Działeczka w cieniu dębu 1

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Witaj Joasiu :wit
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.
Niezłe było chwastowisko, ale teraz ogród już fajnie wygląda.
Ładne masz róże, ciekawa jestem jak będzie wyglądała nowa różana rabata.
Widzę że masz dwa plastykowe kompostowniki, jesteś z nich zadowolona?
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Gosiu, fajnie, że wpadłaś ;:7 . Co Ty tam robisz w tym Kolnie (brakuje umlautu, sorry ;:24 )? Długo tam mieszkasz?

Andrzeju, byłam w Z. w sobotę wieczorem, tyle że wirtualnie (rozmawiałam z rodzicami na skype) ;:4 ... Uroczy Wieprz w tamtych okolicach...
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Asiu, cieszę się, pomysł z bluszczem ci się spodobał. Będziesz miała lepsze widoki niż graciarnia sąsiadów.
Piękne róże pokazałaś. Dopiero zaczynam moją różaną przygodę. Podobają mi się duże, stare i pachnące odmiany. Kolory buraczkowe i bordo, lekki róż i biel. Dlatego do kajecika zapisałam Wild Blue Yonder i Heavenly Pink.
Na północy dzisiaj deszczowo, ale wieczorkiem były przejaśnienia. Może jutro będzie ;:3
Miłego życzę.
Jo37
500p
500p
Posty: 606
Od: 20 sty 2009, o 10:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i nie tylko 6a/6b

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Witaj ,
przyjmij spóźnione życzenia urodzinowe . Pięknie się zapowiada Twój ogród . Zazdroszczę pięknego dębu.
Hostowisko pod nim ma wiele uroku. Zdziwiłam się ,że sąsiedzi tak mało dbają o swoje ogródki .
Byłam kilka lat temu w Toronto wiosną i wszystko wyglądało pięknie .
Pozdrawiam , Joanna
Awatar użytkownika
grazka2211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 14 paź 2008, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: MILICZ-CAVAN-IRLANDIA

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Asiu witaj słonecznie (jeszcze).Pytałaś się o moją walkę z ślimakami.Prawda jest taka że poległam.Jeden sezon stosowałam chemie-takie specjalne granulki.Potem stosowałam środki naturalne -wszystkie swoje grządki zasypałam skorupkami jajek i żwirkiem -wyczytałam że to odstrasza ślimaki .Bo skorupki i żwirek uszkadza ślimakom ich delikatne ciało.Do tego doszła dość zimna zima jak na warunki irlandzkie i moje zbieranie ręczne.Nic nie pomaga więc sobie odpuściłam.Niestety ślimaki tutaj są i będą mnie męczyć bo jest za mokro.
doniczkowe , prace mojej córki ZAPRASZAM.
Przepraszam za błędy w tekstach .Winą jest sprzęt z którego korzystam .
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12835
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Witaj Joasiu, czytam i czytam , same znajome strony...W Kandzie mam teścia, a w Łukowie też kogoś znałam, jaki ten Świat mały. :wit
Awatar użytkownika
gajeczka
200p
200p
Posty: 251
Od: 1 cze 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Witam :) Trafiłam po linkach na Twój wątek i bardzo mi się "w cieniu dębu" podoba :) Z przyjemnością będę zaglądać. I dzięki Twojej wizycie w ogrodzie botanicznym i pięknym zdjęciom, dowiedziałam się, jak nazywa się moja różyczka - dziękuję :)
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Klarysko, właśnie umówiłam się z koleżanką na "małe" zakupy w Humber Nurseries, czyli w najfajniejszej szkółce roślin w mojej okolicy. Bluszczyk będzie ;:63 Czy polecasz jakąś szczególną odmianę? Słyszałam, że jest taka, która zmienia kolor liści. Jakaś podpowiedź?

Joanno, moja imienniczko, witam Cię serdecznie :wit Dziękuję za życzenia urodzinowe ;:180 Co do dbałości o ogrody w Kanadzie, ludzie spełniają pewne minimum - skoszony trawnik, obowiązkowo jakieś kwiatki lub krzewy przed domem (zazwyczaj jednoroczne, bo kwitną całe lato), ale wszystko to jest "low maintenance", czyli łatwe w utrzymaniu i nie wymagające żadnego wysiłku i pielęgnacji. Jak ktoś chce mieć ogród z prawdziwego zdarzenia, to już spore wyzwanie. Niewielu się decyduje, choć, jak mówię, każdy ma jakiś minimalny, choćby symboliczny "klombik".

