Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak mniej więcej wyglądają moje rabaty. jeszcze duuzo wolnego miejsca, duuzo do zrobienia, poprawienia.
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Obrazek
Zdrowa "kulka"

Obrazek
Chora "kulka"
Chyba jakiś drań sobie wszedł i zostawił po sobie ślad.
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Moja skromna kolekcja wrzosów

Według gazet ogrodniczych powinno się zasadzać od 10 sztuk jedego rodzaju aby uzyskać ładne wrzosowisko. Niestety nie stać mnie na takie cuda. Licze na to, że z czasem same się rozrosną.
Wkurza mnie, że na donicach hodowcy dają znać jakie to odmiany. jak na razie to rozszyfrowałam tylko dwa.
1
Obrazek
2
Obrazek
3
Obrazek
4
Obrazek
5
Obrazek
6
Obrazek
MagdalenaKCh
500p
500p
Posty: 751
Od: 26 sie 2011, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Ja jestem za tym aby były pojedyńcze sztuki roślin bo przynajmniej nie zapełnisz sobie tak szybko miejsca, a będzie piękna różnorodna kolekcja. Bardzo mi się podobają Twoje wrzosy. Tzreba tylko pamiętać by okrywać je na zimę.
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

wiem wiem. najlepiej wrzosy z tego co wyczytałam to ilgliwiem świerkowym. Broń Boże liścmi. to za "Działkowcem".

Mi też się podoba tak jak jest tylko wkurza mnie ta goła ziemia, raz, że zarasta a dwa, że troche nieciekawie wygląda. Powsadzałam parę różnych rodzajów rośłin, które mają za zadanie się rozrosnąć i stanowić "dywan" ale oczywiscie potrzeba na to czasu.

a całości korą nie chce wysciełać, bo to za drogi gisps a i tak ją wywieje. wiem, że niektórzy dają najpierw folie, a na to kore ale mi sie takie rozwiązanie w ogóle nie podoba.marzy mi się też piękne wrzosowisko...może za 5 lat się po części doczekam.

Dziekuje za odwiedziny. pozdrawiam wszystkich odwiedzających ogrodników :))
Awatar użytkownika
Gosia123A
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 28 maja 2011, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Alu : :wit witaj,myślałam,że pomyliłam wątek,tak szybko uformowałaś ogród.Widzę,że jesteś w tym dobra.Masz prawie gotowy.Bardzo ładny.Pozdrawiam.Gosia ;:108 ;:63
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Prześledziłam Twój cały wątek, naprawdę "kupę roboty odwaliliście" w tak krótkim czasie, sorry za słownictwo, ale ten slogan oddaje tak naprawdę Wasze dokonania. Dużo ładnych i ciekawych nasadzeń, a co najważniejsze widać, że masz rękę do roślin, gdyż w oczach rosną, a drobne niepowodzenia, no cóż wszystkim się zdażają, ja chyba też muszę opryskać azalię, bo właśnie zauważyłam, że coś się z nią dzieje, póki co pąki jeszcze ma, ale czy zakwitnie za rok to wątpię.
dangar1
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 kwie 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

AleksandraK pisze:rozmawiałam z mężem nt gęstości zasadzen tych świerków i zdecydowaliśmy, że je przeżedzimy. Dzięki za porady. pozdrawiam wszystkich odwiedzających
Koniecznie przesadzić! Świerk ma średnicę 6m i więcej! Potem szkoda będzie je niszczyć.
Awatar użytkownika
Gosia123A
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 28 maja 2011, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Olu :wit skalniak jest fajny,roślinki piękne no i rabatki się zapełniają.Nie próżnujesz.Pozdrawiam Gosia :wit
Awatar użytkownika
Gosia123A
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3475
Od: 28 maja 2011, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Oleńko :wit Odezwij się,brakuje nam Ciebie ;:196
AleksandraK
200p
200p
Posty: 210
Od: 7 kwie 2011, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój pierwszy własny ogródek działkowy

Post »

Witajcie ktokolwiek tu jeszcze zagląda.

Ostatnio nie mam czasu, dostałam prace, na weekendy dokształcam się, udzielam korepetycji - doba jest za krótka i na dodatek tak szybko ciemno sie robi.

Aparat ostatnio tez był w pożyczce wiec zdjęc nie mogłam robić. W połowie października dostałam nowe roślinki, które zamówiłam prze internet, wiec kolekcja się powiększyła, oby tylko sie przyjeły i pieknie na wiosne zakwitły - to obfotofrafuje wzdłuż i wszez :)))

Dzisiaj zakupiłam agrowłóknine i opatuliłam hortensje, różaneczniki. Róże przykryłam gałązkami świerków.

Poza tym to walcze z kretem, jestesmy na scieżce wojennej juz od dłuższego czasu. ostatnio zakupiłam preparat ANY-Bissan (27.50 - 250ml) jak na razie to mogęstwierdzić, że dośc skuteczny ale tylko w korytarzach, w których został wlany. jeśli korytarz kreci sąsiaduje w poblizu a preparat się tam nie dostał to nie działa.

Z altaną ponoć ruszamy na wiosne. mamy nowa bramke, tylko nie ma kiedy jej załóżyć. Zycie jest okropne - ciągle brakuje czasu na to co przyjemne :))

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów-ogrodników
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”