Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Gosia123A
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 28 maja 2011, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

:wit Witaj Olu .Fajnie,że do mnie zajrzałaś.Wiesz,ja też mam żółte maliny.Są super,bo prawie nigdy nie chorują,a mają owoce do mrozów.Twoje maliny majma chyba za mokro lub na odwrót.Poza tym Twoja poprzednia właścicielka zostawiła Ci sporo ładnych kwiatuszków.Pozdrawiam ;:138 i wstępuj do mnie jak tylko będziesz mogła ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Olu Witam :wit Piękną macie działkę , dużo pracy włożyliście ale efekty widać . Piękne róże , liatara cudna - taka duża kępa ( ja choruję na taką ) . Piszesz że Laur zimuje na działce - jakie u Was temperatury w zimie ? Życzę powodzenia .
Pozdrawiam i zapraszam do mnie ;:65
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Witaj :wit
Spotkałam Cię u Tereski i z ciekawości zaglądnęłam do Ciebie ;:138
Podziwiam zapał i nie dziwię się, że nie masz czasu na pisanie w swoim wątku, skoro wykonaliście tyle pracy! ;:180
Przed Wami jeszcze troszkę pracy, ale już jest ładnie i tak jasno.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
oster
1000p
1000p
Posty: 1358
Od: 9 mar 2011, o 15:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Widzę, że nadal nie masz czasu na wklejanie nowych zdjęć, choć przyznam, ciekawa jestem,
jak obecnie wygląda działeczka.
Nie zauważyłam wcześniej tego:
AleksandraK pisze:Żółta malina
Obrazek
własnie z tą częścią coś sie dzieje :?:
Co do krzewu maliny, zamieść swoje wątpliwości tutaj: http://forumogrodnicze.info/viewforum.php?f=34 ,
może ktoś podpowie, co należy zrobić. Widzę, że liście schną na zeszłorocznym pędzie, więc tym bym się nie przejmowała, zwłaszcza, że młode wyglądają na zdrowe ;:138 Nie wiem, czy w tym roku będą owocować, bo są dość malutkie. Moje tegoroczne pędy mają ponad metr wysokości i na wielu już są zielone owoce. I owocują do dość późna, czerwonych malin już dawno nie ma.
A co do pielęgnacji krzewów malin możesz poczytać tutaj:http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=34&t=12627
Pozdrawiam serdecznie
x-S-l
---
Posty: 2085
Od: 2 sie 2011, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

działka piękna, roślinki też i ile już zrobiliście w tak krótkim czasie tylko bić brawa! ;:138 ;:138
zaś altanka, szczerze myślałam, ze moja to już zabytek ale teraz jak zobaczyłam tą, którą masz u siebie na działce - myślałam, że z krzesła spadnę z wrażenia i co tu mówić, ze śmiechu! :;230 :uszy
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Witam
Dziekuje wszystkim za odwiedziny i za wpisy. ostatnio rzadko zaglądam na forum.
Działka po lipcowo-sierpniowych deszczach ciagle zarasta chwastami-ciągle je wyrywam, ale jak wyrwe w jednym koncu to znowu pojawiaja sie na drugim :)

Co do malin- to ciągale owocują - są pyszne - polecam tą żółtą odmianę. doczytałam, że ten stary pęd po prostu muszę wyciąć, ale na razie jeszcze tego nie zrobiłam, bo są na nim owoce.
Z nowości to posadziłam 44 krzaczki truskawek.
A tak to bez większych zmian.
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Mini fotorelacja
Obrazek

Obrazek
Aksamitki - dosc pózno je wysiałam ale są przepiękne - bardzo duże, dorodne.

Obrazek
Aksamitki drobnokwiatowe

Obrazek
Nie przypuszczałam, że już w tym roku budejla mi zakwitnie - ma dopiero ok 3 m-cy

Obrazek

Obrazek
Z jednego maleństwa są już 3 :heja
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Liatra powoli zaczyna mi przekwitać - czy powinnam ją jakoś przyciąć, usunąć kwiaty?

Zakupiłam jagode kamczacką (8zł)

Mam kawałek niezagospodarowany i wymysliłam, że zrobie sobie mini skalniaczek. kamienie mam, ziemie też. Jutro Tesciu mi wszystko przetransportuje.
Awatar użytkownika
gawronka
200p
200p
Posty: 290
Od: 10 kwie 2010, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

AleksandraK pisze:Tesciu mi wszystko przetransportuje.
taki teść to skarb ;:108
Zapraszam do mnie : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=41729" onclick="window.open(this.href);return false;
Marta
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Moja mini rabatka ala skalniak :) Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na samą góre chciałabym taki garnek przerócony, bardzo podoba mi się u Beci na działce - planuje od niej to zgapić - mam nadzieje, że się nie pogniewa.
Na środkowe piętro chciałabym powsadzać cebulki jesienne, tzn: hiacynty, szafirki, przebiśniegi, mini tulipanki.
A na sam dól roślinki skalniakowe, głównie rozchodniki.Dlatego to piętro wymieszałam ze żwirem. mam nadzieje, że za rok już jako tako bedzie się ten mój wytwór prezentował
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Moja działka 29.sierpnia na zdjęciach
Obrazek
Astry

Obrazek
Jakoś dziwnie mi się wygiął ten jeden aster :)

Obrazek
Azalia po przejściach. Dzięki foru dowiedziałam się, że zaatakował ją grzyb. Za poradą forumowiczki spryskałam ją topsinem, usunełam stare, schorowane listki i widzę, że dochodzi do siebie. Szkoda tylko straconych pąków kwiatowych- miałabym kwiatki w nast sezonie a chyba juz nic z tego. grunt aby była zdrowa.
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Obrazek
Clematis nie rósł, nie rósł a ostatnio jak wystrzelił to musiałam mu dołożyć drabinkę :)

Obrazek
Do donicy wrzuciłam już cebulki tulipanów

Obrazek

Obrazek

Obrazek
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Obrazek

Obrazek
Czy to oznacza, że hortensja jeszcze chce w tym roku zakwitnąć?bardzo mnie uradował ten rozwijający się kwiat :)

Obrazek
A to szczepka, którą dostałam od babci. Przyjeła się. Super. U babci w ogrodzie jest przepiękne, duże pełne, rózowe kwiaty. mam nadzieje, ze u mnie tez taka będzie.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”