Działeczka w cieniu dębu 1

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Joasiu ;:196 ale Twój wątek pędzi do przodu, ledwie nadarzam ;:65 ;:65 ;:65 Zakupów robisz wiele, ogródek coraz piękniejszy. Gratuluję. ;:138 Zaciekawił mnie sposób prowadzenia na kiju ogórków. O pomidorach to wiem ale o ogórkach, nie. Zobaczę co się da zrobić z moimi ogórasami? Ja też bardzo lubię żurawki. Obsadzam nimi lilie bo jak wiadomo, lilia lubi mieć nogę w cieniu a głowę na słońcu. ;:108
Pozdrawiam :wit :wit
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Gajeczko, jak tylko moje żurawki podrosną na tyle, żeby się dały pomnożyć, chętnie podzielę się z Tobą ;:136 .

Stasieńko :wit , uściski dla Ciebie ogrodmne ;:167 ;:167 ;:167 . Zakupów robię teraz niewiele, bo jakoś wydaje mi się, ze byliny (na tych się skupiam) wolą jesień i wiosnę na przesadzanie. Wtedy to odwiedzam częściej sklepy ogrodnicze. Mam jednak plan zasłonięcia komposterów, kroi się więc niezłe kopanie i nowa rabata, kupiłam więc kilka rzeczy. Co do ogórasków, bardzo polecam ten sposób hodowli "w górę" ;:108 - nie gniją, nie żrą ich robale, mają więcej słońca, zajmują mniej miejsca i łatwiej je podlewać ;:108 ;:108 ;:108 . Wad - brak. Czyż można chcieć więcej? :uszy
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
Awatar użytkownika
gajeczka
200p
200p
Posty: 251
Od: 1 cze 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Dziękuję Justynko! Powiem Ci, że bardzo kuszące słowa :) Jak przyjdzie co do czego, to pomyślimy, czym mogłybyśmy się wymienić :)
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Droga Joasiu ;:79 , widzę że planujesz pomału i dobrze. Ja za szybko "wystartowałam" z zakładaniem ogródka, z kupowaniem...i szybko się wypaliłam... Wydałam mnóstwo pieniędzy na rośliny o których nie miałam "zielonego pojęcia" ale się mi bardzo podobały. ;:14 ;:14 Powsadzałam do ziemi a one znikały albo same albo przy pomocy nornic albo po zimie nie zostało po nich śladu. Teraz więc kupuję mniej i bardziej nastawiam się na konkretne roślinki niż moje, byłe, kupowanie "na oko". :oops: No i co tu kryć, mam dużo obowiązków w domu i na ogródek już mi sił brakuje, tym bardziej że wszystko w nim muszę robić sama. :evil: Ale nie jest tak bardzo źle, idę pomalutku do przodu. ;:108
Moje ogórasy próbuję prowadzić do góry po sznurku ale one wciąż opadają. ;:137 Mam ich wprawdzie niewiele ale zrobiłam siedem słoików kiszonych i na 1,1/2 litrowe małosolne. ;:137 Reszta rośnie. :uszy
Pozdrawiam i życzę miłego dnia. ;:3 ;:167 ;:3
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Joasiu, bardzo dziękuję za miłe słowa ;:167
Z przyjemnością obejrzałam zdjęcia z ogrodu botanicznego- i tak sobie myślę, że na całym świecie (na tej szerokości geograficznej) są do siebie wszystkie podobne :lol: Podziwiam Twój ogród!! Zachwycił mnie dąb, bo bardzo lubię stare drzewa.
Pozdrawiam Cię serdecznie :wit :D
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Jestem i ja :wit

Cieszę się Asiu, że zdecydowałaś się w końcu na swój wątek ;:138
Będę zaglądac i dopingować ;:108
Mnie dopadło wakacyjnie lenistwo ;:224
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Gajeczko droga, nie ma problemu. Pomyślimy.

Stasieńko, wiesz, że lubię te pogaduszki z Tobą? ;:162 Śledzę Twoje wąteczki i wiem, że ciężko Ci samej pchać tę rzeczywistość do przodu ;:213 , ale każdy, nawet najmniejszy, sukces urasta do rangi olbrzymiego, gdy się go osiągnie po wielkich trudach ;:108 .
To prawda, staram się nie pędzić z ogrodem; w dużym stopniu to zasługa mojego męża, który jest powściągliwy i hamuje moje zapędy do kupowania wszystkiego, co sklep ogrodniczy zawiera :wink: Muszę przyznać, że ta dewiza się sprawdza, ale i mnie udało się już kupić kilka roślin, o których pielęgnacji nie miałam pojęcia, i wkrótce poszły na kompost... :oops: Jak i Ty, nastawiam się na konkretne rośliny - moje ostatnie zakupy robiłam z kartką w ręku.

Dewiza na ogóraski - seksowne rajstopy :;230 Jak się moje nie słuchają ;:14 , przywiązuję je za szyję do bambusowego kijka rajstopami i się cieszą. Raz przywiązane, oplatają wąsiska wokół kijka same... No i wydaje mi się, że kijki lepiej się sprawdzają niż sznurki, bo są grubsze i ogórkowi łatwiej się piąć.

Moniko, fajnie, że wpadłaś :wit . Ten dąb musieliśmy pokochać, choć na początku nie było łatwo, bo poza urodą stanowi mieszkanie dla zwierząt, które przychodzą do ogrodu i niszczą warzywa i kwiaty... :cry:

Agatko, nareszcie. Już myślałam, że wojażujesz gdzieś po świecie ;:71 Wpadaj, wpadaj ;:108 Inspiracji nigdy mało.
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Joasiu, ;:167 seksownych szkoda ;:223 , idę szukać zwykłych. I niech no tylko ogórasy spróbują się ich nie trzymać. Biada im... ;:14 ;:14 ;:14
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Stasieńko, ogóraski są wystarczjąco podekscytowane byle rajstopami... :;230 Nieseksowne też mogą być.

U nas nadal upały ;:3 bez kropli deszczu. Co wieczór podlewamy tzw. frontyard i backyard... Kilka drobnych ujęć z mojego ogródka... Niewiele, ale cieszą...
Lilia...
Obrazek

Dwa floksy karzełki posadzone tej wiosny...
Obrazek Obrazek

Różowa pysznogłówka
Obrazek

Co to jest, to nie wiem ;:24 , koleżanka mi dała i rosrasta się błyskawicznie...
Obrazek

Pojawiły się też dalie...
Obrazek
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Joasiu, roślinka od koleżanki to odętka wirginijska. Ładnie i bezproblemowo rośnie. Ja mam różową, twoja biała z odcieniem różu :?: Ładnie się komponuje z galardią w tle.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

JUstynko, wydaje mi się, że w tle to jest chyba jednak rudbekia, a nie gailardia.
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Piękne! :uszy ;:138 ;:80
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
marcyjanna
200p
200p
Posty: 422
Od: 23 cze 2009, o 17:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

O ja niemądra ;:14 Czemu wyrzucam porwane, seksowne rajstopy? Teraz muszę szukać kawałków sznurków do ogórasów :lol:
pozdrawiam
Małgorzata
Ot... chwastowisko marcyjanny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”