Moje małe królestwo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
em
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 731
Od: 26 mar 2008, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Moje małe królestwo

Post »

Ogród młodziutki, ale już zaczyna w nim brakować miejsca ... a tu tyle roślin czeka żeby je posadzić :wink:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Monika76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1434
Od: 10 wrz 2007, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj em.
Ogród młody, ale jest co oglądać, piękna przylaszczka.
Będziesz zdziwiona/ny jak bardzo Twój ogród może się rozciągać :wink:
Może podasz swoje imię, bo tak nie bardzo wiadomo :)
U Moniki - cz. 1, cz. 2
Gdy życie ofiaruje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę.
em
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 731
Od: 26 mar 2008, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Monika76 pisze:Witaj em.
Ogród młody, ale jest co oglądać, piękna przylaszczka.
Będziesz zdziwiona/ny jak bardzo Twój ogród może się rozciągać :wink:
Może podasz swoje imię, bo tak nie bardzo wiadomo :)
Dziękuje za miłe powitanie! :D
Obyś miała racje z tym rozciąganiem :wink:
em to "przezwisko" (ktoś po prostu naoglądał się Bond'a i tak zostało :wink: )
Teraz planuje powiększyć leśny zakątek pod drzewami owocowymi ,dosadzić lilii i liliowców, a... i zapomniałbym o nowej rabacie dla lewizjii ... oj będzie się działo :wink:
Pozdrawiam!
Emil :wink:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
aneczka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 23 mar 2008, o 17:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Witaj nowy kompanie w naszej grupie :!: .Widac,że masz dar do pielęgnacji roślin zapowiada się ciekawie ,dalszej takiej wytrwałości mam pytanko wiesz jakie odmiany liliowców posadzisz czy ot tak z przypadku :?: Przyznam ci się,że na początku też kupowałam roślinki,które mi się podobały po kilku latach :lol: :lol: zaczełam kolekcjonowac określone odmiany pozdrawiam Aneczka zajrzyj do mojego ogrodu :) pa.
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Witaj em. Masz bardzo piękne i ciekawe kwiaty. Niektóre są mi znane lecz nie wszystkie. Jak się nazywają kwiaty na zdjęciu nr 2 i 3. Jeżeli masz więcej zdjęć to koniecznie pokaż, z przyjemnością je obejrzę, bo ogród zapowiada się pięknie. Napisz coś więcej o swoim ogrodzie, jaki jest duży. Pozdrawiam Irena.
em
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 731
Od: 26 mar 2008, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

aneczka pisze:Witaj nowy kompanie w naszej grupie :!: .Widac,że masz dar do pielęgnacji roślin zapowiada się ciekawie ,dalszej takiej wytrwałości mam pytanko wiesz jakie odmiany liliowców posadzisz czy ot tak z przypadku :?: Przyznam ci się,że na początku też kupowałam roślinki,które mi się podobały po kilku latach :lol: :lol: zaczełam kolekcjonowac określone odmiany pozdrawiam Aneczka zajrzyj do mojego ogrodu :) pa.
Odwiedzidziłem Twój ogród, pięknie urządzony i bardzo zadbany! Jednym zdaniem : wzór do naśladowania! :wink:
Teraz chciałbym się skupić na uprawie lilii z grupy orientpetów, LA i azjatyckich, a także nowszych odmian liliowców. I dodatkowo roślin skalnych ( zwłaszcza moich ulubionych lewizjii) :wink:
Co do odmian, to napisze dokładniej, kiedy rośliny będą już rosły w moim ogrodzie.
Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
Monika76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1434
Od: 10 wrz 2007, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Emilu, czy na ostatnim zdjęciu jest Epimedium czerwone?. Niezła kępka :)
U Moniki - cz. 1, cz. 2
Gdy życie ofiaruje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę.
em
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 731
Od: 26 mar 2008, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Irenko ta mała krzewinka o lazurowych kwiatach to lithodora, a ten żółto-czerwony bukiecik należał do pantofelnika, niestety ostatniej zimy wyczerpany kwitnieniem odszedł do krainy cieni...
Mój ogród to prostokąt o wymiarach około 20 x 30 metrów, kiedy szykuje miejsce pod nową rabatę to wyciągam całą masę korzeni perzu i tony kamieni pozostałych po budowie domu :( Ale i tak praca w ogrodzie to moje ulubione zajęcie :wink:
Moniko trafiłaś :!: To epimedium po przejściach. Zeszłej wiosny musiałem je podzielić na trzy części, bo tak bardzo się rozrosło... Jedna została u mnie (i to właśnie ona jest na zdjęciu) a dwie powędrowały do znajomych. :D
Awatar użytkownika
Monika76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1434
Od: 10 wrz 2007, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

W ub. roku kupiłam małą sadzonkę właśnie takiego epimedium.
Nie będę miała nic przeciwko kiedy u mnie będzie się tak rozrastać...rozrastać :wink:
U Moniki - cz. 1, cz. 2
Gdy życie ofiaruje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę.
em
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 731
Od: 26 mar 2008, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

I tego Ci życzę :wink:
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Witam Emilu. Twoje lewizje są piękne, niestety u mnie wyginęły :cry:
Przylaszczka super, a powiedz mi co jest na 3 zdjęciu obok lilii ?
Awatar użytkownika
Kamyczek87
100p
100p
Posty: 170
Od: 7 cze 2007, o 18:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

A jak się nazywa ta żółta roślinka z czerwoną plamką?,podobne troche do pantofelnika. :P Śliczne masz kwitnienia na skalniaczku.
em
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 731
Od: 26 mar 2008, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam serdecznie!
W tym roku kilka lewizjii też wypadło (zbyt wilgotna zima), ale wciągle dosadzam młode roślinki z siewu :wink:
Na 3 zdjęciu jest Jagodowiec wielkokwiatowy ( Uvularia grandiflora ), fajna roślinka do cienia, lubi dużo wilgoci i nie znosi późnych przymrozków :cry: W zeszłym roku mróz tak ją skosił, że myślałem o dokupieniu nowej ... na szczęście odbiła od korzenia :D
Jeśli chodzi o roślinę z żółto-czerwonymi kwiatami, to jest to krzyżowka pantofelnika. Dobrze zimuje, ale wczesną wiosną zagniwają rozetki i roślina schodzi śmiertelnie... Mocno się sieje, ale moje koty strasznie ją polubiły, więc nie zoztała mi ani jedna siewka ... a szkoda :wink:
Poszukam jej wiosną po szkółkach ... może będe miał szczęście :D
Pozdrawiam serdecznie!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”