Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

anabanana pisze:a może nad oczkiem poeksperymentowałbyś z roślinkami błotnymi? świetnie wyglądają nad wodą różnej maści kosaćce na przykład... skalniaczki zostawiłabym na ich miejscu :wink: Wesołych Świąt!
ale dajmy na to te kosaćce to one w wodzie posadzone powinny być czy przy formie i kamieniach sadza się je ? pytam bo z roślinami typowo oczkowymi niestety ale właśnie doświadczenia nie mam :P

Również Wesołego Alleluja wszystkim forumowiczom !! :-D
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mewa
1000p
1000p
Posty: 5373
Od: 25 paź 2009, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Arturze wysłałam Tobie pw odnośnie traw :wink:
Pozdrawiam. Ewa
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Dziękuję za link

Teraz Wy mi doradzcie :)

Jak wspomniałem w jednym z moich postów planuje do tej nowej formy oczkowej zainstalować pompe fontannową ,nie dużą, nie dużej mocy ,bo i oczko wiadomo wielkie nie będzie. Czy taka pompa będzie dobra ??

Obrazek

Zdjęcie oczywiście zapożyczone.

Proszę o opinie :)
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Witaj
Paczę i paczę , tu od pierwszych stron takie zmagania ale efekt zdumiewający :) ;:63

Co do pompy , nie wiem do czego ma Ci ona służyć ale jak tylko do poruszania taflą wody to wystarczy ;)
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

PiotrekP pisze:Witaj
Paczę i paczę , tu od pierwszych stron takie zmagania ale efekt zdumiewający :) ;:63

Co do pompy , nie wiem do czego ma Ci ona służyć ale jak tylko do poruszania taflą wody to wystarczy ;)
Dziękuję Piotrek. Pompa ma służyć do podnoszenia wody w celu uzyskania małego plusku i ruchu wody aby w upalne dni nie była taka nagrzana i zastała jak będzie gorąco i bezwietrznie .

Pod moją nieobecność pompka będzie wyciągana z oczka. :) Więc ??
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

ArturChelmno pisze:
PiotrekP pisze:Witaj
Paczę i paczę , tu od pierwszych stron takie zmagania ale efekt zdumiewający :) ;:63

Co do pompy , nie wiem do czego ma Ci ona służyć ale jak tylko do poruszania taflą wody to wystarczy ;)
Dziękuję Piotrek. Pompa ma służyć do podnoszenia wody w celu uzyskania małego plusku i ruchu wody aby w upalne dni nie była taka nagrzana i zastała jak będzie gorąco i bezwietrznie .

Pod moją nieobecność pompka będzie wyciągana z oczka. :) Więc ??

Więc bierz , jeżeli ma tylko pluskać to nie widzę przeciwwskazań :wink: . Pozwoliłem sobie zobaczyć ten produkt i ... jeżeli ma Ci trochę posłużyć to wybierz AQUAEL POMPA FONTANNOWA PFN-650 , jest w tej samej cenie ale sprawdzony produkt . Przez wiele lat używam Aquael-owskich zabawek i miałem tylko jedną awarię :wink:
Co do dysz fontannowych to prędzej czy później z nich zrezygnujesz , strasznie szybko się zamulają jak nie ma filtra w oczku :roll:
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

PiotrekP pisze:
ArturChelmno pisze:
PiotrekP pisze:Witaj
Paczę i paczę , tu od pierwszych stron takie zmagania ale efekt zdumiewający :) ;:63

Co do pompy , nie wiem do czego ma Ci ona służyć ale jak tylko do poruszania taflą wody to wystarczy ;)
Dziękuję Piotrek. Pompa ma służyć do podnoszenia wody w celu uzyskania małego plusku i ruchu wody aby w upalne dni nie była taka nagrzana i zastała jak będzie gorąco i bezwietrznie .

Pod moją nieobecność pompka będzie wyciągana z oczka. :) Więc ??

Więc bierz , jeżeli ma tylko pluskać to nie widzę przeciwwskazań :wink: . Pozwoliłem sobie zobaczyć ten produkt i ... jeżeli ma Ci trochę posłużyć to wybierz AQUAEL POMPA FONTANNOWA PFN-650 , jest w tej samej cenie ale sprawdzony produkt . Przez wiele lat używam Aquael-owskich zabawek i miałem tylko jedną awarię :wink:
Co do dysz fontannowych to prędzej czy później z nich zrezygnujesz , strasznie szybko się zamulają jak nie ma filtra w oczku :roll:
I co wtedy bez dysz będzie tez do góry ładnie wybijać wodę ?? :-D
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Moja mała lilia wodna i chyba pałka wodna po zimie w piwnicy. Nie mam doświadczenia z roślinkami typowo oczkowymi ale wysdaje mi sięże z lilii coś będzie bo kawałek jej wygląda na żywy
Włożyłem do oczka aby może ruszyły. Jak zmarzną to zmarzną. Jest lekki lód w nocy na lustrze wody ale myśle że nie groźny dla systemu korzeniowego roślinek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Jeszcze jedno pytanie dając pospolitą trzcinę lub pałke jak zwał tak zwał na półki do oczka zaznaczenie czerwone ,lilie zaznaczenie zielone a pompe zaznaczenie białe na dno to czy pomka nie będzie szkodzić liliom i czy głębokość nie będzie za duża dla lilii jak będą stać na dnie ( ok.60-70cm ) ?

Prosiłbym o odpowiedzi :)
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Z cyklu odpowiedzi mądro-głupich: z tą głębokością dla lilii to chyba troszkę zależy od odmiany :oops:
A co do Twojego poprzedniego pytania, na które nie zdążyłam odpisać - kosaćce i spółka lubią wilgoć, ale bez przesady:) Strefa nadbrzeżna w zupełności im wystarczy. No chyba że kosaciec żółty, ten który dziko rośnie u nas na mokradłach, on faktycznie lubi moczyć nogi w wodzie. Ja polecałabym Ci spróbować z kosaćcami syberyjskimi, są łatwo dostępne, mają niezwykle dużo wdzięku, szybko się rozrastają i nie stwarzają chyba żadnych problemów w uprawie. Osobiście uwielbiam :D
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Obrazek Obrazek

Mam już niebieską królową ( blue queen ) , to teraz aby było do pary night queen :-D
Obrazek
Obrazek Obrazek

Ostrokrzew czyt. Alfred :-D ,prezencik od koleżanki :)
Obrazek

Dziś zacząłem prace przy rabacie do róż obecnych i tych przyszłych . Wstępnie została ona ukończona ,pozostało jeszcze położyć obrzeże i zacząć to co najprzyjemniejsze ... sadzenie róż i niskich kwiatów i bylin :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

No, no, widzę, że ogródek się do wakacji całkiem zaRÓŻOwi:) Świetnie! ;:138
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Oby. Dziś wreszcie posadziłem wszystkie róże. Teraz na tej dużej rabatce rośnie w sumie 12 róż. Pomiędzy nie posadziłem ostrokrzew, w miarę rozwoju róż będę dosadzał między róże kolejne byliny takie , aby nie kolidowały z różami :)
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Witajcie :)

Róże wczoraj posadzone ,dziś dostalem info że przesylka z popa fontannową została wysłana do mnie ,więc czekam z niecierpliwością na nią. Niebawem na dniach założę pompe do wody na działce to sprawa z wymianą oczka wreszcie ruszy się o ile pogoda oczywiście nie popsuje się i wtedy będzie napełnianie wodą, sadzenie roślin :)
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”