W moim ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Orquidea
50p
50p
Posty: 52
Od: 14 mar 2010, o 00:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

W moim ogrodzie

Post »

Takie śliczności na forum pokazujecie, że aż zapragnęłam podzielić się z Wami moim maleńkim kawałkiem raju. Ogródek mam od 9 miesięcy. Był już zagospodarowany przez poprzednich właścicieli, a teraz czas na przeróbki :) Powierzchnia to dokładnie 412 m. Na działeczce stoi 25 metrowy murowany domeczek, w którym spędzamy noce i deszczowe dni.
Oto moje pierwsze jabłuszka (najlepsze jakie w życiu jadłam- bo WŁASNE ;))
Obrazek Zimowity i pszczółka:
Obrazek
A to mój sąsiad: Obrazek
Awatar użytkownika
Orquidea
50p
50p
Posty: 52
Od: 14 mar 2010, o 00:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W moim ogrodzie

Post »

Fioletowe zimowity też mam, ale robią mi w ogrodzie śmietnik. Muszę je przesadzić. Działkę odwiedziłam tydzień temu, ale do sfotografowania nic jeszcze nie było. Kilka kiełkujących cebulek widziałam, ale nie wiem jakie to rośliny (wyglądało mi to na hiacynty, ale pewna nie jestem). Działkę kupiłam w ostatnich dniach czerwca, więc teraz wiosna przynosi mi jak widzę różne niespodzianki :) I to jest fantastyczne :D !!
Awatar użytkownika
Orquidea
50p
50p
Posty: 52
Od: 14 mar 2010, o 00:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W moim ogrodzie

Post »

Widok po wyjściu z domku:
Obrazek
Tyły działki:
Obrazek
Później pokażę jak wygląda druga połowa.
Chciałabym działeczkę jakoś "pokolorować", ale nie za bardzo wiem jakimi roślinami i gdzie je posadzić. Zależy mi żeby zachować jak największą przestrzeń, ale jednocześnie osłonić się od sąsiadów. Czyli: coś kolorowego, wysokiego, ale nie rozrastającego się zbytnio w szerz. :) Może ktoś coś wymyśli... gdzie i co zasadzić... Z całą pewnością znajdą się u mnie lilie i różaneczniki. :)
Pozdrawiam serdecznie!!!

Kurcze! Już się nie mogę doczekać ciepłych i słonecznych dni... :tan
Awatar użytkownika
Orquidea
50p
50p
Posty: 52
Od: 14 mar 2010, o 00:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W moim ogrodzie

Post »

Tylko, że siatka ma zaledwie metr wysokości, a jak puszczę na nią pnącze, to sąsiad się pewnie wkurzy :/
Wiesz jak to z nowymi. Cały czas są pod obstrzałem :D "Dobrzy ludzie" stale informują jakie kto ma prawa, co wolno, czego nie... bla bla bla. Już raz ten właśnie sąsiad zza siatki zwrócił uwagę, że nie chce żeby nasza roślina wlazła mu na działkę i żebyśmy jej pilnowali (krzaczek ma dopiero 30 cm i jest posadzony w sporej odległości od siatki, więc... :/) Wolę nie narobić sobie wrogów na samym początku- trochę z tym poczekam ;).
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: W moim ogrodzie

Post »

Witaj. :wit Mówisz lilie i Różaneczniki, na tle żywotników - szmaragdy?- posadziłabym lilie , a w cieniu drzew - różaneczniki, ale to jest moja koncepcja.Pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
nitka55
500p
500p
Posty: 834
Od: 26 sty 2010, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: szczecinek zachodniopomorskie

Re: W moim ogrodzie

Post »

Witam tak jest z tymi sąsiadami a szczególnie za przeproszeniem" dziadkami " ;:223 ,ja również mam działkę w ogrodach ale moi sąsiedzi nawet lubią jak coś blisko posadze .Sprobój postawic kratki i obsadzic właśnie powojnikami .Odległośc od siatki według regulaminu dzialkowców musi byc 1metr ,to tylko duże drzewa muszą byc wsadzone 2 metry .życzę powodzenia ;:138
Awatar użytkownika
paulinka09
500p
500p
Posty: 586
Od: 18 sie 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W moim ogrodzie

Post »

Witaj.
Może krzaczki forsycji?Dobry krzak do cięcia i wiosną kolorowo się robi.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Orquidea
50p
50p
Posty: 52
Od: 14 mar 2010, o 00:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W moim ogrodzie

Post »

2 forsycje posadziłam w jesieni w miejscu gdzie widać pas ziemi. Kusi mnie jaśmin :) A w ogóle to tak strasznie lubię rośliny, że pozasadzałabym wszystko co mi podejdzie pod ręce :) Ale jak już wspomniałam nie chce działki zagracić, do tego nie mam za wiele $ więc tak nie poszaleje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Orquidea
50p
50p
Posty: 52
Od: 14 mar 2010, o 00:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W moim ogrodzie

Post »

Zagościła w moim ogródku wiosna :)
Obrazek
Pierwszy pierwiosnek- jeden na całą działkę :lol:
Obrazek
I jeszcze hiacyncik- szkoda, że łodyżka nie wyszła (ciekawe czemu... :roll: )
Obrazek
Awatar użytkownika
paulinka09
500p
500p
Posty: 586
Od: 18 sie 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W moim ogrodzie

Post »

Łodyga od hiacynta dopiero wyjdzie jak wyłoni się pączek.Nic się nie martw,ślicznie rośnie twój kwiatek :D .
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Orquidea
50p
50p
Posty: 52
Od: 14 mar 2010, o 00:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W moim ogrodzie

Post »

Działka zaczyna się już budzić do życia :) Kolorów coraz więcej, zieleń coraz piękniejsza.....
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
I goście:
Obrazek
Awatar użytkownika
Orquidea
50p
50p
Posty: 52
Od: 14 mar 2010, o 00:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W moim ogrodzie

Post »

Moja działka jak widzę nie jest zbyt popularna na forum, ale i tak co jakiś czas będę wrzucać fotki. Może kogoś zainteresuje... :wink:
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Orquidea
50p
50p
Posty: 52
Od: 14 mar 2010, o 00:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W moim ogrodzie

Post »

Śliczne niezapominajki, a oprócz tego wschód słońca- jeszcze z końca lata
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”