Ogród Marty cz. VI

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Ogród Marty cz. VI

Post »

Witam w kolejnej części opowieści o moim ogrodzie .

Przygodę z moim ogrodem zaczęłam 10 lat temu i od tego czasu co roku powstają nowe rabaty,w taki właśnie sposób ogród coraz bardziej się powiększa. Obecnie też mam w planie zrobić nową rabatę pod hortensje i drugą pod dalie ,żeby było ich jeszcze więcej :uszy Od niecałych dwóch lat jestem na forum i cieszę się ,że teraz w ogrodzie nie jestem sama,bo jestem z Wami,świetnymi pomocnikami,obserwatorami i wspaniałymi przyjaciółmi ,Ponieważ wizytówką mojego ogrodu są piwonie ,to tradycyjnie od nich zacznę ten wątek

piwonia lekarska majowa
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fan Tan
Obrazek



Obrazek

piwonia o koperkowych liściach
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Festiva Maxima
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

100letnia piwonia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sarah Bernhardt
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

White Cap
Obrazek

to nie wszystkie moje piwonie ,w ciągu roku będzie więcej ,zapraszam serdecznie wszystkich ;:196


SPIS WĄTKÓW

---ogród Marty cz.I
---ogród Marty cz.II
---ogród Marty cz.III
---ogród Marty cz.IV
---ogród Marty.V
---nadwyżki ogrodowe Marty
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: OGRÓD MARTY CZ. VI

Post »

Martusiu widzę kolejną część i melduję się w Twoim ogrodzie, ale czekam na zdjęcia.Buziaki przesyłam ;:196

To mi się podoba, cudowne piwoniowe wejście :D masz bardzo dużo roślin, ale takiej kolekcji piwonii nikt na FO nie ma ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: OGRÓD MARTY CZ. VI

Post »

Witaj Marto.
I ja się wpisuję, by czynnie uczestniczyć w życiu tego wątku. Ja też czekam na fotki. ;:108 ;:196 :wit
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: OGRÓD MARTY CZ. VI

Post »

Brązowy medal dla mnie ;:138
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: OGRÓD MARTY CZ. VI

Post »

Marysiu,Alu,Grażynko dziękuję ,fotki włożone, :uszy
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

Pokłon Twoim pięknym piwoniom,napatrzeć się nie mogę,taka duża kolekcja zajęła by mi całą działkę ;:306
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

No Marto ale dałaś czadu z fotkami. Piękności i to jaka kolekcja. ;:138 ;:138 ;:138 Czy nadal będziesz je kolekcjonowała? ;:196
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

Odpowiem teraz na wpisy z poprzedniego wątku,

Marysiu,skrzyp błotny nigdy nie okrywałam ,myślę ,że wystarczą opadłe liście z innych roślin,Zapisuj jak znajdziesz coś ciekawego,pozdrawiam ;:168

Gosiu, misę w lecie widać tylko z bliska jest w niej fontanna i bardzo przyjemnie szumi woda.Ta misa jest łatwa w utrzymaniu,szybko się ją myje ,naleje trochę wody , włączy pompę i efekt gotowy , :tan

Dorotko,DTJ Twoja sławojka też ma swój urok,ja lubię takie klimaty,nie muszę jej mieć ,bo mam ogród przy domu,ale gdyby było inaczej na pewno by była pozdrowienia :wit

Dorotko,dorkowO,w lecie tej misy prawie nie widać,bo jest pięknie zarośnięta roślinami,buziaki ;:196

Mati,pod brzozami jest żarnowiec,on jest zimozielony,na wiosnę pięknie kwitnie na żółto,pozdrawiam i zapraszam ;:65

Gosiu,nad misą jest wiąz taki rozłożysty na pniu,zupki są bo uwielbiamy ,ale nie mamy możliwości tego zjeść,więc pójdą na kompost.Zielone gałązki to żarnowiec,am się rozsiewa i jest go coraz więcej,no ni pięknie kwitnie na wiosnę,pięknych snów życzę ;:19