Grażko Irlandko ;:167 , przykro mi z powodu Twoich ślimaków. Nie wiem, czy to mądra podpowiedź, ale może są jakieś ptaki, które zjadają slimaki? My mamy kilka karmników, które są atrakcją dla różnych ptaków i jak na razie, nie ma poważniejszego problemu z jakimiś robakami i ślimakami.

Witaj, Igo, od pięknego ogrodu spod igły. Skoro masz teścia w Kanadzie, to pewnie tu bywasz. Zapraszam ;:108 Mój domek w złotym wieku (właśnie stuknie mu 50. w przyszłym roku :tan ), ogródek w moich rękach dopiero od dwóch latek, ale wszyscy już Cię zapraszamy ;:136

Gajeczko, zaraz wpadnę zobaczyć, co u Ciebie ;:65 . Fajnie, że do mnie zaglądasz. Zapraszam częściej ;:196 .
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Ciągle coś stoi na przeszkodzie, a tu zdjęcia w kolejce czekają... ;:65 Te z Kwiatowego Wzgórka... Ciągle się opóźniam z oprowadzaniem Was po swoim ogródku, ale może nie ma się co spieszyć... Kilka skromnych kwiatuszków, które cieszą oczy moje i odwiedzających... A zatem za nim pójdziemy dalej, postoimy jeszcze w tym słonecznym miejscu ;:213

Petunie, które dobrze się czują w wydrążonym pniu drzewa :D
Obrazek

Co to jest, każdy widzi :wink:
Obrazek

A ten wesoły kwiatek jakoś się pewnie fachowo nazywa, ale ja nie wiem jak i nie mogę sprawdzić, bo siedzę w pracy ;:224
Obrazek

Czerwona malwa, nieśmiała bardzo, ale urody jej nie brak. ;:108
Obrazek

Różowa malwa, której liście komuś bardzo smakują ;:14 Tylko komu?
Obrazek

Taki sobie gliniany dzbanek z begonią...
Obrazek
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
Awatar użytkownika
gajeczka
200p
200p
Posty: 251
Od: 1 cze 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Dziękuję za wizytę w moim małym świecie. Śliczne masz kwiaty, przyjemnie do Ciebie zaglądać :) I jaka fajna nazwa, Kwiatowy Wzgórek, podoba mi się, że takie nazwy nadajesz. Też mam taki kwiatek, który nazwałaś wesołym, ale tak samo nie mam pojęcia, jak się nazywa. Ale chyba najważniejsze, że cieszy oczy :)
Awatar użytkownika
Gosia123A
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 28 maja 2011, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Miło mi przywitać Ciebie Joasiu :wit Fajnie,że z tak daleka do mnie zawitałaś.Bardzo mi się podobają te róże dwukolorowe.Widzę,że pomału powstaje miły ogródek w cieniu dębu.Dobrze,że już masz cień.Joanno jaka jest pogoda w Toronto?Cieplutkie pozdrowienia z ciągle mokrej Polski Gosia ;:79 ;:79 ;:1 Jak tylko będziesz miała ochotę wpadaj do mnie zapraszam,a ja również będę pamiętać o tobie.Pa
Awatar użytkownika
Dzialeczka
500p
500p
Posty: 595
Od: 28 kwie 2010, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toronto

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

Gajeczko, wesoły kwiatek nie jest tak do końca tajemniczy, tylko głowa moja ma selektywną pamięć :;230 Jak wrócę do domu, spojrzę na tabliczkę pod kwiatkiem i zobaczę, jak też go botanicy ochrzcili :wink:

Gosiu, napisałam Ci kilka słów w Twoim wąteczku. U nas bezlitosne upały ;:213 ;:213 ;:213 Tylko ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam,
joanna
Działeczka w cieniu dębu - Zapraszam!
piwoy
200p
200p
Posty: 239
Od: 12 lis 2010, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warszawa

Re: Działeczka w cieniu dębu 1

Post »

wesoły kwiatek to gailardia oścista
dzięki za miła wizytę w moich liliowcach, które nie zasługują na takie ciepłe słowa bo sa zwyczajne i pradawne. Moje ulubieńce to irysy (zajrzyj do mojego podstawowego wątku)
serdeczności
pozdrawiam Piotr
piwoy - mój ogródek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”