluszcz ale nie wiem może to jakieś wino bo ma winogrona takie małe .poszukam może znajdę zdjęcie tego Hedera Helix , pozdrówka ;:7
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Tu masz zdjęcie - tak HEDERA HELIX porósł kikuty mojej złamanej 3 lata temu przez wichurę sosny :

Obrazek

Sadzonki dostaniesz w każdym ogrodniczym , albo - jeśli mi przypomnisz w kwietniu- maju podeślę Ci ukorzenione pędy.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1948
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Ewelinko zapisałam sobie nazwę tego bluszczu i jak nie zawieruszę to na wiosną posadzę na pewno będzie ciekawiej niż teraz. Bardzo podobają mi się wszelkie dwu i trzy -kolorowe liście tylko nie pamiętam już czy je widziałam jako bluszcze czy derenie .muszę gdzieś poszperać i zapisać bo te nazwy są nie do zapamiętania .Ale ty masz piękny domek kiedy mój będzie otynkowany chyba nie dożyję tego widoku .
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4201
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Jolu pamiętaj , że marzenia się spełniają :lol:
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1948
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Agatko co prawda nie często i nie za szybko ale mnie się spełniło troszkę m.in.6-osobowa rodzinka ,dom i własny choć mały ogródek ,teraz już kiepski ale samochód nawet psa dużego mamy i oboje pracujemy a zapowiadało się że już do starości będę siedzieć w domu .Dzieciaki jakoś po kolei męczą te studia tak że burzy sukcesów to nie ma ale powolutku do przodu .Teraz marzy mi się ten ogród na górce tak nazywamy moją starą działkę ,ale do tego trzeba kasy ,czasu ,pracy i pogody bo tam ciężka ziemia.Jak coś tam ruszy to zrobię zdjęcia żeby wam zobrazować ten teren.Na razie idę na spacer w wasze ogrody szukać inspiracji do działania-pozdrówka . ;:136 ;:167
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1948
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Wszyscy dzisiaj zabiegani po rodzinnych wizytach na cmentarzach ,chwila zadumy czasem refleksji ,czasem nerwowych sytuacji jak i gdzie zaparkować :evil: ;:71 .
Ja ze swej strony chciałam życzyć wszystkim forumowiczom spokojnego spędzenia tego czasu z najbliższymi dobrych dojazdów i jak najmniejszego drżenia serca jeśli strata jest świeża bo wtedy bardzo boli .Kochani kto w stresie niech pomyśli że przed nami wiosna można już myśleć o bratkach i wszelkich jesienią sianych wiosną kwitnących Obrazek
O wychodowaniu czegoś na co zawsze mieliśmy ochotę ale odkładamy na potem ja w tym roku zrobiłam dużo z takich swoich zachcianek i powiem szczerze warto bo mam wewnętrzny spokój nie czuję takiego żalu do życia czy do losu nie wiem jak to nazwać.Jeszcze raz dużo ;:3 jeszcze wiecej ;:1 a wokół pięknego zdrowego Obrazek ;:167
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1948
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Wiele z was pokazuje świetne zdjęcia jesieni a u mnie szaro nie mam traw ani liści bo drzewek przy domu nie ma kwiaty pomarzły po ostatnich przymrozkach.Może jutro uda mi się zrobić jakieś ciekawe zdjęcie przydało by się to by mi się humor poprawił :cry:
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4201
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Jolka za rok już na pewno cosik jesiennego w ogrodzie będziesz miała .
Niestety tak działa Forum , że lista chciejstw wciąż rośnie 8-) :lol:
Siberia
---
Posty: 2313
Od: 5 lut 2010, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Niektóre byliny wciąż interesująco wyglądają jesienią. Przyjrzyj się każdej roślinie z osobna i zrób fotki :-)
Zimą, wśród ogólnej białości, nawet te szare będą hitem :;230
Awatar użytkownika
Grzesik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2337
Od: 20 sty 2009, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Jolu, nie ma co smutkować :) jest dokładnie tak jak napisały moje przedmówczynie, głowa do góry :D
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1948
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogródek-kalejdoskop-lojki

Post »

Agatko ,Siberio,Grzesik serdecznie wam dziękuję za wsparcie wczoraj brakowało mi słoneczka dzisiaj już jest ,macie rację najpierw zrób zdjęcia a potem mów że nic nie ma oko czasami tego nie dostrzega co uwydatni zdjęcie.A co myślicie o takim moim kroku kupiłam po 3zł.kompleciki tulipanów , narcyzek mix, i hiacynty wczoraj je wsadziłam do gruntu wiem że pożno ale jak je okryje może przezimują ?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”