Ewuniu,to o co pytasz to nie trawa tylko biały irys kwitnie razem z piwoniami,jest na zdjęciu właśnie z piwoniami,a w jesieni tak pięknie przebarwiają się jego szablaste liście.buziaki dla ciebie ;:196

Madziu,ta misa jest praktyczna do czyszczenia,a w ogrodzie woda jest potrzebna ,nie zabezpieczam jej na zimę,bo jest otwarta i żaden mróz ją nie rozsadzi,wylewam tylko wodę ,ale ta woda i tak w niej jest z nasypanego śniegu,pozdrawiam :wit

Beatko nie umieraj tylko oglądaj ;:306

Kasiu,miło Cię widzieć na spacerze w moim ogrodzie,jesień też ma swoje uroki,zapraszam znowu ;:65

Violu,nie wiem czy nasiona penstemonu dojrzeją ,może da się na wiosnę podzielić ;:168

Bogusiu,dzięki za odwiedziny,może już będę mogła odwiedzać Wasze ogrody,bardzo tego chcę ;:196

Marysiu,zgadłaś od dzisiaj mam wolne ,oby tak zostało,ukisiliśmy kapustę ,potem coś pokopałam w ogrodzie ,zaległości mam niebotyczne ,buziaki dla Ciebie ;:196

Andziu,nawet nie wiesz jak miło czytam Twoje słowa,roślina o którą pytasz to nie trawa tylko irys biały o szablastych liściach tak pięknie żółciutkich w jesieni,jest na jednym zdjęciu z piwoniami.Co do dalii,to jaką możesz rozdzielić o dużych i średnich kwiatach,każda jest piękna,pozdrawiam i buziaki posyłam ;:196

Ewciu, nie wiem o jakie żółte kępy Ci chodzi,ale nie ma tam derenia rozłogowego,żółte kępy ,to kępy białego irysa ;:108

Renatko,dziękuję za miłe słowa,a moje dynie są nie do przejedzenia ,robię zupy i dżem dyniowo -pomarańczowy ,ale i tak nie zjemy wszystkich ,pozdrawiam i całuski dla Ciebie ;:196
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

Marysiu,miło ,że się podoba,buziaki ;:196

Grażynko,każdy ma coś innego pięknego,nawet na mniejszych działkach wszyscy macie cudne rośliny,ucałowania ;:168

Alu,uwielbiam piwonie ,jest ich jeszcze więcej ,ale nie mogę naraz tyle pokazać ,a 15 nowych jest zasadzonych w sierpniu i mam nadzieję ,że zakwitną na następny rok ,mam też piwonie od różnych babć i nazywam je ich imionami,mam wielki sentyment do tych starych babcinych piwonii ,cieszę się,że kolekcja się podoba buziaki dla Ciebie ;:196
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

Martuś, Ty Piwoniowa Królowa jesteś... Tyle odmian, tyle kolorów... Wspaniała sprawa... ;:215
A jeszcze ogród masz piękny, odmian roślin w nim bez liku... Tylko podziwiać... ;:138
Serdeczności zostawiam... ;:167
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

Witaj piękne piwonie w szczególności te pełne ;:138
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

Martusiu melduję się w kolejnej odsłonie Twojego pięknego ogrodu. Nie może mnie tu zabraknąć, uwielbiam spacerować pomiędzy ogromnymi kępami wspaniałych, bujnych roślin, których u Ciebie mnóstwo :D
Cudne powitałaś nas piwoniami....ależ masz odmian.... i wszystkie takie piękne ;:167
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Marty cz. VI

Post »

Martusiu piękne rozpoczęcie nowego wątku,aż sięcieplej na sercu robi patrząc na wiosenne kwiaty :D zresztą o każdej porze roku twój ogród jest dla mnie źródłem inspiracji ;:138
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”